Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.10.02
Šventę Dūkšte prisimenant

Rugsėjo 16 d.  Dūkšte nuaidėjo prasminga ir graži šventė. Stanislovo Kostkos bažnyčioje  Šv. Kryžiaus išaukštinimo intencijai Šv. Mišias aukojo klebonas Vytautas Pūkas. Aplink bažnyčią ėjo ir procesija. Vėliau dūkštiečiai dėkojo kunigui Vytautui už šios atlaidų tradicijos gaivinimą. Vėliau šventės dalyviai dideliu būriu atėjo į skverelį, kuriame įrengta atminimo lenta, skirta 1919–1920 m. nepriklausomybės kovų savanoriams, tuomet išėjusiems ginti Lietuvos iš Dūkšto valsčiaus.


Atminimo lentą atidengė rajono vicemeras Laimutis Ragaišis ir Seimo narys Vytautas Rastenis. Apie Savanorių kovų reikšmę Lietuvai  priminė buvusi ilgametė Dūkšto mokyklos istorijos mokytoja Laima Rožienė, buvo perskaitytas  1918 m. gruodžio 27 d. Ministro Pirmininko Mykolo Šleževičiaus kreipimąsi į Lietuvos vyrus. Kiekvieno savanorio atminimui degančią žvakelę prie paminklo atnešė Dūkšto mokyklos mokiniai. Gitaros garsai ir prasmingi dainos žodžiai vertė visus susimąstyti. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Ignalinos kuopos kariai šūvių salvėmis pagerbė 1918 metų savanorius, taip pat nuaidėjo salvės už Lietuvą, jo žmones, Dūkšto kraštą ir už nepriklausomos bei klestinčios Lietuvos ateinančius šimtmečius. Sveikinimo žodžius ir palinkėjimus dūkštiečiams išsakė  rajono mero pavaduotojas  Laimutis Ragaišis.  

Vėliau šventė persikėlė į ežerėlio pakrantę kur įrengta eksplozija Lietuvos šimtmečiui paminėti. Šventės vedantieji Agnė Umbrasienė ir  Gintautas Velička keletą žodžių tarti pakvietė Dūkšto krašto bendruomenės pirmininkę Oną Zaleckienę. Eksploziją atidengti buvo patikėta  Seimo nariui Gintautui Kinduriui bei Dūkšto seniūnui Vytautui Kazėnui. „Ši kompozicija – tai liudijimas, kad žmonės myli savo šalį ir tai liks ateinančios kartoms" – kalbėjo Seimo narys Gintautas Kindurys. 

Kultūros namų kiemelio scenoje skambėjo Dūkšto kultūros namų ansamblio atliekami kūriniai, jų tarpuose padėkos žodžius ir sveikinimo žodžius sakė šventės svečiai bei Dūkšto seniūnas, kuris trumpai paminėjo, kaip buvo kuriama kompozicija „100 atkurtai Lietuvai“. Pasak jo, be autorių Svajūno ir Algimanto Bulovų, pagarbos ir padėkų nusipelno akmenį vežęs Romas Kvedaras ir metalo konstrukcijas kompozicijai parūpinęs Andrejus Chadarovičius, o savo padėkas seniūnas dar įteikė Algimantui ir Svajūnui Bulovams ir Petrui Čeikiui (už kompoziciją), Jūratei Rudokienei (už puošybą gėlėmis), Svajūnui Mažalskiui (už šventės įgarsinimą), Alfredui Paukštei (už žuvienę), Vytautui Zaleckui (už šiupinį), o taip pat Stasiui Raikauskui ir Antanui Šakaliui (už įvairią pagalbą, rengiant šventę).

Atokvėpiui skirto pusvalandžio metu šventės dalyviai ragavo Alfredo Paukštės išvirtos žuvienės, jam talkino jo žmona Birutė, greta jų šiupiniu vaišinu Vytautas Zaleckas ir Valdas Macijauskas. Atrodo  žuvienės bei šiupinio visiems užteko. Jau vakarėjant dūkštiečius džiugino  Dūkšto dainų ansamblis (solistas – seniūnas V. Kazėnas), po jų – smagi kapela iš Vilniaus „Ratilai, vėliau – dainų autorius ir atlikėjas Antonijus Žilinskas-Tonis ir grupė „Intervalas“ iš Utenos. Tad muzikos buvo įvairiems skoniams ir amžiaus grupėms.

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.