Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2013.12.12
Sigutės Ach pamokėlėje - vaizduotės stebuklai...

Gruodžio 12 d.  Ignalinos viešojoje bibliotekoje viešėjo ir su mokiniais bendravo dailininkė ir rašytoja - Sigutė Ach. Ji atvyko sparnuotomis karvytėmis pieštu automobiliu, atsivežė daug gražių ir įdomių dalykėlių,  o ir pati atrodė tarsi iš pasakos...


                          

Kas gi nepažįsta Sigutės Ach! Jos piešti sparnuoti personažai – tokie šilti ir jaukūs, kad verčia nusišypsoti visus į juos žiūrinčius, o smagios istorijos iškart patraukia dėmesį. Jautrios prigimties menininkė kuria gėrio pasaulį, o gėrį  stengiasi visur įžvelgti. Jos vadovaujamoje  leidykloje „Nieko rimto“ gimsta nuostabios knygelės, paveikslėliai, atvirukai, kalendoriukai, knygų skirtukai ir dar visokie gražūs iliustruoti dalykėliai. Leidyklos simbolis - graži maža sparnuota karvytė.

Į Sigutės Ach edukacinę pamoką susirinkę antrokai klausėsi menininkės pasakojimo, žiūrėjo filmuką apie tai, kaip reikia lieti akvarele, o paskui ir patys bandė tai padaryti. Kaip sakė dailininkė, svarbiausia išlaisvinti savo vaizduotę. Ji prašė pamatyti virš vaikų galvų, salės palubėje, kabantį pūkuotą oranžinį  katiną,  pajusti, kuo kvepia dangus, Kalėdos ar Kalėdų senelis. Vaikai ir matė ir užuodė, ir pajuto. Mėlynas dangus jiems kvepia mėlynėmis, Kalėdos – eglute, o Kalėdų senelis – sausainiais.

Dailininkė, į Ignaliną atsivežusi visą meno dirbtuvėlę, labai kantriai vaikams aiškino, kaip reikia lieti. Čia viskas svarbu, net popierius turi būti specialus, minkštu tarsi pūkuotos avytės kailiukas paviršiumi. Lieti galima tik dvi ar tris spalvas, nes kitaip paveikslėlis išeis labai tamsus. Visas smagumas prasideda ant lapo atsiradus spalvotai dėmelei, kai reikia žiūrėti, į ką ji tapo panaši. O pamatyti galima pačius įvairiausius gyvūnėlius bei pasakiškus vaizdus. Pamokėlėje dalyvavę vaikučiai menininkę ilgam prisimins, jiems liks pačių sukurti paveikslėliai – lyg mažas kalėdinis stebuklas.

 

Šis susitikimas vyko, įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą pagal Mokymosi visą gyvenimą programą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“. Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina

        

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.