Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.09.07
Rugsėjo 7 d. 13 val. Ignalinos krašto muziejuje edukacinė programa bei parodos „Tautinis kostiumas. Interpretacija“ pristatymas

Priimdamas Lietuvos Respublikos Seimo kvietimą išskirtinai paminėti Tautinio kostiumo metus, Lietuvos švietimo ir istorijos muziejus Ignalinoje pristato unikalią parodą –  kelių lietuvių tautos generacijų tautinio kostiumo vartojimą, kaip komunikacijos su tautine kultūra apraišką. Parodoje „Tautinis kostiumas. Interpretacijos“  pristatoma kelių Lietuvos muziejų kolekcinė medžiaga žiūrovą nukelia tiek į XX amžiuje vykdytą etninių regionų tautinių kostiumų fiksavimo bei išsaugojimo ateities kartoms darbų lauką, tautinį identitetą pabrėžiančio stilizuoto kostiumo tarpukariu kūrybines paieškas.


Tiek sugrąžina į „socialistinio turinio tautinėje formoje“ formavimo metą, parodant niveliuoto parodomojo (šokių ir dainų šventėms) sovietinio lietuvio tautinį rūbą. Interaktyvia edukacine paroda, bendradarbiaudami su Lietuvos liaudies buities, Kauno miesto muziejaus specialistais, dizaino kūrėjais UAB „Roso“ (direktorius Ričardas Šimukonis), šiuolaikiško etnizuoto rūbo kūrėjomis Ieva Ševiakovaite ir Jolanta Rimkute siekiama paskatinti paieškas atsakymo į, pasirodo, vis dar aktualų klausimą: ką dėvėti šiandien, siekiant per rūbą atskleisti tautinę tapatybę? 2017-iesiems – Tautinio kostiumo metams skirtas projektas unikali galimybė palyginti visuomenės skonių ir pažiūrų kaitą, panaudojant originalią vaizdinę medžiagą iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus Mikalinos Glemžaitės rinkinio, Lietuvos liaudies buities muziejaus, Kauno miesto muziejaus bei šiandien kuriančių dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės rinkinių ir kolekcijų.

Paroda „Tautinis kostiumas. Interpretacijos“ paroda siekiama ne tik populiarinti muziejaus rinkinį, bet ir leisti  kiekvienam komunikuoti su istorija gyvai, pačiam kurti identifikacinį šiandienos lietuvaičio rūbą. Paroda nesiekiama rekonstruoti tautinio kostiumo raidą. Ši paroda – specifinis žvilgsnis į kostiumo istoriją ir, taip pat, kūrybinė erdvė, kur istorija tik įrankis atverti kelią naujai šiandienos tautinio kostiumo vizijai.

  Kviečiame visus, galvojančius apie tautinį rūbą kaip apie identitetą, apsilankyti parodoje ir edukacinėje programoje. Daug sužinosite ir patirsite.

A F I Š A >>

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.