Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2015.02.13
Spektaklis „Princesė ir kiauliaganys“ – projekto „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ dovana mažiesiems ignaliniečiams

Įgyvendinant Comenius Regio partnerystės projektą „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“,  vasario 13 d. Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko smagus ir nuotaikingas Vilniaus teatro „Avilys“ spektaklis „Princesė ir kiauliaganys“ H. K. Anderseno pasakos motyvais.   


Į spektaklį buvo pakviesti visų rajono bendrojo ugdymo mokyklų pradinukai, kurių sugužėjo pilna salė.

Spektaklio metu buvo galima ne tik gėrėtis įdomiais scenoje besirutuliojančiais įvykiais, bet ir patiems juose aktyviai dalyvauti: šokti, atsakinėti į klausimus. O jų būta įvairių. Iš pradžių aktoriai norėjo sužinoti, kokias pasakas apie meilę žino vaikai. Paskui, rašant laišką, prireikė rašybos taisyklių. Spektaklio viduryje aktoriai „pamiršo“, kaip veiksmas turi vykti toliau, ir vėl turėjo prašyti vaikų pagalbos (kartu buvo sužinota, ar vaikai yra skaitę šią H. K. Anderseno pasaką). Mažieji žiūrovai taip pat padėjo nustatyti, kokiais iš įvairių šalių atvežtais vaisiais (o kas, jei jie pirkti prekybos centre su nuolaida?) šeriamos karališkosios kiaulės, ir tiksliai suskaičiuoti visus princesės pabučiavimus.

Nors spektaklis sukurtas pagal labai seną pasaką, jame netrūko ir šiuolaikinių elementų: populiarių dainų, įvairių ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius skatinančių pagalvoti replikų. Susimąstyti apie vertybes norėjosi ir matant kai kurias taikliai parinktas dekoracijas (pvz., vieną iš princesės taip trokštamų gauti „stebuklingų“ daiktų – gandų dėžutę, iš kurios galima sužinoti visus pasaulio gandus ir naujienas – vaizdavo šiukšlių dėžė su įvairia reklama). Spektaklis visiems labai patiko.

Skaitymo skatinimas pasitelkiant teatrą – viena iš daugelio projekte „Skaitymo skatinimas ugdant kūrybiškumą“ naudojamų skaitymo skatinimo veiklų. Projekto tikslas – įvairiais būdais skatinti vaikų skaitymą, ugdant kūrybiškumą, taip pat skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Projektas vykdomas kartu su Vokietijos Biureno miesto savivaldybe. Projekto partneriai Lietuvoje – Ignalinos rajono savivaldybės administracija, Ignalinos gimnazija, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Ignalinos kultūros ir sporto centras, Ignalinos rajono pagalbos mokiniui, mokytojui ir mokyklai centras.

 

Rita Gasiukevičienė,
Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vyresnioji specialistė, projekto vadovė

 

Daugiau apie projektą

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  


 

   


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.