Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.03.16
Sėkmės pamokos Naujojo Daugėliškio mokykloje-daugiafunkciame centre

"Negaliu tos ugnies užgesinti,/ Nei pamest, nei kitam atiduot."  P. Širvys


"Kiekvienas žmogus gimęs klajoti ir kentėti, ieškoti ir prarasti. Kilti  ,,iš gelmių į viršūnes‘‘ ir vėl pulti ,,nuo viršūnių į gelmes". Šia mintimi renginio vedėjai – mokytoja Neringa Mudėnienė, specialioji pedagogė Bronė Česliokienė ir 4 g klasės mokinys Dovydas Cicėnas – pradėjo susitikimą su buvusiais Naujojo Daugėliškio mokyklos mokiniais, žinomais kraštiečiais, kurie kelioms pamokoms tapo Sėkmės mokytojais ir papasakojo 3g ir 4g klasių mokiniams bei mokytojoms savo gyvenimo sėkmės istoriją.


 
 Pirmąją viešnią renginio vedėjai pristatė jos pačios žodžiais: ,,Noriu tapyti ir dovanoti žmonėms grožį, nes blogis ir taip iš visų pakampių lenda..."‘ Kažkada ji buvo patekusi į Lietuvos slidininkų rinktinę. Šiandien šios moters tapyti paveikslai žydi įvairiaspalvėmis gėlėmis, o dažniausiai juose skleidžiasi aguonos žiedas. Jos liaudiškais raštais išmarginti margučiai puošia Ignalinos krašto muziejų... Ši ryški asmenybė yra mūsų mokyklos 27 laidos abiturientė, Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijos vadovė, žinoma Ignalinos krašto dailininkė ir liaudies kūrybos puoselėtoja Nijolė Trinkūnienė. Pokalbio metu tarsi visas pašnekovės gyvenimas prabėgo: mažos mergaitės begalinė meilė piešimui, sunki našlaitės dalia, varginantys ūkio darbai. Kaimo darbai, kaip sakė N. Trinkūnienė, išugdė ištvermę ir valią, kurie padėjo sportuojant. Vienuoliktoje klasėje mergina pateko į Lietuvos slidininkų rinktinę. Daugybė varžybų, kelionių, pergalių paskatino Nijolę gyvenimą susieti su sportu ir pasirinkti geografijos ir fizinio lavinimo mokytojos specialybę. N. Trinkūnienė minėjo, kad sėkmę žmogaus gyvenime lemia susiklosčiusios aplinkybės ir laiku šalia atsiradę žmonės. Tai Ignalinos I vidurinės mokyklos direktorė Z. Luneckienė ir inspektorė Aldona Gimbickienė, pasiūliusios persikvalifikavimo studijas, kurias iš pradžių Nijolė priėmė nenoriai, bet staiga jos tapo gyvenimo malonumu. Po pirmųjų paskaitų Nijolė pasijuto tarsi kitame pasaulyje atsidūrusi ir suprato, kad tai pats teisingiausias  jos priimtas sprendimas. Šiandien Nijolė Trinkūnienė – laimingas žmogus, nes ji kuria, su savo mokiniais dalijasi viskuo, ką moka, organizuoja parodas, vyksta į keliones... ,,Tikiu Dievu, to tikėjimo paskirtis – gauti tam tikrų pamokymų. Žmogus ateina į pasaulį, kupiną puikybės, todėl jį reikia ,,aplamdyti",- sakė Nijolė. O mokiniams Nijolė Trinkūnienė palinkėjo priimti gyvenimą kaip duotybę, įsiklausyti į savo širdies balsą ir eiti ten, kur šaukia širdis.


 
Kitas pašnekovas – 36 laidos abiturientas, humanitarinių mokslų daktaras, mokslinių straipsnių autorius Alvydas Umbrasas. Alvydas pasakojo, kad iš pradžių mokėsi Grybėnų pagrindinėje mokykloje, vėliau Daugėliškio vidurinėje mokykloje. Prisimindamas mokyklinius metus, Alvydas Umbrasas minėjo, kad vertino tuos mokytojus, kurie buvo griežti ir reiklūs. Šiltai atsiliepė apie savo lietuvių kalbos mokytoją Zitą Čičelienę. Baigiamojoje klasėje jam reikėjo apsispręsti dėl ateities. Viliojo vokiečių kalbos studijos, traukė informacinės technologijos, bet pasirinko studijuoti lietuvių kalbą ir literatūrą, kadangi daug laiko skirdavo šiam dalykui. A. Umbrasas studijavo Vilniaus pedagoginiame universitete lietuvių kalbą ir literatūrą (bakalauras, lietuvių kalbotyros magistras). Mokytoju netapo, nes domino kalbos dalykai. Dirbo VĮ Valstybės turto fondo redaktoriumi-stilistu, vėliau Matematikos ir informatikos instituto Mokslinių tyrimų automatizavimo laboratorijos mokslo darbuotoju,  nuo 2004 m. dirba terminų tvarkybos darbą Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje. A. Umbrasas pokalbio pabaigoje sakė, kad sėkmės formulės nėra, jis savo kelią pasirinko be išankstinio apsisprendimo, pasirinkimą lėmė atsitiktinumas ir pastangos, o gimnazistams palinkėjo labiau pasitikėti savo jėgomis.


 
Renginio vedėja specialioji pedagogė Bronė Česliokienė pristatė Ignalinos krašto pedagogą  Rolandą Česlioką – 37 laidos abiturientą, pradinio ugdymo (muzikos, anglų ir vokiečių kalbų) pedagogą, labai darbštų žmogų, gerą sūnų. Vaikystėje Rolandas mėgo piešti, muzikuoti, todėl ir savo profesiją susiejo su šiais pomėgiais. Dirbdamas mokytoju, Rolandas Česliokas atranda laiko ir aktyviai dalyvauja Daugėliškio kaimo bendruomenės veikloje: dainuoja, groja keliais muzikos instrumentais. Didžiausias Rolando pomėgis – kelionės. Ir turbūt mažai pasaulyje vietų, kuriose jis nebūtų apsilankęs. Rolandas Česliokas kalbėjo, kad žmogaus laimę nulemia trys aspektai: santykis su pačiu savimi, santykis su kitais ir santykis su Dievu. Mokiniams palinkėjo gyvenimo kelyje pasirinkti tik teisingus dalykus.


 
Buvusią mokyklą aplankė ir 39 laidos abiturientė, sociologijos mokslų daktarė, VU Medicinos ir Filosofijos fakultetų dėstytoja, Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja Aušra Širvinskienė. Viešnia prisiminė mokyklinius metus, papasakojo apie linksmus ir iniciatyva trykštančius klasės draugus, paminėjo ir linksmas išdaigas. Aušra Širvinskienė pasakojo, kad savo gyvenimą norėjo susieti su muzika, bet aplinkybės nulėmė visai ką kita. Jauna moteris tapo sociologijos mokslų daktare. Prisimindama studijų metus, Aušra Širvinskienė paminėjo, kad siekti aukštesnių rezultatų ją skatino dėstytojai. Mokiniams palinkėjo daryti gyvenime tai, kas teiktų malonumą, o sėkmės formulė, anot Aušros Širvinskienės, labai paprasta – būti geru, doru žmogumi ir gerbti šalia esančius žmones.

Renginio vedėjai džiaugėsi ir dėkojo buvusiems mokyklos mokiniams, kad atsiliepė į kvietimą, atvyko į mokyklą ir pasidalijo savo gyvenimo sėkmės istorijomis, kurios, anot mokinių, buvo labai motyvuojančios ir įkvepiančios.

Po Sėkmės pamokų renginio organizatoriai pakvietė svečius kartu su mokyklos bendruomene paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Minėjimo metu klausėmės Lietuvai skirtų dainų, eilėraščių, tarmiškai papasakotos pasakos ir juokų, tarmiškai atliktos dainos ir 4g klasės mokinių skaitomų laiškų Lietuvai. Mokyklos direktorė Rima Cibulskienė pasveikino susirinkusiuosius su Kovo 11-ąja ir įteikė padėkos raštus raštingiausiems mokyklos mokiniams.

Po renginio buvusieji Naujojo Daugėliškio mokiniai pasivaikščiojo po mokyklą, improvizuotoje jaukioje mokyklos kavinėje dalijosi įspūdžiais, džiaugėsi bendravimu su savo klasės auklėtojomis Genute Panaviene ir Laima Šalniene.

Taigi, šio renginio, kurį inicijavo ir organizavo Mokyklos tarybos nariai Lina Gladkauskienė, Bronė Česliokienė,  Neringa Mudėnienė bei 4g klasės mokiniai, tikslas – tęsti ir turtinti mokyklos tradicijas, telkiant skirtingų kartų mokyklos bendruomenę – buvo pasiektas. Tikimės, kad Sėkmės pamokos taps mokyklos tradicija.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Neringa Mudėnienė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.