Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.09.01
Rugsėjo 1-oji Ignalinoje

Rugsėjo pirmosios šventė  vaikus sugrąžina iš vasaros į mokslo ir žinių dieną. Ji aplanko bene visus namus, sujungia kartas, širdis sušildo prisiminimais. Ji jaudina ir džiugina. Nors  šventės scenarijus beveik nesikeičia, tačiau kaskart ji vis kitokia ir vienintelė tokia pirmą kartą į mokyklą žengiantiems mažiesiems bei paskutinę  rugsėjo pirmąją joje sutinkantiems abiturientams. Ignalinos mokiniai ir mokytojai, tėveliai ir seneliai  naujus mokslo metus pasitiko visi kartu Laisvės aikštėje. Buvo pakartota praėjusių metų šventinė idėja, kai Ignalinoje lankėsi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir į vieną vietą susirinko trijų mokyklų bendruomenės.


 

Skambant muzikai aikštėje sustojo 60 pirmokėlių, už jų 80 abiturientų, prie pat scenos su balionais rankose išsirikiavo patys mažiausieji – būsimieji pirmokai. Orkestras atlydėjo trijų mokyklų vėliavas.  Šventė pradėta Lietuvos valstybės himnu, kurį sugiedojo Gabrielė Zabulytė.  Teatro „Iki“ personažas – Laikas – visus pakvietė pajusti šventinės akimirkos svarbą ir iškilmingumą. Akimirkos, kuri kiekvienam yra vienintelė ir nepakartojama. Apie savo jausmus kalbėjo pirmokėlė Urtė, abiturientė Greta, į gimnaziją žengsianti ir pirmoke vėl tapsianti Viltė bei su ramiu ir saugiu pradinuko gyvenimo atsisveikinantis penktokas Eimantas. Kiekvienam jų šis laikas ir šios akimirkos išskirtinės ir įsimintinos.

Suskambėjęs varpelis pranešė apie žengiantį Rugsėjį. Jam linksmai mažais varpeliais pritarė kolektyvo „Dringėlė“ šokėjai. Besisukančios poros tarsi atsisveikino su nerūpestinga vasara.

Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, Europos Parlamento narys Bronis Ropė ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Gintautas Kindurys pasveikino aikštėje susirinkusius  Ignalinos gimnazijos, Česlovo Kudabos progimnazijos mokinius, mokyklos „Šaltinėlis“ priešmokyklinių grupių vaikučius, mokytojus ir auklėtojus, tėvelius. 

Meras Henrikas Šiaudinis patikino, kad mokyklos deramai pasirengę naujiems mokslo metams. Jų bendruomenėms linkėta santarvės, prasmingo bendro darbo ir gražių rezultatų, nes „mokykla – tai ne pastatas, tai kolektyvas, kuriame svarbiausia santykiai ir supratimas, todėl ir negalima pasiekti gerų rezultatų, jei nėra sutarimo“.  Seimo narys Gintautas Kindurys kalbėjo apie pagrindinių gyvenimo vertybių brandinimą mokykloje ir atsakomybę jaunąją kartą  ugdyti taip, kad skirtingų gebėjimų mokiniai surastų savo vietą, gerai jaustųsi. „Mokiniai, mylėkit savo mokytojus, semkitės iš žinių aruodo visko, ko jums prireiks gyvenime. Mokytojai, būkit kantrūs, tegul jūsų mokiniai jums bus patys svarbiausi...",– sakė europarlamentaras Bronis Ropė. Šventėje taip pat dalyvavo savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus (l.e.p.) vedėja Gražina Mackonienė. 

Patys mieliausi šventėje buvo pirmokėliai ir „Šaltinėlio“ mokyklos parengiamosios klasės mokinukai. Jų nuoširdūs eilėraštukai skambėjo taip jautriai, kad besiklausant visų veiduose švietė šypsenos. Atviromis širdelėmis mažieji eina į žinių šalį, pasitikėdami savo mokytojais ir tikėdami, kad bus labai mylimi. Mažuosius drąsino „Šaltinėlio“ mokyklos direktorė Alytė Zakarauskienė, linkėjusi visiems gražios šventės ir gerų metų.  Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė mokinius paskatino  drąsiai keliauti plačiu ir šviesiu mokslo keliu, atsakyti į visus klausimus, išspręsti visus uždavinius... Jos žodžius palydėjo nuotaikingas abiturientų  šokis  ir  daina.

Na o Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos direktorė Danutė Jatulė visiems palinkėjo būti laimingais ir pasidžiaugė geriausiais progimnazijos mokiniais. Buvo pasveikinta dešimt šauniausių kudabiečių. Padėkos raštus ir suvenyrus – simbolinius obuoliukus – jiems įteikė direktorė, savivaldybės meras ir svečiai. Tradicinio konkurso „Šauniausias kudabietis 2017“ nugalėtojais tapo Rugilė Pilinskaitė (3a), Eimantas Labuckas (4b), Aurita Navikaitė (4b), Dovydas Vaitkevičius (5b), Andrius Gasiukevičius (5c), Liveta Kavaliauskaitė (6a), Daniela Christiansen (6b), Danielius Podbelski (7a), Vesta Cicėnaitė (7b), Matas Kovalevskis (7b).

Visoms trims direktorėms džiaugsmingai paskelbus 2017-2018 mokslo metų pradžią, mokiniai pakviesti į pirmąją pamoką, skirtą Lietuvos šimtmečiui. Šventinė eisena Ateities gatve nužygiavo į mokyklas. Abiturientai į klases palydėjo pirmokėlius, lygiai taip, kaip ir juos kažkada. Laikydami mažas rankutes jie turbūt ir apie tai pagalvojo, ir apie laukiantį jų apsisprendimų, būsimų  pasirinkimų bei savarankiško gyvenimo laiką...

 

Šiais mokslo metais į rajono mokyklas iš viso susirinko 1323 mokiniai.  Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje mokysis 503, Ignalinos gimnazijoje – 278, Didžiasalio "Ryto" gimnazijoje – 166, Vidiškių gimnazijoje – 240, Ignalinos r. Dūkšto mokykloje – 99, Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre – 90. 

 

parengė Lina kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

Daugiau šventės nuotraukų:

https://www.facebook.com/ignalina.lt/photos/pcb.1939524899627966/1939522059628250/?type=3&theater

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.