Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.03.06
Užgavėnės Dūkšte ir Didžiasalyje

Kovo 5 d. Užgavėnių šventės vyko ne tik Ignalinoje, bet ir seniūnijose. Degė laužai, keptuvėse geltonavo blynai, o persirengėliai triukšmingus šokius šoko, dainavo ir žiemą iš kiemo varė.


Dūkšto kultūros centro kiemelyje  susirinkusieji stebėjo tradicinę Kanapinio ir Lašininio kovą, degino Morę ir  varė žiemą. O svarbiausia, visi vaišinosi  ant laužo kepamais blynais ir karšta  arbata. Dūkštiečiai laikosi tradicijos, šią dieną minėti antradienį, kuomet ir yra tikroji Užgavėnių diena. Prie mūsų prisijungė labai miela Dūkšto mokyklos bendruomenė ir gražus persirengėlių būrys atvyko iš Dūkšto globos namų. Šios šventės tikslas yra prisiminti senąsias tradicijas. Atėję į šventę   dūkštiečiai mielai įsitaukė į žaidimus, šoko,  bendravo, o kai kurie net ir kaukėmis pasipuošė. Buvo labai daug triukšmo. Tai labai džiugu. Šventėje dalyvavę moksleiviai  sakė, jog jiems Užgavėnės - blynų valgymas. 

Užgavėnės  - tai žiemos šventė, per kurią siekiama prisišaukti pavasarį ir išvaryti žiemą. Tai paskutinė proga iki soties prisivalgyti, pasilinksminti, juk netrukus prasidės ramus laikotarpis - Gavėnia, kuris truks iki Velykų. Kartu su More sudeginome seną laiką, visą negatyvą, ir susitelkę lauksime Velykų, po kurių vėl ateis džiugesys. Toks gamtos, žmogaus gyvenimo ritmas. 

Smagi šventė surengta ir Didžiasalyje. Linsmai ir triukšmingai didžiasaliečiai užsigavėjo, skaniai prisivalgė. Būta gražių kaukių, būta vaikštynių po miestelį, šokių ir žaidimų. O jau blynų kokias rietuves gaspadinės prikepė, tai ir mažiems, ir dideliems užteko. 

 
 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.