Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.07.09
Tautiška giesmė vienu balsu Rimšėje

Švęsti  Liepos 6 dieną, Valstybės dieną, minint Lietuvos 100-metį Rimšės miestelio gyventojai, bendruomenė, seniūnija ir saviveiklininkai ruošėsi gerokai iš anksto. Miestelio gyventojai tvarkėsi ir grąžinosi savo kiemus, sodino gėles aplink namus, seniūnijos darbuotojai dirbo prie paminklinės lentos savanoriams, galvodami kur ir kaip ją pastatyti, kad būtų kuo gražiau ir iškilmingiau atidengta, bendruomenės nariai rūpinosi Eglinių kalno tvarkymu, ant kurio bus giedamas himnas, na o saviveiklininkai ruošėsi renginiui, mokėsi patriotinių dainų ir koncertinei  išvykai į Zarasų rajoną.


Liepo 6-os dienos popietę saviveiklininkai išvyko į Zarasų rajono Aleksandravėlės kaimą. Ten vyko  kaimo sodybų darželių gėlių puokščių apdovanojimų šventė bei paminėta Valstybės diena, sugiedotas Lietuvos himnas. Išdalintos net 27 nominacijos. Rimšės saviveiklininkai labai pagyvino šventę savo meniniais intarpais su vadove Ramune Prakapavičiene. Šventė užsitęsė gerų pora valandų, tačiau nieks neskubėjo skirstytis, dar dalijosi įspūdžiais, gyrė organizatorius už gerą renginį.


 
Saviveiklininkai parskubėjo namo ir trumpai pailsėję susirinko Rimšės bažnytėlėje. Miestelio gyventojai į šventovę rinkosi pasipuošę tautiniais rūbais bei  trispalvėmis vėliavėlėmis. Mišias aukojo Smalvų parapijos klebonas Jonas Mačiulis. Šv.Mišios buvo aukojamos už Rimšės valščiaus savanorius, žuvusius 1919-1920 metais, prisiminta  Mindaugo karūnavimo diena bei jos svarba šių dienų gyvenime.


 
Po mišių visi rinkosi senose Rimšės miestelio kapinėse. Miestelio seniūnė Tatjana Jarutienė po neilgos kalbos aidengė paminklinę lentą skirtą Nepriklausomybės kovų Rimšės valščiaus savanoriams atminti. Trumpą istoriją  apie šiuos 9  jaunus Rimšės vyrus, panorusius kovoti už Tėvynės laisvę  1919-1920 m. tačiau, deja, namo jau nebegryžusius  pateikė  miestelio bibliotekininkė  Daiva Veličkienė. Prie paminkinės lentos buvo padėtos gėlės ir uždegtos žvakutės, ją pašventino  klebonas Jonas Mačiulis.


 
Klebonas pasveikino susirinkusius, pagyrė už aktyvų dalyvavimą bendruomeniniame gyvenime, už miestelyje palaikomą švarą ir tvarką. O miestelio seniūnę  pavadino tarsi  visų „motina“, kuri visus laiko prie savęs  ir supa savo lopšy. Po ceremonijos, nukrapnojus tarsi viską vainikuojančiam lietučiui, visi dalyvaujantieji patraukė link Eglinių kalvos giedoti Lietuvos valstybės himno. Čia rinkosi nemažas būrys bendruomenės narių su šeimomis, su vėliavomis, pasipuošę tautiniais rūbais ir kita lietuvybės atributika.
 

 

 
Lygiai 21 val. nuskambėjo  Lietuvos valstybės himnas. Po sugiedoto himno Pūškų pasienio užkarda pristatė kinologų pasirodymą su šunimis, vaizdžiai papasakojo apie nelengvą  darbą dresuojant šunis ir kam tai reikalinga. Miestelio gyventoja moksleivė Edita Sventickytė sudainavo dainą „Devynios upės“, o Bronė Abaravičienė perskaitė Vinco Kudirkos eiles rašytas 1918 metais.
 

Toliau patriotines dainas apie Lietuvą  dainavo Rimšės saviveiklininkės vadovaujamos šaunios vadovės Ramunės Prakapavičienės. Susirinkusieji  smagiai traukė dainą  kartu, per visą kalną aidėjo ir liejosi į vieną bendrą visumą dainuojamų dainų žodžiai. Visi smagiai pasidainavę susirinko į agapę, šiltam pabendravimui prie arbatos puodelio. Taip gražiai paminėję savanorius ir šventę Lietuvos valstybės dieną rimšiečiai išsiskirstė namo jau gerokai sutemus, kad ir pavargę, tačiau pakilios, šventinės nuotaikos.

 

Danutė Mačiulienė
Nuotraukos - Jordano Pakalniškio

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  


 


  


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.