Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
archyvas
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017.01.31  Geografijos žinių konkursas

Sausio 20 d. Lietuvos parodų rūmuose LITEXPO parodoje "ADVENTUR 2017" vyko  geografijos žinių konkursas „Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos”. Konkurse dalyvavo 474 mokiniai iš 77 Lietuvos mokyklų. Jie atvyko iš 27 Lietuvos savivaldybių (iš viso į parodą atvyko 1234 moksleiviai ir mokytojai). Užduotis konkursui kūrė ir vertinimo komisiją sudarė Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos (LGMA) tarybos nariai. 

2017.01.31  Patvirtintas akredituotų neformaliojo vaikų švietimo programų sąrašas

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2017 m. sausio 30 d. įsakymu Nr.V2-53 „Dėl neformaliojo vaikų švietimo programų atitikties nustatytiems reikalavimams“ patvirtintas Ignalinos rajono neformaliojo vaikų švietimo programų sąrašas 2017 metams.

2017.01.30  Kviečia pasieniečiai
Vasario 1 d. 11 val. Ignalinos rajono savivaldybės administracijos salėje  (pastatas Ateities g. 23, Ignalina) vyks Valstybės sienos apsaugos tarnybos Ignalinos rinktinės ir padalinių 2016 m. veiklos rezultatų aptarimas. Kviečiame dalyvauti Ignalinos bendruomenę.
2017.01.30  Kviečiame siūlyti kandidatus Miko ir Kipro Petrauskų premijai gauti

Miko ir Kipro Petrauskų premija gali būti skiriama meno saviveiklos kolektyvams, kultūros, švietimo įstaigoms, visuomeninėms organizacijoms bei fiziniams asmenims už ypatingus nuopelnus krašto kultūrai, reikšmingiausius, būdingus mūsų kraštui muzikos, dailės, choreografijos ir kitų meno sričių kūrybos darbus, etninės kultūros ir tradicijų puoselėjimą, už Ignalinos krašto kultūros reprezentavimą respublikoje ir užsienyje. Kandidatūras premijai gauti turi teisę siūlyti kultūros, švietimo, ugdymo įstaigos, valdžios institucijos, įmonės, visuomeninės ir kūrybinės organizacijos. Fiziniai asmenys ir meno kolektyvai gali pristatyti ir patys save.

2017.01.30  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į paskaitą

Vasario 1 d. (trečiadienį) 17 val. kviečiame į paskaitą „Stresas. Jo valdymas ir  įveikimo būdai“. Paskaitoje bus mokoma atsipalaidavimo pratimų (kvėpavimo, raumenų įtempimo ir atpalaidavimo, autogeninės treniruotės) individualių darbo ir poilsio planų sudarymo principų.

2017.01.30  Kūrybos ir gyvenimo pilnatis

Sausio 28 dieną Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė bičiulius ir skaitytojus pakvietė į bibliotekoje surengtą kūrybos valandą „Pilnatis“. Jausmingas ir šiltas renginys buvo skirtas ir asmeninei rašytojos gyvenimo sukakčiai. Ji paskatino, kaip pati autorė sakė, perkratyti mintis ir stalčius, kuriuose  aptiko galbūt  primirštų įdomių dalykų, kuriais norėjo pasidalinti. Kūrybos ištraukas  kartu su autore skaitė diktorė ir skaitovė Irena Plaušinaitytė, VšĮ „Meno bangos“ vadovas Marius Kraptavičius, muzika žodžius palydėjo kompozitorė ir pianistė Jūratė Baltramiejūnaitė.

2017.01.30  Savivaldybėje diskutuota apie Ignalinos dabartį ir ateitį

Sausio 28-tą dieną, šeštadienį, Ignalinos rajono savivaldybėje įvyko diskusija „Ignalinos dabartis ir ateitis“. Šis susitikimas su savivaldybės atstovais buvo organizuotas po to, kai socialiniame tinkle „Facebook“ kilo diskusija dėl Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) paskelbtų savivaldybių indeksų. Susitikimą organizavusi Ignalinos rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba kvietė diskusijai registruotis visus, kuriems rūpi rajono problemos.

2017.01.30  Apdovanoti piešinių konkurso „Lietuvos tautinis kostiumas" laureatai

Siekiant populiarinti tautinį kostiumą ir įprasminti jį valstybinėse šventėse, Lietuvoje 2017-aisiais minimi Tautinio kostiumo metai. Tautinis kostiumas, kaip ir pati lietuvių tauta, yra gyvas, išlaikantis savitumą ir besikeičiantis, atliepiantis žmonių ir laikmečio poreikius. Lietuvos neįgaliųjų draugija šia proga pristatė neseniai vykusio vaikų piešinio konkurso „Lietuvos tautinis kostiumas" parodą. Didžiulis susidomėjimas konkursu dar kartą parodė, kad vaikams itin svarbi jų tautos kultūra, meniškas jos įprasminimas. 

2017.01.30  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2017.01.30  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 5-OJI SAVAITĖ (2017-01-30– 2017-02-05)

2017.01.30  Asociacijos "Žaibo kumštis" ataskaita

 

2017.01.27  Parodoje „Studijos 2017" bus kviečiama rinktis ugniagesio gelbėtojo profesiją

Vasario 2-4 d. „Litexpo" parodų rūmuose vyks 15-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“. Abiturientai ir jaunimas, dar nepasirinkę savo gyvenimo kelio, čia galės susipažinti su įvairiomis profesijomis ir galimybėmis studijuoti. Parodoje veiks valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto stendai.

2017.01.27  Pusiaužiemio šventė Bėčiūnuose

Sausio 27 d. 17 val. Bėčiūnų bendruomenės salėje (buvusioje mokykloje) vyks Pusiaužiemio vakaronė. Programa pridedama.

2017.01.27  Gintarės Adomaitytės kūrybos gerbėjų dėmesiui!

Sausio 28 d. 12 val. kviečiame į rašytojos Gintarės Adomaitytės kūrybos valandą "Pilnatis".  Dalyvaus skaitovai Irena Plaušinaitytė, Marius Kraptavičius, kompozitorė ir pianistė Jūratė Baltramiejūnaitė. Renginys vyks Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skaitykloje. 

2017.01.27  Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko konkurso – parodos ,,Kalėdinis – chemijos simbolis‘‘ baigiamasis etapas

Sausio 26 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje vyko konkurso – parodos ,,Kalėdinis – chemijos simbolis‘‘ baigiamasis etapas. Konkurso – parodos tikslas buvo skatinti mokinių intelektinį mąstymą, ugdyti meninius sugebėjimus ir formuoti aktyvios veiklos principus. Dalyviai – 8- 12 klasių mokiniai. Apdovanojimui buvo teikiamos 10 nominacijų.

2017.01.27  Atkreipiame dėmesį: valstybė nekompensuoja lęšiukų kainų skirtumo

Panevėžio teritorinę ligonių kasą (TLK) pasiekė informacija, kad gyventojai, atvykstantys į UAB Akių chirurgijos centrą operuoti akių dėl kataraktos, ėmė masiškai prašyti kuo brangesnių intraokulinių lęšiukų, nes ligonių kasose tikisi susigrąžinti kainų skirtumą, susidarantį tarp pasirinkto brangesnio lęšiuko ir to lęšiuko, kurį gydymo įstaigos perka ligonių kasų lėšomis ir privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudusiems pacientams gali skirti nemokamai.

2017.01.26  Šiemet Ignaliną ir vėl džiugins "Ežerų sietuva"

Sausio 26 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje lankėsi Molėtų ir Švenčionių rajonų merai Stasys Žvinys ir Rimantas Klipčius. Jie susitiko su meru Henriku Šiaudiniu ir kartu su savivaldybių kultūros renginių koordinatoriais aptarė šią vasarą vyksiančio tarptautinio liaudiškos muzikos ir šokių festivalio „Ežerų sietuva“ organizavimą.

2017.01.26  Organizuojamas Teritorijų planavimo komisijos posėdis

Informuojame, kad vasario 3 d. 14 val. vyks Ignalinos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos posėdis, kuriame bus derinamas Žemės sklypo (kadastro Nr. 4540/0005:0106), esančio Mačiutiškių k., Linkmenų sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projektas ūkininko sodybos vietai ir žemės ūkio veiklai reikalingų statinių statybos vietai parinkti.

2017.01.26  Palūšė pradeda Lietuvos mažosios kultūros sostinės kelią

2016-aisiais Molėtų rajono Alantos miestelis šventė  580 metų jubiliejų ir džiaugėsi  Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardu. Šiemet šis garbingas vardas Utenos apskrityje atiteko Palūšės kaimui. Iš viso Lietuvoje bus 10 mažųjų kultūros sostinių, turėsiančių galimybę atskleisti savo patrauklumą ir didinti žinomumą. Ramūno Karbauskio sumanytas projektas „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė" pradėtas vykdyti 2015 m., kai pirmąja sostine tapo Naisiai.

2017.01.26  Gyventojų dėmesiui - darbo pasiūlymas

Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centrui reikalingas slaugytojas. Reikalavimai: medicininis išsilavinimas; galiojanti bendrosios praktikos slaugytojo licencija; atsakingumas, sąžiningumas, bendravimo su vaikais įgūdžiai.

2017.01.26  Mokymai „Administracinių nusižengimų kodekso aktualijos savivaldybės specialistų veikloje “

Šiais metais įsigaliojo naujasis Administracinių nusižengimų kodeksas, jis pakeitė paskutinį iki šiol galiojusį dar sovietmečiu priimtą įstatymą – Administracinių teisės pažeidimų kodeksą. Pagal naują kodeksą  daugiau administracinių nusižengimų bylų bus  nagrinėjama ne teisme.  Sausio 24 d. vykusiuose mokymuose savivaldybės valstybės tarnautojai, turintys teisę nagrinėti administracinių nusižengimų bylas, buvo supažindinti su administracinių nusižengimų protokolo surašymo, bylos nagrinėjimo, nutarimo priėmimo ir kitomis įstatymo naujovėmis. Mokymus vedė teisininkas Remigijus Kalašnykas.

2017.01.26  Vyko savivaldybės etapo lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada 9 – 12 klasių mokiniams

Sausio 25 dieną Ignalinos Česlovo progimnazijoje vyko savivaldybės etapo lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada 9 – 12 klasių mokiniams. Olimpiadoje dalyvavo 21 mokinys. Olimpiados tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių kalba, literatūra, kultūra, sudaryti galimybes tobulėti filologijai gabiems vaikams. Mokiniai atliko užduotis 2 – jose amžiaus grupėse: 9 - 10 ir 11 – 12 klasių.

2017.01.25  Neprarandama vilties, kad Ignalinos AE regionas sulauks Vyriausybės dėmesio

Sausio 25 dieną savivaldybės administracijoje posėdžiavo mero Henriko Šiaudinio  vadovaujama Ignalinos AE regiono plėtros taryba. Šią tarybą sudaro Ignalinos, Zarasų ir Visagino savivaldybių atstovai.

2017.01.25  Susitikimas su rašytoja

Sausio 24 dieną Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi rašytoja Danutė Kalinauskaitė. Viešnią ir jos trečiąją apsakymų knygą „Skersvėjų namai" pristatė Gintarė Adomaitytė. Susitikime dalyvavo nemažai trečiojo amžiaus universiteto narių ir būrys vyresniųjų klasių mokinių. Jiems tai buvo puiki netradicinė literatūros pamoka.

2017.01.25  Informacija apie įregistruotus ir pakeistus adresus

Informacija apie įregistruotus adresus Gakiškės kaime, Rimšės seniūnijoje, Gedžiūnų kaime, Kazitiškio seniūnijoje, ir Didžiasalio kaime, Didžiasalio seniūnijoje, ir pakeistus adresus Vaišniūnų kaime, Ignalinos seniūnijoje.

2017.01.25  Seminaras apie daugiabučių namų renovavimą

Sausio 26 d. (ketvirtadienį), 9.00 – 14.00  val. Ignalinos rajono savivaldybės didžiojoje salėje (Laisvės a. 70, Ignalina), vyks nemokamas seminaras „Daugiabučių namų modernizavimo skatinimas". Mokymus ves ilgamečiai savo srities specialistai: energetikos mokslų daktarė Rūta Mikučionienė, ekonomistas Darius Jakubauskas, teisininkas Rolandas Klimavičius, renginį moderuos Būsto rūmų prezidentas Juozas Antanaitis. Kviečiame dalyvauti suinteresuotus gyventojus, daugiabučių namų bendrijų atstovus, atsakingus specialistus. Prašome užsiregistruoti. Kiekvienas dalyvis gaus seminaro medžiagos kopiją.

2017.01.25  Vyko savivaldybės etapo vokiečių kalbos olimpiada 11 klasių mokiniams

Sausio 24 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo vokiečių kalbos olimpiada 11 klasių mokiniams. Olimpiados tikslas – ugdyti mokinių komunikacinę kompetenciją, leidžiančią sėkmingai bendrauti vokiečių kalba kasdienėse situacijose ir dalykiniame bei profesiniame kontekstuose, skatinti mokinių domėjimąsi vokiečių kalba bei ugdyti kūrybinius gebėjimus.

2017.01.24  Ignalinos rajono savivaldybės 2017 metų biudžeto projektas

Kviečiame rajono gyventojus iki 2017 metų vasario 1 dienos raštu arba elektroniniu paštu info@ignalina.lt teikti pastabas ir pasiūlymus savivaldybės administracijai dėl biudžeto projekto. Savivaldybės administracija apibendrins gautus pasiūlymus ir juos pateiks savivaldybės  tarybos nariams svarstyti komitetų posėdžiuose.

2017.01.24  Ignalinoje vyko istorinės Lietuvai varžybos

Lietuvos slidinėjimo bendruomenė savaitgalį sulaukė neeilinio įvykio – pirmą kartą vyko Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) standartus atitinkančios varžybos, įtrauktos į FIS varžybų kalendorių ir leidžiančios kovoti dėl FIS reitingo taškų.

2017.01.24  Laimėti projektai. Ignalinos viešoji biblioteka vėl pakvies į prasmingų renginių sūkurį

Sausio pradžioje Lietuvos kultūros taryba paskelbė 2017 m. kultūros ir meno sričių finansavimo rezultatus. Iš penkių teiktų Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektų dalinį finansavimą gavo trys.

2017.01.24  „Sodros“ žinia nemokantiems PSD įmokų
20 tūkstančių asmenų susimokėti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas vėluoja 11-12 mėnesių. Ši skola – 5,7 milijonai eurų – vasario pradžioje bus išieškota priverstiniu būdu, jei skolininkai jos nepadengs iki sausio 31 dienos.
2017.01.23  Kviečiame diskutuoti apie Ignalinos ateitį

Visus, kam įdomi ir brangi Ignalinos dabartis bei ateitis, kviečiame nelikti abejingais ir sudalyvauti diskusijoje, kurioje bus aptarti 2016 m. Laisvosios rinkos instituto atlikto tyrimo „Lietuvos savivaldybių indeksas2016“ rezultatai: Ignalinos rajono situacija (http://www.llri.lt/…/lietuvos-…/ignalinos-r-savivaldybe-2016). Diskusija vyks sausio 28 d. (šeštadienį), 10 val. Ignalinos rajono savivaldybėje.

2017.01.23  Ignalinos viešojoje bibliotekoje
Sausio 24 d. 11 val. Informacijos ir kraštotyros skaitykloje (II aukštas) susitikimas su prozininke Danute Kalinauskaite ir rašytojos novelių knygos „Skersvėjų namai“ pristatymas!
2017.01.23  Parengtas sprendimo projektas

Parengtas sprendimo „Dėl pavadinimo gatvei suteikimo“ projektas.

2017.01.23  „Adventur 2017" pristatytas ir Ignalinos kraštas

Tarptautinė turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“, rengiama kartu su valstybiniu turizmo departamentu, Lietuvos turizmo asociacija ir Lietuvos turizmo rūmais,  šiais metais dalyvius ir lankytojus sukvietė penktąjį kartą. Paroda vyko sausio 20-22 dienomis. Lietuvos miestų ir miestelių salėje atskirame stende buvo pristatomas ir Ignalinos kraštas.

2017.01.23  Vyko savivaldybės etapo 9 – 12 klasių mokinių chemijos olimpiada

Sausio 20 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 9 – 12 klasių mokinių chemijos olimpiada. Dalyvavo 14 mokinių. Olimpiados tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi chemija, plėtoti mokinių chemijos mokslo srities žinias, ugdyti mokinių kūrybiškumą ir savarankiškumą bei eksperimentinio darbo įgūdžius ir gebėjimus.

2017.01.23  Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ignalinos rinktinės informacija

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Ignalinos rinktinė ieško pretendento, galinčio pretenduoti užimti laisvas Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Štabo Personalo skyriaus vyriausiojo specialisto (psichologo, turinčio socialinių mokslų srities psichologijos krypties išsilavinimą (psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro kvalifikacinius laipsnius) arba psichologijos magistro kvalifikacinį laipsnį), (karjeros valstybės tarnautojo, A lygio, 9 kategorijos), kurio darbo vieta nustatyta Ignalinos rinktinėje, adresu: Vilniaus g. 76, Ignalina, pareigas.

2017.01.23  Koncertas Paliesiaus dvare

Sausio 28 d. 14 val. Paliesiaus dvaro koncertų salėje vyks koncertas "Ispanijos spalvos".

2017.01.23  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2017.01.23   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 4-OJI SAVAITĖ (2017-01-23– 2017-01-29)

2017.01.23  Aplankytas Rimšės vaikų dienos centras

Praeitais metais Ignalinos rajono Rimšės miestelyje duris atvėrė naujas  ir modernus pastatas – šalia daugiafunkcio centro, buvusio nenaudojamo medinio namo vietoje, iškilo Rimšės krašto vaikų dienos centras su atvira jaunimo erdve. Šį projektą per dvejus metus įgyvendino Ilgių bendruomenė, kurios narių ambicingi norai bei darbai džiugina ir  kuria gražią viltį. Sausio 20 dieną naujajame Vaikų dienos centre apsilankė ir su jo veikla susipažino savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė.

2017.01.20  Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis

Vasario 2 d. (ketvirtadienį) 18 val. Ignalinos kultūros ir sporto centre bus rodomas Juozo Miltinio dramos teatro spektaklis R. Thomas „VYRAS SPĄSTUOSE“. Rež. Dainius Kazlauskas. Tai nepaprastai įdomi, meistriškai susukta, elegantiškai pasakojama istorija, kuri išsyk sujaudins žiūrovą ir neleis nurimti emocijoms iki spektaklio pabaigos. Kebliausios situacijos seka viena paskui kitą. Bet… „niekada nėra taip blogai, kad nebūtų dar blogiau“, – personažų dialogais ugnį pakursto autorius, ne vieno vingraus siužeto kūrėjas, žymus prancūzų dramaturgas Robert Thomas, meistriškai vedžiojantis žiūrovus painiais siužeto labirintais.

2017.01.20  Informacija apie parengtus sprendimų projektus

Parengti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjo sprendimų projektai dėl žemės sklypų kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2017.01.20  Sporto informacija

Sausio 21, 22 d. Ignalinoje, Lietuvos žiemos sporto centre vyks Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos žaidynių kalnų slidinėjimo ir „Slope style“ varžybos. Taip pat vyks „Ignalina cross-country Cup“ varžybos. Sausio 22 dieną bus vykdomos 2017 m. slidinėjimo taurės varžybos Vilmanto Gineito atminimui.

2017.01.20  Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informacija

Sausio 25 d. 15.00 val. Ignalinos rajono savivaldybės administracijos mažojoje salėje vyks Ignalinos rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto posėdis.

Darbotvarkė:

2017.01.20  Sausio 26 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijos patalpose vyks aukcionas

Parduodami šie objektai

2017.01.20  Organizuojamas Teritorijų planavimo komisijos posėdis

Informuojame, kad sausio 30 d. 14 val. vyks Ignalinos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos posėdis, kuriame bus derinami kaimo plėtros žemėtvarkos projektai ūkininko sodybos vietai ir žemės ūkio veiklai reikalingų statinių statybos vietai parinkti.

2017.01.19  Kviečiame teikti neformaliojo vaikų švietimo programas 2017 metams ir joms gauti finansavimą

2017 metais tęsiamas finansavimas valstybės biudžeto lėšomis neformaliajam vaikų švietimui (toliau – NVŠ). Lėšos skiriamos vienai vaiko, kuris mokosi pagal pradinio, pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą, pasirinktai NVŠ programai finansuoti.

2017.01.18  Socialinėms problemoms regionuose – 60 inovatyvių sprendimų

Praėjusią savaitę Vilnius Tech Park tapo socialinio verslo ekspertų susitikimo centru – socialinio verslo akseleratorius „Socifaction“ įgijo naują pagreitį startuodamas su unikalia programa Lietuvos regionams. 15 ekspertų komanda tris dienas dalinosi patirtimi, ieškojo sprendimų naujiems iššūkiams bei su profesionalių lektorių iš Lietuvos ir Didžiosios Britanijos pagalba ruošėsi prasidedančiam įtemptam socialinio verslo idėjų įgyvendinimo laikotarpiui.

 

2017.01.18  Savivaldybėje diskutuota apie žiemos sportą ir Lietuvos žiemos sporto centro ateitį

Sausio 17 dieną Ignalinoje lankėsi ir su savivaldybės vadovais susitiko  Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis  Urbanavičius ir Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ vadovas Algis Vasiliauskas. Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos žiemos sporto centro direktorius Bronius Cicėnas, Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas, Sporto skyriaus vadovas Jonas Paslauskas.  Buvo kalbama apie sudėtingą Lietuvos žiemos sporto centro situaciją, finansines ir kitas problemas, netgi iškeltas klausimas, ar apskritai šiuo metu kam nors reikalingas slidinėjimas ir biatlonas.

2017.01.18  Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia jaunimo iniciatyvų projektų 2017 m. konkursą

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija skelbia Jaunimo iniciatyvų projektų 2017 metais konkursą (toliau – Konkursas). Konkurso nuostatai patvirtinti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. sausio 11 d. įsakymu Nr. A1-18.

2017.01.17  Čiuožykla ant Gavio ežero

Ignalinos miesto seniūnija kiekvieną žiemą pasirūpina čiuožyklos įrengimu. Praeitą savaitę aikštelė čiuožimui nuvalyta miesto paplūdimyje ant Gavio ežero. Seniūnas Valentinas Rumbutis kviečia visus pasidžiaugti žiema.  Kol spaudžia šaltukas,  skubėkime  čiuožti.

2017.01.17  Kviečia Lietuvos žiemos sporto centras

Sausio 21 - 22 dienomis Lietuvos žiemops sporto centre Ignalinoje vyks  Lietuvos sporto draugijos "Žalgiris" žiemos sporto žaidynės. Programoje: kalnų slidinėjimo varžybos (šeštadienį - slalomas gigantas), snieglenčių varžybos - šuoliai nuo tramplino ir čiuožimas per kliūtis. Sekmadienį vyks kalnų slidinėjimo varžybos,  slalomas. 

2017.01.17  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į paskaitą

Sausio 18 d. 17.00 val. kviečiame į pirmą širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto sveikatos stiprinimo programos  paskaitą  „Sveika gyvensena“.

2017.01.17  Muziejus švęs asmenukių dieną

Sausio 18-ąją Ignalinos krašto muziejus švęs tarptautinę asmenukių muziejuje dieną ir  kviečia savo lankytojus fotografuotis muziejuje ir pasidalinti nuotraukomis socialiniuose tinkluose Twitter, Facebook ir Instagram su žyme #MuseumSelfie (#AsmenukėMuziejuje).

2017.01.17  Organizuojamas Teritorijų planavimo komisijos posėdis

Informuojame, kad sausio 25 d. 14 val. vyks Ignalinos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos posėdis, kuriame bus derinami kaimo plėtros žemėtvarkos projektai.

2017.01.16  Laisvės gynėjų dienos minėjimas Ignalinos kultūros ir sporto centre

„Prieš 26-erius metus išdrįsome patikėti ir pasakyti sau ir visam pasauliui, kad mes norime būti laisvi ir dėl to tvirtai kovosime,“ – skambėjo žodžiai Ignalinos kultūros ir sporto centre, minint 26-ąsias kruvinų sausio įvykių Lietuvoje metines. Prisiminta, kokius iššūkius turėjo iškęsti trapi Lietuvos nepriklausomybė: ekonominę blokadą, nervų karą, grasinimus. Tikėjimas, malda ir lietuviška daina buvo vienintelis tautos, nepabūgusios stoti prieš tankus, ginklas, kurio nesugebėjo palaužti sovietų vadovybė, nenorėjusi pripažinti Lietuvos laisvės.

2017.01.16  Strigailiškiečiai rinkosi į popietę skirtą Laisvės gynėjų dienai

Strigailiškiečiai sausio 13-tą  rinkosi į popietę skirtą  Laisvės gynėjų dienai “Jų atminimas gyvas mūsų širdyse”. Popietę pradėjo dainininkė Gintarė Lukijanskaitė Eurikos Masytės daina „Laisvė“ skambant dainai buvo uždegtos atminties žvakutės žuvusiems sausio 13- tą. Susikaupimas, jaudulys ir išgyvenimai  persmelkė susirinkusiųjų širdis.

2017.01.16  Sausio 13-osios minėjimas Kazitiškyje

Kazitiškio seklyčioje sausio 13-ąją susirinkusieji giedojo tautišką giesmę, prisiminimais apie sausio 13-ios įvykius dalijosi Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas. Visiems esantiems į atlapus buvo įsegta po neužmirštuolės simbolį.

2017.01.16  Laisvės gynėjų dienos minėjimas Ceikiniuose

Sausio 13 d. 8 val. Ceikiniuose esančių valstybės įstaigų bei patriotiškų gyventojų languose dešimčiai minučių suspindo atminties žvakelės, švietusios žuvusiems už Lietuvos Laisvę per 1991 m. sausio įvykius Vilniuje – ceikiniečiai dalyvavo visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. 10 val. miestelio gyventojai buvo pakviesti į kino filmo „Sausio 13-oji“ peržiūrą Ceikinių bibliotekoje, o 11 val. prasidėjo Laisvės gynėjų dienos minėjimas Ceikinių kaimo seklyčioje.

2017.01.16  Laisvės gynėjų dienos minėjimas Naujajame Daugėliškyje

Laisvės gynėjų diena - sausio 13 -oji -  nepamirštama data, skausminga ir brangi kiekvienam, kuris neabejingas Lietuvos laisvei, Lietuvos praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Daugėliškio kaimo seklyčios kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialisė  Aldona Jankauskienė tądien sukvietė Daugėliškio krašto žmones į šios atmintinos datos minėjimą. Salėje susirinko gausus būrys daugėliškėnų, svečių iš gretimų kaimų; ypač nudžiugino mokyklos direktorė R.Cibulskienė bei mokytoja A.Samukėnienė, atvykusios su mažaisiais Lietuvos piliečiais.

2017.01.16  Informacija apie įregistruotus adresus

Informacija apie įregistruotus adresus Niukiškės kaime, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje, ir Didžiasalio kaime, Didžiasalio seniūnijoje.

2017.01.16  Vyko savivaldybės etapo 9-12 klasių mokinių biologijos olimpiada

Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 9-12 klasių mokinių biologijos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo 21 mokinys iš rajono mokyklų.  Olimpiados tikslas yra skatinti mokinius domėtis biologija, ugdyti mokinių mokslinį – kritinį mąstymą, grindžiamą išsamiomis biologijos žiniomis, ugdyti kūrybiškumą ir savarankiškumą, eksperimentinio darbo įgūdžius ir gebėjimus.

2017.01.16  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje

 

2017.01.16  Seniūnaičio žinynas
Vidaus reikalų ministerija, skatindama gyventojus ir ypač jų atstovus – seniūnaičius, taip pat bendruomenines ir nevyriausybines organizacijas aktyviau dalyvauti vietos viešajame gyvenime, parengė informacinį leidinį „Seniūnaičio žinynas". Šiame leidinyje pateikta naujausia aktuali informacija apie gyventojų galimybes dalyvauti tvarkant vietos viešuosius reikalus bei galią daryti įtaką priimant su viešaisiais interesais susijusius sprendimus.
2017.01.16   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 3-OJI SAVAITĖ (2017-01-16– 2017-01-22)

2017.01.13  Laisvės gynėjų dieną būkime kartu
Sausio 13 d. 16.30 val. kviečiame į Laisvės gynėjų dienos minėjimą Ignalinos kultūros ir sporto centre. Koncertinėje programoje dalyvauja: Ona Kolobovaitė (sopranas), Justas Šervenikas (fortepionas).
2017.01.13  Ignalinos AE regiono problemos aptartos Finansų ministerijoje

2017 m. sausio 12 dieną Ignalinos AE regiono merai Henrikas Šiaudinis, Dalia Štraupaitė, Nikolajus Gusevas ir Ignalinos AE regiono agentūros vadovė Inga Šidlauskienė dalyvavo Lietuvos Respublikos finansų ministerijoje surengtame pasitarime Regiono problemoms aptarti. Šį susitikimą inicijavo Finansų ministerija, atsižvelgdama į Ignalinos AE regiono plėtros tarybos pirmininko Henriko Šiaudinio praeitų metų spalio mėnesį Lietuvos Respublikos Vyriausybei išsiųstą raštą „Dėl Ignalinos atominės elektrinės regiono socialinių ekonominių priemonių 2017-2023 m.".

2017.01.12  "Išsipildymo akcijos" atgarsiai Ignalinoje

Gruodžio 12 dieną Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje lankėsi paramos projekto „Išsipildymo akcija"  vadovė Dalia Vaitiekūnienė ir Rimvydas Vaitiekūnas. Svečius sutiko savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė.

2017.01.12  Susitikime su seniūnais - darbai, problemos ir naujovės

Sausio 11 d. Savivaldybės vadovai į pasitarimą pakvietė rajono seniūnus. Buvo aptarti rajono savivaldybės biudžeto formavimo klausimai, seniūnijų poreikiai ir planuojami darbai, kalbėta apie socialines rizikos šeimas, iš tokių šeimų paimtų vaikų globos problemas ir naujoves. Taip pat pristatytos AB Lietuvos pašto pertvarkos kaimiškose teritorijose planai.

2017.01.12  Aplankyti globojami vaikai

Šią savaitę  meras Henrikas Šiaudinis pratęsė gražią tradiciją metų pradžioje aplankyti globojamus rajono vaikus. Pasibaigus mokyklos atostogoms, meras pabuvojo vaikų globos įstaigose Naujajame Daugėliškyje, Didžiasalyje bei Vilniaus arkivyskupijos Caritas dienos centre ir mokyklos darželio „Šaltinėlis" Dienos socialinės globos skyriuje. Kartu su meru vaikus lankė ir juos pasveikino mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis ir Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė. Tokie susitikimai būna labai šilti, jaukūs. Vaikams parodytas nuoširdus dėmesys turi prasmę. Kartu tai ir  puiki proga pasidomėti  įstaigų veikla, su vadovais aptarti aktualius klausimus.

2017.01.12  Sporto informacija

Šeštadienį Ignalinoje vyks Lietuvos žiemos sporto centro taurės slidinėjimo varžybos, taip pat Lietuvos vaikų ir jaunučių slidinėjimo pirmenybių I etapas.

2017.01.12  2016 m. gaisrai

2016 metais Lietuvoje kilo 10042 gaisrai. Palyginti su 2015 metais, jų sumažėjo 16,4 proc. Ignalinos rajone pernai kilo 101 gaisras, 2015 metais buvo kilę 149 gaisrai. Gaisruose žuvo 102 žmonės (2015 m. – 125), iš jų 5 vaikai (6), o 204 gyventojai (206) patyrė traumų. Lyginant su penkerių metų žuvusių žmonių vidurkiu (139), jų žuvo 26,6 proc. mažiau. Tai pats mažiausias per dvidešimt penkerius metus žuvusiųjų gaisruose skaičius. Ignalinos rajone pernai nežuvo nei vienas žmogus, 2015 buvo žuvę 4 žmones.

2017.01.12  Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informacija


2017.01.12  Vyko savivaldybės etapo anglų kalbos olimpiada 11 klasių mokiniams

Sausio 11 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo anglų kalbos olimpiada 11 klasių mokiniams. Dalyvavo 8 mokiniai iš 4 mokyklų. Olimpiados tikslas – skatinti mokinius domėtis anglų kalba, ugdyti atvirumą pasauliui ir visuomeniškumą bei atpažinti ir atskleisti gabių mokinių kalbinius gebėjimus.

2017.01.11   Laisvės gynėjų dieną kviečiame paminėti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt šešerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija". Kviečiame visus kartu,  visoje Lietuvoje,  2017 metų sausio 13 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose uždegti vienybės ir atminimo žvakutes.

2017.01.11  Sinoptikai perspėja

Sausio 11-os rytą pradedant pajūriu stiprės pietų vėjo gūsiai iki 15–18 m/s. Dieną daugiausia vakariniuose rajonuose vėjo gūsiais bus 15–18 m/s, pajūryje sustiprės iki 20–22 m/s. Naktį iš sausio 11-os į 12-ą pietų, pietvakarių vėjas toliau stiprės, gūsiai daug kur bus 15–20 m/s, pajūryje iki 23 m/s.

2017.01.10  Sporto informacija

Sausio 7-8 dienomis Madonoje (Latvija) vyko Lietuvos slidinėjimo čempionatas. Varžybos buvo įtrauktos į tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) kalendorių, todėl visi dalyvavę sportininkai gavo įskaitinius FIS reitingo taškus. Varžybose dalyvavo slidininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos.

2017.01.09  Linksmai naujus metus pradėjo rajono ūkininkai

Sausio 6 d. Šiūlėnų kultūros namuose  surengtas šventinis ataskaitinis Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Ignalinos skyriaus renginys.  Tai tradicinė šventė, kurioje apžvelgiama  ūkininkų sąjungos veikla, džiaugiamasi metų darbais, laimėjimais, dėkojama rėmėjams ir aktyviems LŪS nariams. Renginyje dalyvavo Seimo narys Gintautas Kindurys, savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Konsultavimo tarnybos, įvairių žemės ūkio įmonių atstovai, kiti svečiai. Rajono ūkininkams ir aktyviai skyriaus vadovei Marijonai Lukaševičienei linkėta sėkmingų ir derlingų, dėkota už prasmingus darbus, aktyvumą, visuomeninę veiklą. Po susirinkimo visi kviesti pasilinksminti ir pasivaišinti.

2017.01.09  Informacija apie parengtą sprendimo projektą

Parengtas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjo sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4557/0003:0260), esančio Pagavaičio vs., Ignalinos sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2017.01.09  Valstybės įmonės Valstybės žemės fondo informacija

Valstybės įmonė Valstybės žemės fondas vykdo elektroninius valstybinės žemės bei miško sklypų pardavimo ir nuomos aukcionus interneto svetainėje  http://aukcionai.vzf.lt.

2017.01.09  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2017.01.09  Jaunųjų filologų konkursas

Sausio 6 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko jaunųjų filologų konkurso vertinimo komisijos posėdis. Konkurso tikslas yra ugdyti gabių filologijai mokinių įgimtus ir įgytus humanitarinius gabumus, ugdytis gebėjimą kurti. Rajono mokiniai pristatė darbus iš publicistikos, vertimų, tautosakos, poezijos sekcijų.

2017.01.09   Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkursas

Sausio 5 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso vertinimo komisijos posėdis. Epistolinio rašinio konkurse gali dalyvauti ne vyresni nei 15 metų mokiniai. Jie buvo kviečiami rašyti laiškus tema ,,Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus patarėjas(-a). Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti ir kaip?‘‘.

2017.01.09  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 2-OJI SAVAITĖ (2017-01-09– 2017-01-15)

2017.01.05  Informacija apie parengtus sprendimų projektus

Parengti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjo sprendimų projektai dėl žemės sklypų kaimo plėtros žemėtvarkos projektų rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2017.01.05  Parengti įsakymų projektai

Parengti įsakymų „Dėl adresų Gakiškės k., Rimšės sen., ir Gedžiūnų k., Kazitiškio sen., suteikimo“ ir „Dėl adresų Didžiasalio k., Didžiasalio sen., suteikimo ir Vaišniūnų k., Ignalinos sen., pakeitimo“ projektai.

2017.01.05  Rengiamas socialinių paslaugų planas 2017 metams

Ignalinos  rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų  skyrius rengia Socialinių paslaugų planą 2017 metams. Prašome visus  socialinius partnerius (nevyriausybines organizacijas, biudžetines,  viešąsias įstaigas bei kitas organizacijas, kurios teikia ar numato  teikti socialines paslaugas Ignalinos rajono savivaldybės gyventojams)  iki 2017 m. sausio 20 d. pateikti duomenis apie 2017 metais numatomas  teikti socialines paslaugas.

2017.01.02  Atsisakoma popierinių gimimo, mirties, santuokos, ištuokos liudijimų

Lietuvos Respublikos Seimas 2015 m. gruodžio 3 d. priėmė Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymą Nr. XII-2111, kuris įsigalios 2017 m. sausio 1 d. Įstatymu siekiama supaprastinti civilinės būklės aktų registravimą pasinaudojant informacinių sistemų ištekliais, padaryti jį efektyvesnį ir patogesnį vartotojams, sumažinti administracinę naštą. Nustatyta, kad kai kuriuos civilinės būklės aktus registruos civilinės metrikacijos įstaiga savo iniciatyva, remdamasi atitinkamų įstaigų ar institucijų elektroninių ryšių priemonėmis jai persiųstais dokumentais.

2017.01.02  Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informacija

Įmokos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą.

2017.01.02  „Socifaction" programa keliauja per Lietuvą, neaplenkia ir Ignalinos krašto

Pagreitį įgavo antrus metus Lietuvoje įgyvendinama socialinį verslumą skatinanti programa „Socifaction". Programos iniciatoriai ir partneriai šiemet savo dėmesį sutelkė į 15 skirtingų Lietuvos vietovių. Jau sausio pradžioje šių vietovių bendruomenės kartu su socialinio verslo ekspertais pradės vystyti socialinio verslo iniciatyvas, kurios  vietos bendruomenėse gali paskatinti reikšmingus pokyčius. Programos tikslas - panaudoti socialinio verslo modelį kaip įrankį bendruomenėms sprendžiant socialines vietos problemas.

2017.01.02  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje

2016 m. gruodžio 27 - 31 d.  Ignalinos viešosios bibliotekos informacija.
Informacija pateikiama tik iš Ignalinos viešosios bibliotekos prenumeruojamų leidinių.

2017.01.02   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 1-OJI SAVAITĖ (2017-01-02– 2017-01-08)

2017.01.02  Kultūros renginiai

Sausio mėnesio renginiai 

2017.01.02  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Sausio mėnesio renginiai
2017.01.02  Sausio mėnesio sporto renginių kalendorius


2017.01.02  Gruodžio mėnesį visuomenę dominę kalbos kultūros klausimai

Kaip rašyti: „Kalėdų Senelis“ ar „Kalėdų senelis“?

Švenčių personažų pavadinimai kaip tikriniai vardai rašomi didžiosiomis raidėmis – Kalėdų Senelis.

2017.01.02  Konkursas – paroda "Kalėdinis – cheminis elementas"

Ignalinos viešojoje bibliotekoje iki 2017 m. sausio 26 dienos vyksta konkursas – paroda "Kalėdinis – cheminis elementas"‘. Konkurso – parodos tikslas yra skatinti mokinių intelektinį mąstymą, formuoti kūrybos bei aktyvios veiklos principus, skleisti meninę patirtį ir sukauptas žinias savo bendraamžiams ir visuomenei.

Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Ar dažnai lankotės baseine?
Kartą per savaitę
Kelis kartus per savaitę
Kartą ar kelis kartus per mėnesį
Kelis kartus per metus
Nesilankau
Rezultatai
Balsų: 75 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą

 
 


 


 


 

 

 


 
 

 

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.