Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
Vaiko teisių apsauga

Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina, tel. (8 386) 5 20 45,
el. paštas
vtat@ignalina.lt
Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė


Gamta nevienodai atseikėja jėgų, sveikatos, grožio, artimųjų meilės. Visi laukiame aplinkinių dėmesio ir paramos, trokštame būti mylimi, globojami. Ypač to reikia vaikams, bet gyvenimas rodo, kad vis daugiau jų lieka be tėvų ar artimųjų priežiūros, stokoja likimo palankumo.

Rajone steigiamos įvairios globos įstaigos, teikiamos socialinės paslaugos, plėtojama nevyriausybinių organizacijų pagalba.

Tad nebūkime abejingi, padarykime taip, kad kiekvienas vaikas būtų suprastas, išklausytas, sulauktų pagalbos, kad vaikystė būtų graži ir laiminga.


 
 
                  
VAIKO TEISIŲ APSAUGA                      

 

2017 m. Ignalinos rajone laikinoji globa buvo nustatyta 27 vaikams. Pagrindinė tėvų globos netekimo priežastis – kai tėvai nesirūpina savo vaikais, netinkamai auklėja, 1- vieniša motina atsisakė auginti, paliko ligoninėje, 1- dėl tėvų ligos.

6 vaikams globa nustatyta šeimoje, 7 vaikų globėju paskirtas Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centras, 14 – Naujojo Daugėliškio vaikų globos namai.

 2017 m.  8 vaikams pakeistas globėjas - iš institucijos į šeimą.

 2017 m. vaiko globa pasibaigė 28  vaikams:  7 – tapo pilnamečiais, 19 – grąžinti į šeimą, 2 - įvaikinti.

 2017 m. šeimose buvo  globojama 43 vaikai.

 39 mūsų rajono vaikai auga globos institucijose: 21 – Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose, 17 – Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre, 1 – Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose. Taigi ne savo šeimoje 2017 m. iš viso augo 82 vaikai. 

Vaikai, likę be tėvų globos, sulaukę pilnametystės ir besimokantys, toliau gyvena globos institucijose: 1 – Naujojo Daugėliškio vaikų globos namuose, 1 – Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai centre.  

 2017 m. Vaiko teisių apsaugos skyriaus socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitoje yra  –  101 šeimos, jose auga 198 vaikai.

Pagrindinė įrašymo į apskaitą priežastis – girtavimas. Dėl šios priežasties į apskaitą įrašyta 57 šeimos, 29 šeimos - dėl socialinių įgūdžių stokos, 6 – dėl prievartos prieš vaikus, 8- dėl kitų  priežasčių, 1– vaikams nustatyta laikinoji globa.

2017 m. į socialinės rizikos šeimų apskaitą įrašyta 14 šeimų, jose auga 19 vaikų. 7 šeimos įrašyta dėl girtavimo ir psichotropinių medžiagų vartojimo, 3 - dėl socialinių įgūdžių stokos, 3– dėl smurto; 1– nes vaikams nustatyta laikinoji globa. Iš apskaitos išbraukta – 12 šeimų: 3 – neliko nepilnamečių vaikų, 4 – išvyko į kitas savivaldybes, 1- tėvams neterminuotai apribota tėvų valdžia, 1 – po metų nuo atskyrimo, 3- išnyko priežastys, .

Rajone veikė trys dienos centrai- Ignalinos parapijos vaikų dienos centras „Eldoradas“, Didžiasalio vaikų globos ir socialinės paramos šeimai dienos centras, įkurtas Rimšės krašto vaikų dienos centras kartu su atvira jaunimo erdve. Čia vaikams padedama įgyti socialinius įgūdžius, formuoja bendravimo įgūdžius, plečiamas vaikų akiratis, organizuojami renginiai šeimoms vienyti, išvykos, renginiai, šventės, vyksta darbas ir su šeima.

2017 m. buvo 9 vaikams nustatyta laikinoji globa tėvų prašymu, kai tėvai išvyksta į užsienį, apskaitoje yra 12 vaikų.

2017 m. Vaiko teisių apsaugos skyrius paruošė teismui 41 – išvadą, dalyvavo 85 teismo posėdžiuose: 52 - civilinėse bylose,  33– baudžiamosiose  bylose.  2017 m. 8  tėvams  apribota tėvų valdžia jų 8 nepilnamečių  vaikų atžvilgiu.

2017 m. Ignalinos rajone du atestuoti socialiniai darbuotojai pagal globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą teikė globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paieškos, rengimo, atrankos, konsultavimo ir pagalbos jiems paslaugas. Per metus mokymus baigė 17 asmenų, kurie galėtų paimti vaikus globoti į šeimą. Vaiko teisių apsaugos skyrius, siekdamas atkreipti visuomenės dėmesį į vaikus ir šeimas, vykdė priemones, skirtas globos viešinimui, organizavo Vaiko teisių apsaugos savaitę, Jaunųjų talentų konkursą, bei Mažojo ignaliniečio pasų įteikimo šventę.  

Paskutinis atnaujinimas: 2018-01-16 10:09:35
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.