Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2018.06.04
Vaikų dienos ir vasaros šventėje pasveikinti patys mažiausieji

Birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną,  Laisvės aikštėje surengta spalvinga šventė. Ignalina atvėrė vartus vasarai ir tradiciškai pasveikino mažiausius rajono gyventojus. Vaikus visą dieną  kvietė atrakcionai, žaidimai, kreivų veidrodžių karalystė, animacinių filmų ir Pelėdos Paulės palapinės, teatralizuota fotosesijų alėja, piešinių ant asfalto konkursai. Visi norintys galėjo  dalyvauti smagiame pasirodyme „Aš ir mano augintinis pasitinka vasarą“. Koncertavo rajono vaikų kolektyvai, šaunūs solistai ir 100-mečio Dainų šventės dalyviai, kurie buvo simboliškai išlydėti ir pasveikinti. Vakare visus linksmino atlikėjų duetas „Du Donatai“.


Šventę vedė teatro IKI aktoriai. O jos tema buvo Fantazijų šalis. Tos šalies valdovė Fantazija skundėsi, kad vis daugiau vaikų sėdi prie kompiuterių, žiūri į telefonų ekranus ir todėl jos šalis skursta. Į pagalbą Fantazijai atskubėjo pasakų gyvūnai, nusprendę jai parodyti, kad Ignalinoje yra daug šaunių ir kūrybingų vaikučių, mokančių gražiai dainuoti, šokti, muzikuoti.  Visus vaikus, jų tėvelius pasveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Seimo narys Gintautas Kindurys. Jie linkėjo gražios vasaros, malonių įspūdžių, vaikams – užaugti dorais žmonėmis, o tėveliams – branginti laiką, praleistą su vaikais.

Minint Vaikų gynimo dieną tradiciškai sveikinami patys mažiausi, praeitais metais gimę ignaliniečiai, kuriems įteikiami simboliniai „Mažojo ignaliniečio pasai“, dovanėlės.  Šiemet pasiukus gavo 30 mažylių, dar 75 dokumentai buvo perduoti rajono seniūnams, kad jie galėtų pasveikinti savo seniūnijose gimusius vaikučius. Pasuose užrašyti nuoširdžiausi sveikinimai: „Ignalina – tavo gimtasis kraštas. Tavo pradžių pradžia, tyra lyg lelijos žiedas. Tavo mažos pėdelės ant smėlio, tavo žvilgsnis į didelį dangų... Koks džiaugsmas, kad gimei, kad esi šiam pasauliui ir šiai gražiai žemei. Tam, kad vardas garsiai skambėtų, kad darbai būtų gėrio pilni...“.  

Šeimas sveikino savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis,  miesto seniūnas Valentinas Rumbutis ir šios šventės sumanytoja Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė.  „Ši diena – tai priminimas mums, suaugusiems, kad turime užtikrinti vaikams gražią  ir  laimingą vaikystę, padaryti viską, kad jie būtų saugesni“, – sakė D. Ropienė. Tėveliams ji linkėjo didelės atsakomybės ir pareigos jausmo, saugoti šeimose sutarimą ir pagarbą vienas kitam, o visiems vaikams – džiaugtis vaikyste, vasara, būti ir užaugti  kūrėjais, kad jie galėtų dovanoti džiaugsmą kitiems.

Tikrai jaudinančiai gražios akimirkos – lipo ir lipo į sceną laimingi ir išdidūs tėveliai, rankose laikydami savo brangiausius žmogeliukus, smalsiai besidairančius ir dar nesuprantančius, koks kiekvienas iš jų yra svarbus ne tik savo tėveliams, bet ir gimtajam miestui, Lietuvai. Kartu su pasais mažyliams dovanoti žavūs minkšti angeliukai, tėveliams – gėlės ir lopšinių įrašai. Stebint tokius gražius sveikinimus aplanko mintys, kad šeima yra pats brangiausias kiekvieno žmogaus vertybė, šalies turtas, o vaikams – saugiausias uostas.

Be visų kitų šventėje buvusiųjų atrakcijų mažieji pirmąkart galėjo dalyvauti pasirodyme „Aš ir mano augintinis pasitinka vasarą“. Vaikučiai buvo kviesti pasipuošti, smagiai papuošti  savo augintinį ir kartu su juo praeiti improvizuotu podiumu. Šauniai pasirodė ir dovanų iš akciją iniciavusios Ignalinos veterinarijos vaistinės gavo 7 gyvūnų mylėtojai. Vaikai papuošė ir visiems parodė savo mylimus augintinius: šunis, kates ir didelį gražų žiurkėną. Na o dovanų jie gavo maisto paketus augintiniams.

Ignalinos viešoji biblioteka kvietė mažuosius užeiti į Pelėdos Paulės palapinę, smagiai su ja pabendrauti ir pasigaminti šventės ženkliukus. Visi norintys galėjo dalyvauti akcijoje „Pamojuok Lietuvai“, taip pat nusifotografuoti su teatro IKI aktoriais – įspūdingais personažais iš spektaklio ,,Jos čia nėra … ar … ilgai ir laimingai“, arba patiems apsirengti karališkais drabužiais. Buvo apdovanoti piešimo ant asfalto konkurso „piešiu Lietuvai“ nugalėtojai.

Spalvingoje ir nuotaikingoje koncertinėje programoje pasirodė šaunūs mažieji šokėjai ir dainininkai. Ir pavieniai solistai, ir ansambliai, tautinių ir šiuolaikinių šokių kolektyvai. Mažųjų šventę papuošė ir gimnazijos dainininkai.

Vėliau koncertavo 100-mečio Dainų šventės „Vardan tos…“  dalyviai. Liepos pradžioje vyksiančioje ir viso pasaulio lietuvius daina ir šokiu sujungsiančioje šventėje  pasirodys ir 7 Ignalinos kolektyvai: Ignalinos kultūros ir sporto centro kapela „Ringė“ (vad. Frančeska Skačkauskienė), tautinių šokių kolektyvai „Gaja“ (vad. Elena Skripkauskienė)  ir  „Lelijėlė“, Česlovo Kudabos progimnazijos tautinių šokių kolektyvas „Dringelė“(Vad. Nijolė Žygienė), Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos kapela „Nendrelė“ (vad. Irena Murmienė) ir pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Algis Rastenis) bei  Ignalinos krašto folkloro ansamblis „Čiulbutė“ (vad. Sigutė Mudinienė). „Širdyse mes būsime kartu, nes šiuose kolektyvuose mūsų dukros ir sūnūs, draugai, kaimynai ar bičiuliai“,– sakė mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, kolektyvams linkėjęs sėkmingai atstovauti savo kraštui ir koncertuoti su pasididžiavimu ir meile Lietuvai.  Vicemeras kolektyvų vadovams įteikė gėlių puokštes. Vakare ignaliniečiams dovanotas grupės "Du Donatai" koncertas. 

 

Parengė Lina Kovalevskienė, tel. (8 386) 52522,

el. p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

Daugiau nuotraukų ir video:

https://www.facebook.com/ignalina.lt/photos/pcb.2061293957451059/2061291737451281/?type=3&theater

https://www.facebook.com/ignalina.lt/photos/pcb.2062692700644518/2062687273978394/?type=3&theater

https://www.facebook.com/ignalina.lt/photos/pcb.2062632140650574/2062628730650915/?type=3&theater

https://www.facebook.com/ignalina.lt/videos/2061313810782407/

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.