Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
Vaiko teisių apsauga

Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina, tel. (8 386) 5 20 45,
el. paštas
vtat@ignalina.lt
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė


Gamta nevienodai atseikėja jėgų, sveikatos, grožio, artimųjų meilės. Visi laukiame aplinkinių dėmesio ir paramos, trokštame būti mylimi, globojami. Ypač to reikia vaikams, bet gyvenimas rodo, kad vis daugiau jų lieka be tėvų ar artimųjų priežiūros, stokoja likimo palankumo.

Rajone steigiamos įvairios globos įstaigos, teikiamos socialinės paslaugos, plėtojama nevyriausybinių organizacijų pagalba.

Tad nebūkime abejingi, padarykime taip, kad kiekvienas vaikas būtų suprastas, išklausytas, sulauktų pagalbos, kad vaikystė būtų graži ir laiminga.

VAIKO TEISIŲ APSAUGA                      

 

2016 m. Ignalinos rajone laikinoji globa buvo nustatyta 16 vaikų. Pagrindinė tėvų globos netekimo priežastis – kai tėvai nesirūpina savo vaikais, netinkamai auklėja, 1- vieniša motina atsisakė auginti, paliko ligoninėje, 1- tėvai mirė.

1 vaikui globa nustatyta šeimoje, 5 vaikų globėju paskirtas Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras, 9 – Naujojo Daugėliškio vaikų globos namai, 1 – kūdinių namai.

2016 m.  5 vaikams pakeistas globėjas: 3 vaikams  - iš institucijos į šeimą, 1 – iš šeimos į šeimą. Vienas globėjas buvo nušalintas nuo pareigų, vaikui pakirtas kitas globėjas.

2016 m. vaiko globa pasibaigė 23  vaikams:  14 – tapo pilnamečiais, 8 – grąžinti į šeimą, 1 - įvaikintas.

2016 m. šeimose buvo  globojama 37 vaikai.

41 mūsų rajono vaikai auga globos institucijose: 17 – Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose, 23 – Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre, 1 – Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose. Taigi ne savo šeimoje 2016 m. iš viso augo 78 vaikai. 

Vaikai, likę be tėvų globos, sulaukę pilnametystės ir besimokantys, toliau gyvena globos institucijose: 2 – Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose, 2 – Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre.  

2016 m. Vaiko teisių apsaugos skyriaus socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitoje yra  –  99 šeimos, jose auga 201 vaikas.

Pagrindinė įrašymo į apskaitą priežastis – girtavimas. Dėl šios priežasties į apskaitą įrašyta 58 šeimos, 30 šeimų - dėl socialinių įgūdžių stokos, 3 – dėl prievartos prieš vaikus, 3- dėl kitų  priežasčių, 1– vaikams nustatyta laikinoji globa.

2016 m. į socialinės rizikos šeimų apskaitą įrašyta 17 šeimos, jose auga 41 vaikas. 6 šeimos įrašyta dėl girtavimo ir psichotropinių medžiagų vartojimo, 6 - dėl socialinių įgūdžių stokos, 1– dėl smurto; 1– nes vaikams nustatyta laikinoji globa, 1 – kitų priežasčių. Iš apskaitos išbraukta – 24 šeimos: 4 – neliko nepilnamečių vaikų, 10 – išnyko priežastys, dėl kurių įrašyta į apskaitą, 5 – išvyko į kitas savivaldybes, 5 – tėvams neterminuotai apribota tėvų valdžia.

Rajone veikė trys dienos centrai- Ignalinos parapijos vaikų dienos centras „Eldoradas“, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai dienos centras, įkurtas Rimšės krašto vaikų dienos centras kartu su atvira jaunimo erdve. Čia vaikams padedama įgyti socialinius įgūdžius, formuoja bendravimo įgūdžius, plečiamas vaikų akiratis, organizuojami renginiai šeimoms vienyti, išvykos, renginiai, šventės, vyksta darbas ir su šeima.

2016 m. buvo 11 atvejų, kai vaikams nustatyta laikinoji globa tėvų prašymu, kai tėvai išvyksta į užsienį.

2016 m. Vaiko teisių apsaugos skyrius paruošė teismui 7 ieškinius dėl tėvų valdžios ribojimo, pateikė teismui 6 prašymus dėl globėjo pakeitimo ir nušalinimo nuo pareigų, 1– prašymus dėl nuolatinės globos nustatymo ir globėjo paskyrimo,  1 – administracinės teisės pažeidimo protokolą,  43 – išvadas, dalyvavo 60 teismo posėdžių: 48 - civilinėse bylose,  12– baudžiamosiose  bylose.  2016 m. 10  tėvų apribota tėvų valdžia 9 jų nepilnamečių  vaikų atžvilgiu.

Savivaldybė buvo sudariusi bendradarbiavimo sutartį su Švenčionių socialinių paslaugų centru, kuris organizuoja globėjų ir įtėvių paruošimą. 2016 m. Ignalinos rajone paruošti du atestuoti socialiniai darbuotojai pagal globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą teikia globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems paslaugas.  Vaiko teisių apsaugos skyrius, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus ir šeimas, rajone organizavo Vaiko teisių apsaugos savaitę, jaunųjų talentų konkursą, bei Mažojo ignaliniečio pasų įteikimo šventę.  

Paskutinis atnaujinimas: 2017-01-16 09:59:49
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Ar dalyvaujate kalėdinėse labdaros akcijose?
Taip
Ne
Kartais
Rezultatai
Balsų: 33 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


 


 


 

 

 


 
 

 

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.