Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2015.01.14
Skaityti gali paskatinti ir teatras

Sausio 14 d. Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko graži teatro šventė. Spektaklį „Prabangos“ pagal Jurgio Savickio kūrybą pristatė Knygos teatras iš Vilniaus. Dauguma žiūrovų buvo vyresniųjų klasių mokiniai. Jiems tikra dovana tapęs spektaklis – vienas iš Comenius Regio partnerystės projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą" renginių.


Šį projektą nuo 2003 metų įgyvendina Ignalinos rajono savivaldybės administracija ir Vokietijos Biureno savivaldybė. Kartu bendradarbiaujant siekiama įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdyti jų kūrybiškumą, taip pat plėtoti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veiklose numatyta, jau yra įvykę ar dar planuojama įvairių veiklų ir mažiesiems, ir vyresniems. Tai knygų pristatymai, garsiniai skaitymai, susitikimai su rašytojais ir dailininkais, kūrybos konkursai, mokinių kūrybos rinktinės išleidimas, taip pat seminarai, mokymai, išvykos ir smagios popietės. Stengiamasi surasti vis naujų būdų kalbėti apie knygą, skaitymą, kūrybos prasmę ir vertę.

Spektaklis, kuriame šiuolaikiškai ir tikrai nenuobodžiai pristatomos žinomo lietuvių rašytojo novelės „Palikimas“, „Ponia Janina Sudocholskienė“, „Prabangos“ (iš antrojo rašytojo apsakymų rinkinio „Ties aukštu sostu“ 1928) – puiki galimybė kitaip pažvelgti į knygą ir galbūt susižavėjus vaidinimu ją iš naujo atrasti, pažinti skaitymo malonumą.  Jurgis Savickis pripažįstamas kaip bene vienintelis europinio lygio lietuvių rašytojas ekspresionistas. Tai labai intensyvaus, glausto stiliaus menininkas, reformatorius, rimtojoje lietuvių literatūroje vienas iš pirmųjų pradėjęs vartoti ironiją, humorą, parodiją, leidęs sau pažaisti įprastais lietuvių literatūros stiliaus, tematikos ir pasaulėžiūros dalykais bei skaitytojų lūkesčiais.

Aliaus Veverskio režisuotame spektaklyje vaidino puikūs jauni aktoriai  Redita Dominaitytė, Eimutis Kvoščiauskas, Virginija Kuklytė. Spektaklyje profesionaliai perteikiami painaus ir kartais neapaiškinamo žmogaus jausmų pasaulio blykstelėjimai: meilė ir išdavystė, gaivališkas gyvenimo džiaugsmas ir sielą užtemdantis kerštas, nusivylimas, impulsyvumas ar išpuikimas paminant moralines bei dvasines vertybes. Viskas kaip ir J.Savickio kūryboje – keičiasi, stulbina netikėtomis detalėmis ir kalba, psichologinėmis įžvalgomis. Už sąmojingo, stebinančio stilistinio paviršiaus slypi skeptiškas, pesimistiškas požiūris į žmogų...

Pažiūrėjus spektaklį tikrai norisi į rankas paimti J. Savickio novelių knygą. Profesionaliai perteikta kūrinių interpretacija sužadina smalsumą ir palieka nepamirštamą įspūdį. Įgyvendinant projektą, planuojama į pagal amžių tinkantį spektaklį pakviesti ir mažuosius skaitytojus.

Projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projekto  partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p.  lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 Daugiau apie projektą:

      /go.php/lit/Daugiau-apie-projekto-igyvendinima/3422

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.