Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.10.03
Tradicinės Mykolinės Taujūnuose

Paskutinį rugsėjo šeštadienį po visų darbų darbelių visi skubėjo į Tujūnų kaimo seklyčią švęsti paskutinės rugsėjo šventės – Mykolinių. Tai šventė, kurioje žmonės ne tik parodo, kuo turtingi buvo metai, bet ir prisimena krašto istoriją, čia dirbusius žmones, pabendrauja ir pasilinksmina  Mūsų išradingos šeimininkės vaišino įvairiais patiekalais iš blynų. Neveltui sakoma, kad bulvė – antra duona. Bulvių turėsi, tai badu nemirsi, sakydavo mūsų senoliai.


Mykolinių dieną nuspėdavo orus ateinančių metų. Senoliai sakydavo, jei pūs pietų vėjas, žiema bus šilta, o jei šiaurės, tai šaltukas spaus. Atrodo, kad ši žiema turėtų būti šalta, nes Mykolinių dieną, gaila, bet pūtė stiprokas šiaurės vėjas.

Mūsų šventę papuošė kolektyvas iš Rimšės, vadovaujamas Ramunės Prakapavičienės. Šis kolektyvas unikalus tuo, kad moterys atlieka įvairaus žanro dainas. Koncertas prasidėjo folklorinėmis dainomis. Vėliau į sceną žengė kolektyvo vadovė Ramunė. Įvairiomis estradinėmis dainomis ir nepakartojamu balsu išjudino taujūniškius. Kas šoko, kas dainavo,  gausiais aplodismentais atsidėkodami taujūniškiai ir susirinkę į šaunią šventę svečiai. Po svečių koncerto kolektyvas „Radasta“ savo atliekama daina „Atnešė diedas kukulių puodą“ visus kvietė vaišintis bulviniais kukuliais, blynais...

Mums skaniausius patiekalus iškepė mūsų šaunios šeimininkės Onutė ir Asta. Visi vaišinosi ir džiaugėsi šių metų geru bulvių derliumi, tikėdami, kad ir kiti metai bus dosnūs.

Dėkojame visiems kas prisidėjo prie šventės.

Laisvalaikio organizatorės Elvyra Zakažauskienė , Nijolė Gluchovienė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.