Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
archyvas
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017.02.28  Paskelbtas Nacionalinio diktanto tekstas
Alvydas Šlepikas „Bedugnė"
2017.02.28  Užgavėnės Kazitiškyje

Ramų vasario 28 -ios vakarą norintys rinkosi į seniūnijos kiemelį žiemos išvaryti. Nors sniego beveik nėra, tačiau užgavėnių vakaras buvo smagus. Kartu su kaimo bendruomene žiemą vijo būrys velniukų, baisioji giltinė, nuo kurios mažieji šalin bėgo, ragana su dainomis. Gražus Gavėnas buvo, tačiau išlydėtas su muzika ir eilėmis išnyko laužo liepsnose.

 

2017.02.28  Užgavėnės Linkmenyse

Užgavėnės – linksmiausia žiemos šventė. Taip jau sutapo šiais metais, kad ji buvo švenčiama paskutiniąją kalendorinės žiemos dieną. Linkmeniškiai niekada nelieka abejingi šiai šventei ir švenčia Užgavėnes prisimindami senolių papročius. Taigi ir šiais metais jau nuo pat ryto į daugumą seniūnijos kaimų išskubėjo persirengėliai.  Džiaugėsi persirengėliai, kad visur, kur tik suspėjo apsilankyti, juos labai nuoširdžiai priėmė: visi laukė, buvo blynų, pyragų prisikepę, kartu dainavo ir pokštavo. Taigi labai ačiū jiems visiems už svetingumą.

2017.02.28  Dūkšto Užgavėnės

"Žiema, žiema, bėk iš kiemo!/Jei nebėgsi, išvarysim,/Su botagais išbaidysim!" Tikrai taip ir buvo - smagi užgavėnių šventė praūžė Dūkšte. Lyg skruzdės, po žiemos atbudę, iš visų pakampių į šventę rinkosi raganos ir velniai, giltinės ir kiti baubai. Ragais pasipuošę, veidais ištepliotais, barškindami puodais, samčiais, metaliniais dangčiais, grasindami lazdom ir dalgiais, garsiai šaukdami žiemą iš kiemo varė.

2017.02.28  Užgavėnės Naujajame Daugėliškyje ir Taujūnuose

Su trenksmu pralėkė, praūžė Užgavėnės. Kad žiema baigtųsi ir daugiau nebegrįžtų, vasario 28 dieną daugėliškėnai kaip įmanydami ją gąsdino. Persirengėliai pasidabinę įspūdingais aprėdais, įmantriausiomis kaukėmis lankė miestelio gyventojus su šūkiu „Nedaryk svečiams sarmatos, rieki sūrio, duok arbatos".

2017.02.28  Kviečiame į paskaitą

Vasario 28 d. 17.15 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyks paskaita „Šeimos santykių gerinimas. Šeimos konsteliacija". Paskaitą ves sisteminės-fenomenologinės psichoterapijos terapeutas, dėstytojas, lektorius Kazimieras Daugėla. Organizatorius – Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

2017.02.28  Linksmos ir saulėtos Užgavėnės Palūšėje

Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direkcijos kolektyvas kartu su Palūšės kaimo bendruomene šauniai užsigavėjo. Skaniai privalgė, prisišoko ir iš širdies pasijuokė. Šventė prasidėjo nuskambėjus bažnyčios varpams, patį vidurdienį. Grojant muzikai kas sukinėjosi, vienas kitą erzino, rateliu šoko, o kas ir rimtai dirbo - kepė blynus, ir miltinius, ir bulvinius, didžiulėje keptuvėje čirškino lašinukus.

2017.02.28  Užgavėnės Mielagėnuose

Foto reportažas apie tai, kaip mielagėniškiai žiemą vijo iš kiemo arba: Žiema iš Mielagėnų išvyta. Reportažas iš įvykio vietos.

2017.02.28  Užgavėnės ir žiemos sporto šventė Ignalinoje

Linksmybių metas Užgavėnės - viena savičiausių ir žaismingiausių tradicinių švenčių. Seni žmonės sakydavo - jei Užgavėnių nešvęsi, tai visus metus nuo nelaimių neatsiginsi. Vasario 25 dieną visus užsigavėti kvietė Ignalina. Lietuvos žiemos sporto centre surengtoje šventėje skambėjo linksma muzika, kvepėjo gardžiais blynais, šėlo persirengėliai, koncertavo rajono meno mėgėjų kolektyvai ir grupė "Balius".  Visi džiaugėsi puikiu žiemišku oru, tačiau su žiema atsisveikino ir jau kvietė išsiilgtąjį pavasarį.

2017.02.28  Ignalinos kultūros ir sporto centro informacija

Vasario 27 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko konkurso "Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija‘‘ vertinimo komisijos posėdis. Konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis Lietuvos istorija, ugdytis pilietiškumą, puoselėti tautinius jausmus ir istorinę atmintį, skatinti kūrybiškai pažvelgti į istorinius įvykius. Komisija sulaukė daug kūrybinių darbų. Mokiniai piešė, rašė, kūrė filmą.

2017.02.27  Ignalinos rajono savivaldybės švietimo stebėsenos rodiklių 2016 m. apžvalga

Ignalinos rajono savivaldybės švietimo stebėsenos rodiklių 2016 m. apžvalga  

2017.02.27  Kelininkų informacija

VĮ „Utenos regiono keliai" Ignalinos kelių tarnyba informuoja, kad nuo šių metų kovo mėn. 1 d. dėl silpnos kelio dangos pradedamas riboti krovininio transporto eismas, pastatant kelio ženklą „Ribota masė". Visą informaciją rasite tinklapyje   http://www.eismoinfo.lt/.

2017.02.27  Reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų pristatymas

Kovo 1 d. 13 val. žiniasklaidos atstovai maloniai kviečiami  į  reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugų pristatymą, kuris vyks Ignalinos rajono turizmo informacijos centre (Ateities g. 23, Ignalina, konferencijų salė). Vėliau lankysimės VšĮ Ignalinos rajono ligoninėje ir Ignalinos sporto ir pramogų centre.

2017.02.27  Iš Lietuvos jaunimo plaukimo pirmenybių IKSC plaukikai grįžo su trim medaliais

Vasario 24 – 25 dienomis Ignalinos kultūros ir sporto centro plaukikai dalyvavo Lietuvos jaunimo plaukimo pirmenybėse Alytuje. Medalius šiose varžybose laimėjo Erikas Kapočius ir Evita Mudėnaitė.

2017.02.27  Vyko savivaldybės etapo technologijų olimpiada 8-10 ir 11-12 klasių mokiniams

Vasario 24 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo technologijų olimpiada 8-10 ir 11-12 klasių mokiniams. Olimpiados tema - ,,Mes – kūrybingi ir išmanūs‘‘. Olimpiados tikslas yra sudaryti mokiniams galimybę atskleisti technologines ir bendrąsias kompetencijas, ugdyti mokinių kūrybiškumą, savarankiškumą. Mokiniai dalyvavo konstrukcinių medžiagų, tekstilės ir mitybos sekcijose. Dalyviai atsivežė namų darbą tema ,,Mes – kūrybingi ir išmanūs‘‘ ir vietoje atliko kūrybinę užduotį.

2017.02.27  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje

 

2017.02.27   Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 9-OJI SAVAITĖ (2017-02-27– 2017-03-05)

2017.02.27  Informacija apie bešeimininkius statinius

Ignalinos rajono savivaldybės administracija kreipsis į teismą dėl statinių, kurie neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), pripažinimo bešeimininkiais ir jų perdavimo valstybės ar savivaldybės nuosavybėn.

2017.02.24  Nacionalinis diktantas Ignalinoje

Vasario 24 dieną Lietuvoje ir lietuvių bendruomenėse užsienyje dešimtą kartą buvo rašomas Nacionalinis diktantas ir varžomasi dėl raštingiausio suaugusiojo ir mokinio vardo. Ignalinos rajono savivaldybės administracijos salėje diktanto rašyti susirinko 25 žmonės (22 suaugusieji, 3 mokiniai iš Naujojo Daugėliškio mokyklos). Keletas jų – ištikimiausi šios akcijos dalyviai, diktantą mielai rašantys kiekvienais metais. Tai Raimundas Guoga, Rytis Kajėnas, Renata Labutienė.

2017.02.24  Žiemos sporto šventė ir Užgavėnės Ignalinoje

Šalta žiema šalin eina, o pavasaris ateina! Vasario 25 d. 12.00 VAL. Lietuvos žiemos sporto centre, ignalinoje, vyks žiemos sporto šventė ir Užgavėnių linksmybės! Triukšmingai trypsim, šoksim ir linksminsimės su meno mėgėjais iš įvairiausių mūsų krašto kampelių!

2017.02.24  Pavėžėjimas į žiemos sporto šventę

UAB Ignalinos autobusų parkas kartu su Ignalinos rajono savivaldybės administracija siekdami, kad Ignaliniečiai ir miesto svečiai galėtų nuvykti į Žiemos šventę, kuri vyks šių metų vasario 25 d. Lietuvos žiemos sporto centre, organizuoja specialų autobuso maršrutą Ligoninė – Bažnyčia – Miesto aikštė – Budriai – Lietuvos žiemos sporto centras.

2017.02.24  Informacija apie įregistruotą sprendimo projektą

Įregistruotas sprendimo „Dėl pavadinimo gatvei suteikimo“ projektas.

2017.02.24  Informacija apie įregistruotus ir pakeistus adresus
2017.02.24  Kviečia Nacionalinis diktantas

Vasario 24 d. 10 val. Ignalinos rajono savivaldybės administracijos salėje (Laisvės a. 70, II aukštas) bus rašomas Nacionalinis diktantas. Kviečiame dalyvauti.

2017.02.24  Ignalinos gimnazijoje vyko 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada

Vasario 23 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada. Olimpiados tema - ,,Lietuvos valstybė Abiejų Tautų Respublikoje‘‘. Olimpiados tikslas yra skatinti mokinius domėtis istorija, plėsti mokinių žinias ir istorijos problemų sprendimų gebėjimus, supažindinti mokinius su kultūros paveldu, atkreipti mokinių dėmesį į svarbias istorines temas.

2017.02.23  Paskaita apie sveiką mitybą

Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras vasario 23 d. 17.15 val. kviečia į gydytojos Jelenos Tulčinos paskaitą „Gydanti mityba".

2017.02.23  Keramikos darbų paroda iš teminių parodų ciklo „Užgavėnių nuotaikos...“

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Ta proga  Ignalinos krašto muziejus kviečia aplankyti keramikos parodą „Užgavėnių nuotaikos". Keramikos parodas muziejuje organizuoja menininkė, keramikė, Ignalinos kultūros ir sporto centro keramikos būrelio vadovė Aldona Jakubovskienė.

2017.02.23  Ignalinos rajono kultūros darbuotojai ruošiasi Užgavėnėms

Kaukės bei persirenginėjimas – vienas pagrindinių Užgavėnių šventės atributų. Kaukės skirtos bauginti, todėl jas darant ypač išryškinama nosis, iškreipiamos retadantės plačios burnos, paliekamos tuščios vietos akims. Iš kailio, linų, pakulų formuojami plaukai, ūsai, barzdos. Kaukės dažniausiai būdavo daromos iš medžio žievės, avikailio arba kitokio kailio, gyvulių kaukolių, vėliau – iš popieriaus, kartono ar kitų medžiagų. 

2017.02.23  Domėtasi Didžiosios Britanijos socialinio verslo patirtimi

Vasario 13-17 d. programos „Socialinio verslo plėtra regionuose" organizatorių kvietimu, pažintinio vizito į Didžiąją Britaniją vyko 22 atstovai iš skirtingų Lietuvos vietovių: programoje dalyvaujančių  mokyklų mokytojai ir savivaldybių darbuotojai. Ignalinos rajonui atstovavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Donatas Mačys.

2017.02.23  Dailės olimpiada 8-12 klasių mokiniams

Vasario 22 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko savivaldybės etapo dailės olimpiada 8-12 klasių mokiniamsOlimpiados tema - "Piliakalniai: praeities retrospektyva, dabarties realijos, ateities vizijos". Žodis piliakalnis dabartinei ausiai skamba itin romantiškai. Tai stiprūs vyrai milžinai, tai geltonkasės skaisčios jų mylimosios, tai nuožmūs mūšiai ir saldžios pergalės, kurių aidus iki šiol aiškinasi istorikai...

2017.02.22  Rusų kalbos olimpiada

Vasario 21 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo 10-11 klasių mokinių rusų kalbos olimpiada. Olimpiados tema - ,,Būkite saule ir jus pamatys visi"‘(F. Dostojevskis). Mokiniai atliko testą ir rašymo užduotį. Rusų kalbos olimpiadaOlimpiados tikslas – ugdyti mokinių domėjimąsi rusų kalba, rusų kultūra, atskleisti kūrybinius ir raiškos gebėjimus.

2017.02.22  Organizuojamas Teritorijų planavimo komisijos posėdis

Informuojame, kad kovo 6 d. 14 val. vyks Ignalinos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos posėdis, kuriame bus derinami kaimo plėtros žemėtvarkos projektai ūkininko sodybos vietai ir žemės ūkio veiklai reikalingų statinių statybos vietai parinkti.

2017.02.21  Sporto informacija

Šeštadienį Lietuvos žiemos sporto centre vyko Lietuvos jaunių, jaunučių ir vaikų slidinėjimo pirmenybių II etapo varžybos. Sėkmingai pasirodę ignaliniečiai iškovojo medalius.

2017.02.20  Ignalinos karatistai dalyvavo Ippon taurės varžybose Vilniuje!

Ričardo Trimonio vadovaujamo Ignalinos kiokušin karatė klubo „YOKO“ auklėtiniai Jonas Kuliešius, Nikita Gimbickis, Austėja Tėlyčėnaitė ir Dominykas Nalivaika Vilniuje dalyvavo Ippon klubo taurės turnyre. Varžybose dalyvavo daugiau kaip 700 sportininkų iš penkiolikos Lietuvos kiokušin karatė  klubų. 

2017.02.20  Drožėjo jubiliejus tapo bendruomenės švente

Vasario 18 dieną gražią ir jaudinančią šventę savo mylimam liaudies meistrui  Teofiliui Patiejūnui surengė Šiūlėnų kaimo bendruomenė. Paminėta medžio drožėjo ir tapytojo 75-erių metų sukaktis. Jubiliatą sveikino savivaldybės, seniūnijos  atstovai, kaimynai, giminaičiai. O jis pats sakė nemėgstantis švęsti savo gimtadienių, bet kad jau buvo gražiai pakviestas, tai neatsisakė. Kalbėti menininkas apie save irgi nemėgsta. Prieš šventę sakė kelias naktis nemiegojęs ir labai jaudinęsis.

2017.02.20  Diskusija apie Ignaliną ir jos ateitį tęsiasi

Ignalinos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos iniciatyva rengiamos diskusijos apie Ignalinos ateitį ir svarstomos idėjos, ką galima būtų padaryti, kad šis nuostabios gamtos kraštas būtų dar patrauklesnis ir įdomesnis, kuo sudominti atvykstančius. Pirmoji diskusija surengta savivaldybėje, antroji vasario 18 d. vyko Ignalinos viešojoje bibliotekoje. Diskusijose dalyvauja ir aktyvus jaunimas, ir kiek vyresni gyventojai, savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis, savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas,  savivaldybės tarybos nariai Deimantė Malikėnaitė, Vytautas Gimžauskas, Vygandas Dilys.

2017.02.20  Aplinkos ministro vizitas Ignalinoje sukėlė prieštaringų nuomonių

Vasario 17 d. Ignalinoje lankėsi Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Iš anksto suderintoje susitikimo darbotvarkėje numatyti trys klausimai: daugiabučių renovacija, atliekų tvarkymas ir miškų urėdijų pertvarka. Susitikime su ministru dalyvavo savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis,  savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas ir minėtais klausimais susidomėję  svečiai: Europos parlamento narys Bronis Ropė, Lietuvos Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis.

2017.02.20  Skelbiamas pakartotinis aukcionas

Ignalinos rajono savivaldybės administracija skelbia antrąjį nereikalingo turto pardavimo viešą aukcioną. Aukcionas vyks 2017 m. vasario 24 d. 13.00 val. savivaldybės administracijos patalpose, posėdžių salėje, II aukšte, adresu: Laisvės a. 70, Ignalina. Parduodamą turtą galima apžiūrėti 2017 m. vasario 20–22 d. darbo laiku pagal turto buvimo vietą.

2017.02.20  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje


2017.02.20  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 8-OJI SAVAITĖ (2017-02-20– 2017-02-26)

2017.02.20  Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirta šventė Dūkšte

Vasario 16-oji - nors rimta, bet džiugi šventė. Tai iškili data, kuri pirmiausia šv. Mišiomis, o po to ir šventiniu koncertu buvo paminėta ir Dūkšte. Prisiminta, kaip prieš 99 metus atgavome laisvę, kalbėta apie ilgą nueitą kelią, kurį įveikėme tik būdami dvasiškai stiprūs, orūs ir vieningi. Seniūnas Vytautas Kazėnas savo sveikinimo žodyje sakė, kad nors dar tik metų pradžia, bet Lietuvių tautai tie pirmieji trys mėnesiai labai svarbūs - Sausio 13-oji, Vasario 16-oji, Kovo 11-oji. Džiugu, kad šias datas dabar jau galime švęsti, drąsiai giedodami Valstybės himną ir iškeldami trispalvę.

2017.02.20  Šv. Valentino diena Dūkšte

Vasario 17-os dienos pavakarę į Dūkšto kultūros centrą rinkosi jaunimas. Čia jie džiaugsmingai paminėjo Šv. Valentino - įsimylėjėlių globėjo dieną. Nors kalendorinė data jau ir buvo praėjusi, tačiau visų širdys tryško meile. Grupė entuziastinagai nusiteikusių jaunuolių nuo pat ryto puošė sceną, repetavo tam, kad savo draugams galėtų padovanoti nepamirštamą šventę.

2017.02.18  Tverečiaus bendruomenės informacija apie šventę

Vasario 16 ąją į Tverečiaus  Švč. Trejybės  bažnyčią rinkomės parapijiečiai padėkoti Aukščiausiajam už 99-ąjį Lietuvos gimtadienį. Po pamaldų už Tėvynę, Prezidentę, Seimą,Vyriausybę ir Lietuvos žmones  užsukome į Parapijos namus šventiniam susitikimui. Susirinkusiuosius su Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos paminėjimu pasveikino Tverečiaus seniūnė Česė Vitėnienė. Ji, peržvelgusi istoriją, visiems palinkėjo geros sveikatos ir neblėstančios Tėvynės bei artimo meilės.

2017.02.18  Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Ceikiniuose

Vasario 16-ąją Ceikinių kaimo seklyčią užliejo patriotiškumo dvasia: 10.30 val. šv. Mišias už Lietuvą ir jos žmones aukojo kunigas Marijonas Savickas, tyra meile savo šaliai dvelkė Ceikinių skyriaus mokyklinukų piešinių parodėlė „Lietuvėlė tu mano“, o 12 val. nuskambėjo „Tautiška giesmė“, kuria buvo pradėtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai skirtas koncertas „Turim dainų širdį“.

2017.02.18  Vasario 16-toji su lietuviška knyga

„Niekas taip nepasitarnavo žmogui, niekas neiškėlė taip aukštai jo dvasios ir niekas tiek nekentėjo su žmogumi kaip knyga. Prieš ją nublanksta visi pasaulio stebuklai, ji – visų mokslo ir technikos laimėjimų lopšys, visų mūsų dvasinių galių motina.“ Justinas Marcinkevičius. Vasario 16-tąją Didžiasalio „Ryto“ gimnazija paminėjo netradicinės veiklos diena, kurią skyrėme lietuvių kalbai, bet į kalbą nutarėme pažvelgti per knygos kelią. Veiklas kūrė darbo grupė: lituanistės N. Keraitienė, N. Berdikšlienė, S. Pauliukėnienė, istorikė M. Misiūnienė ir bibliotekininkė G. Jurgelėnienė.

2017.02.18  Popietė "Mūsų laisvės kelias" Linkmenyse

Vasario 16-oji –  Lietuvos  valstybės  atkūrimo diena – visiems  lietuviams  svarbi   data.  Tai šventė, mokanti branginti svarbiausią žmogaus ir tautos vertybę – laisvę.  Ta proga Linkmenyse buvo organizuota popietė „Mūsų laisvės kelias“. Eugenijaus Ostašenkovo filme apie Lietuvos valstybės pradmenų kūrėją, „Tautiškos giesmės" autorių Vincą Kudirką skambantis himnas pakvietė visus susirinkusius jį sugiedoti ir toliau žiūrėti istoriją apie vieną iškiliausių Lietuvai žmonių.

2017.02.18  Taujūnuose paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena "Lietuva - tai mes visi"

Kas gi yra mano ir tavo Lietuva? Tai mes. Mes visi- tai Lietuva. Kokie mes- tokia ir Lietuva. Ir nesvarbu, kaip toli nueisime, kiek valstybinių sienų pereisime, mums niekada nepavyks nusimesti to, ką atsinešėme gimdami. Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną Taujūniškiai paminėjo vasario 16-tąją.

2017.02.18  Vasario 16-oji Kazitiškyje

Vasario 16-osios išvakarėse Kazitiškio kaimo seklyčioje gražiai paminėta Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Nemažas būrys žiūrovų susirinko į seklyčią pasidžiaugti artėjančia švente. Susirinkusius kazitiškiečius ir svečius pasveikino Kazitiškio seniūnas Drąsutis Jelinskas. Palinkėta visiems būti drauge, kartu paminėti šventę, pasiklausyti koncerto.

2017.02.17  Šokių kolektyvas "Gaja" kviečia naujus narius

Ignalinos kultūros ir sporto centro tautinių šokių grupė „Gaja" kviečia prisijungti prie kolektyvo! Čia tikrai netrūksta dainų, šokių, geros nuotaikos, draugiškumo, optimizmo, juoko, kelionių ir tikro lietuviško patriotizmo. Mes didžiuojamės, kad esame tikri lietuviai, kad galime dėvėti tautinį kostiumą, saugoti savo tautos istoriją ir šokti pačius gražiausius lietuviškus šokius. Tikime, kad yra norinčių prisijungti prie mūsų. Tad ateikite, atsiveskite draugą (-ę) – mums visiems bus smagu!

2017.02.17  Vasario 16-oji Ignalinoje

Lietuvos valstybės atkūrimo diena, dar vadinama Lietuvos gimtadieniu – džiaugsminga ir viltinga šventė, skatinanti patriotinius jausmus ir mokanti branginti svarbiausią žmogaus ir tautos vertybę – laisvę. Ši diena buria žmones, bendruomenes ir kviečia pajusti, kad Lietuva – tai mes visi. Vasario 16-ąją ignaliniečiai šventė Kultūros ir sporto centre. 

2017.02.17  Aplinkos ministro vizitas

Vasario 17 d. 13 val. Ignalinos rajono savivaldybėje lankysis Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Navickas. Bus aptariami daugiabučių renovacijos, atliekų tvarkymo ir miškų urėdijų pertvarkos klausimai. 

2017.02.15  Tarybos posėdyje

Vasario 15 dieną įvyko Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame priimta 20 sprendimų. Posėdyje patvirtintas 2017 m. Ignalinos rajono savivaldybės biudžetas, paskirta Miko ir Kipro Petrauskų premija.

2017.02.15  Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo ir laisvų širdžių šventė

Vasario 16 d.  15 val. kviečiame dalyvauti Ignalinos kultūros ir sporto centre  vyksiančiame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai  skirtame minėjime ir koncerte. Bus įteikta Miko ir Kipro Petrauskų premija. Koncertuos šv. Kristoforo kamerinis orkestras (vad. Donatas Katkus). Mero Henriko Šiaudinio sveikinimas>>>

2017.02.15  "Mažoj širdelėj mano - Lietuva"
Vasario 16-osios gatvėje esančioje  ,,Šaltinėlio' mokykloje Vasario 16-osios rytas prasidėjo nuotaikinga švente ,,Mažoj širdelėj mano - Lietuva". Tam buvo ruoštasi kruopščiai: mokomasi dainų, eilėraščių, ratelių. Grupių ir koridorių sienas papuošė vaikų piešiniai ir darbeliai.
2017.02.15  "Šaltinėlio" mokyklos informacija

Vasario 14 d. ,,Šaltinėlio' mokykloje vyko susitikimas su teisėsaugos atstovais. Dalyvavo Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros (Ignalinos) prokurorė Gražina Valinčienė ir  Ignalinos rajono policijos komisariato tyrėja Loreta Juodelienė.  Susitikime dalyvavo ,,Šaltinėlio' mokyklos Vaiko gerovės komisija, skyrių atstovai, socialinis darbuotojas, pedagogai. Kadangi tema buvo ,,Smurtas artimoje aplinkoje', prokurorė kalbėjo apie smurto rūšis ir kaip jį atpažinti.

2017.02.15  Koncertas

2017 metų vasario 15 dieną 17 valandą Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokykloje  vyks koncertas "PER PASAULĮ KELIAUJA ŽMOGUS"   (Bernardas Brazdžionis)

2017.02.15  Diktantas bibliotekoje

„Myliu Lietuvą, gerbiu kalbą, rašau diktantą",- tokie žodžiai buvo pasirinkti įprasminti kalbos kultūros metams skirtą diktantą. Renginys pradėtas romantiška gitaristų kvarteto muzika.

2017.02.15  Jaunimo koncertas

Ignalinos  kultūros ir sporto centre vyko Ignalinos rajono mokinių asociacijos organizuotas koncertas, skirtas šv. Valentino dienai. Jame dalyvavo buvę ir  dabartiniai  rajono mokinių asociacijos nariai bei jų draugai: Deimantė Malikėnaitė, Eimantas Umbrasas, Dovilė Lukašanecaitė, Dovydas ir Gabrielius Talijūnai, Beatričė Čeponytė, Evelina Steponianaitė, Rūta Ragaišytė, Titas Stanevičius, Julius Sidorenka. Koncerte skambėjo dainos apie meilę, gyvenimą, draugystę.

2017.02.15  Pranešimas dėl vandentiekio tinklų avarijos

UAB „Ignalinos vanduo" administracija praneša, kad š. m. vasario 15 dieną dėl įvykusios vandentiekio tinklų avarijos nebus tiekiamas vanduo Laisvės g. 31, 33, 35, 37, 39, 41, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 50, 52, 54, 56, 62; Vasario 16-osios g. 8, 10,12; Aukštaičių g. 3, 11 namų gyventojams. Likvidavus avarijos padarinius, vandens tiekimas bus atnaujintas. Atsiprašome už nepatogumus.

2017.02.14  Kviečiame diskutuoti apie Ignalinos ateitį

Vasario 18 d. 10 val. kviečiame į diskusiją  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Susitikimas skiriamas turizmo vystymo pasiūlymams aptarti ir jaunimo iniciatyvinei darbo grupei sukurti.

2017.02.14  Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos sporto žaidynių informacija

Vasario 11, 12 d. Lietuvos žiemos sporto centre vyko sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos sporto žaidynių slidinėjimo varžybos. Ignaliniečiai laimėjo estafečių varžybas ir iškovojo medalius individualioje įskaitoje.

2017.02.14  Kviečia biblioteka

Vasario 14 d. 17 val. kviečiame Ignalinos viešojoje bibliotekoje rašyti DIKTANTĄ, skirtą Lietuvių kalbos kultūros metams. 

Renginių ciklas „Gimtųjų žodžių apkabinti..."

2017.02.14  Šventinis renginys Linkmenyse

Linkmenų seniūnija vasario 15 d. 15 val. kviečia į popietę, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Programoje: filmo apie Lietuvos valstybės pradmenų kūrėją, Tautinės giesmės autorių Vincą Kudirką ir  medžiagos apie Linkmenų krašto istoriją peržiūra; etnografinio ansamblio "Linkmena" koncertas. Renginys vyks seniūnijos salėje. 

2017.02.14  Kviečiame į Ceikinius

Vasario 16 d. – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – švęskime Ceikinių kultūros namuose: 10.30 val. – šv. Mišios, 12 val. – koncertas „Turim dainų širdį“. Kviečiame pasiklausyti: Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos pedagogių vokalinio ansamblio „Atgaiva“, Ceikinių folkloro ansamblio „Babutės kuperkas“, kapelos „Keiziai“, Renatos Artimavičiūtės ir Igno Kavaliausko dueto. Renginio metu veiks vaikų piešinių paroda „Lietuvėlė tu mano“.

2017.02.14  Darbo vieta

VSDFV Utenos skyrius skelbia atranką į pakaitinio Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus Klientų aptarnavimo skyriaus Ignalinos poskyrio vyriausiojo specialisto (A lygio 11 kategorijos karjeros valstybės tarnautojo, darbo vieta Ignalinoje) pareigas.

2017.02.13  Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia į paskaitą

Vasario 15 d. (trečiadienį) 16 val. kviečiame į paskaitą fizinio aktyvumo reikšmė širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Paskaitą skaitys ir naudingus pratimus rodys kineziterapeutas.

2017.02.13  Įvyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninis etapas

Vasario 11 dieną Utenos Krašuonos progimnazijoje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso regioninis etapas, kuriame dalyvavo ir du ignaliniečiai.

2017.02.13  Ignalinos sportininkė – „Karpathia karate cup 2017" vicečempionė!

Š. m. vasario 11 d. Ričardo Trimonio vadovaujamo Ignalinos kiokušin karatė klubo „YOKO" auklėtinė  Germantė Gečaitė dalyvavo „Karpathia karate cup 2017" varžybose, kurios vyko Lenkijoje, Žešovo mieste. Varžybose dalyvavo daugiau kaip 600 sportininkų iš 11 Europos šalių. 2001-2002 gimimo metų amžiaus grupėje (svorio kategorijoje + 60 kg) Germantė Gečaitė atkakliose kovose nugalėjo dvi varžoves iš Lenkijos. Pusfinalyje ji buvo stipresnė už varžovę iš Lietuvos ir finale, nežymia persvara, nusileido Lenkijos atstovei.  Germantė užėmė  antrąją  vietą ir tapo „Karpathia karate cup  2017" vicečempione. Sportininkė apdovanota taure ir diplomu.

2017.02.13  Džiugas Karklelis iš Lietuvos jaunučių plaukimo pirmenybių grįžo su keturiais medaliais

Vasario 10 – 11 dienomis Kaune vyko Lietuvos jaunučių plaukimo žiemos pirmenybės, kuriose dalyvavo virš 300 plaukikų: 12 – 14 metų amžiaus berniukų ir 11 – 13 metų amžiaus mergaičių.  Puikiai šiose varžybose pasirodė Ignalinos kultūros ir sporto centro plaukikas Džiugas Karklelis. Jis laimėjo tris aukso ir vieną sidabro medalius.

2017.02.13  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje

 

2017.02.13  Euroregiono „Ežerų kraštas“ 2017 m. renginių planas

 

2017.02.13  Bus pagerbtas Ignalinos krašto liaudies menininkas

Vasario mėn. 17  d. (penktadienį) 15.00 val. maloniai Kviečiame Jus į šventę ,,VIEN  TIK  KŪRYBAI  ATIDUOTAS  MANO GYVENIMAS...", skirtą kryždirbio, medžio drožėjo, tapytojo, liaudies meistro Teofilio Patiejūno 75-mečiui. Šventė vyks Šiūlėnų kaimo seklyčioje (organizatorė  Marijona Lukaševičienė). 2011 m. už nuopelnus krašto kultūrai T. Patiejūnas apdovanotas Miko ir Kipro Petrauskų premija. 

2017.02.13  Naujos knygos pristatymas!
Vasario 18 d. 12 val. Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skaitykloje Aurimo Novikovo knygos „Stop. Karo laukas“ pristatymas.
2017.02.13  Savivaldybės etapo 9-12 klasių mokinių matematikos olimpiada

Vasario 10 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 9-12 klasių mokinių matematikos olimpiada. Dalyvavo 32 mokiniai iš rajono mokyklų. Olimpiados tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną, ugdyti gabius matematikai mokinius.

2017.02.13  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 7-OJI SAVAITĖ (2017-02-13– 2017-02-19)

2017.02.13  Rajono vyrų krepšinio pirmenybių informacija

Vasario 11 d. baigėsi rajono vyrų krepšinio pirmenybės. Čempionais tapo komanda "Rajonas" finale įveikusi "Laisvalaikį". Trečiąją vietą iškovojo Švenčionių "Perkūnas" mažajame finale nugalėjęs "Vidiškes".

2017.02.10  Prekybininkus kviečiame į žiemos sporto šventę

Vasario 25 d. Ignalinoje, Lietuvos žiemos sporto centre vyks Žiemos sporto šventė bei Užgavėnių linksmybės! Šios šventės mugėje kviečiami dalyvauti visos Lietuvos amatininkai, tautodailininkai, liaudies meistrai, tautinio ir kulinarinio paveldo atstovai! Prašome registruotis: tel. (8 386) 52185, mob.8 606 22045

2017.02.10  Ignalinos sportininkai išlydėti į olimpinį festivalį Turkijoje

Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje Erzurumo mieste, Turkijoje,  vasario 11-18 d. dalyvaus Ignalinos kultūros ir sporto centro biatlonininkai Raminta Dindaitė, Jokūbas Mačkinė ir treneris Gintautas Čepulis bei slidininkas Deimantas Kliševičius ir jo treneris Karolis Baltakis. Vasario 10 dieną Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje surengtos sportininkų palydos. Meras Henrikas Šiaudinis gyrė jaunimą už jų atsidavimą sportui, dėkojo treneriams  ir linkėjo sėkmės olimpiniame festivalyje atstovaujant  mažos šalies mažam miesteliui.

2017.02.10  Socialinė globa ir slauga namuose

2016 m. pabaigoje Dūkšto globos namai pradėjo įgyvendinti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Integralios pagalbos paslaugų tinklo kūrimas ir plėtra Ignalinos rajone". Projektui įgyvendinti skirta 171 600 Eur.   Projekto veiklomis  integralios pagalbos gavėjams bus sudarytos sąlygos  kiek įmanoma ilgiau likti gyventi savo namuose, neprarandant ryšio su artima aplinka ir gauti kvalifikuotą pagalbą (globą ir slaugą) namuose, išvengiant stacionarios institucinės globos.  

2017.02.10  Sportininkų palydos

Vasario 10 d. 13 val. Ignalinos rajono savivaldybės administracijos mažojoje salėje į Europos jaunimo žiemos olimpinį festivalį Turkijoje bus išlydėti trys Ignalinos sportininkai:  biatlonininkai Raminta Dindaitė, Jokūbas Mačkinė, slidininkas Deimantas Kliševičius.

2017.02.10  Sporto informacija

Vasario 11, 12 d. Lietuvos žiemos sporto centre vyks sporto draugijos „Žalgiris“ žiemos žaidynių slidinėjimo ir orientavimosi varžybos, taip pat snaigės žygis.

2017.02.10  Vyko savivaldybės etapo 3-4 klasių mokinių matematikos olimpiada

Vasario 8 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 3-4 klasių mokinių matematikos olimpiada. Olimpiados tikslas – skatinti vaikus ankstyvame amžiuje domėtis matematika ir jos pasireiškimu aplinkoje, ugdyti pradinio mokyklinio amžiaus vaikų mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, atkaklumą.

2017.02.10  Meras H. Šiaudinis dalyvavo susitikime su Vyriausybės vadovu

Su šalies merais vasario 9 dieną, ketvirtadienį, susitikęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad Vyriausybė ketina stiprinti savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams: „Šalies savivaldybes ši Vyriausybė vertina kaip atsakingus partnerius ir yra pasirengusi tartis įvairiais klausimais, dirbti kartu, kad regionuose mažėtų socialinė atskirtis, būtų pritraukiama daugiau investicijų, kuriama naujų darbo vietų“.

2017.02.09  Parengtas įsakymo projektas

Parengtas įsakymo „Dėl adresų Naujasalio k., Kazitiškio sen., suteikimo“ projektas.

2017.02.09  Ignalinos miesto seniūnija informuoja

Produktai iš intervencinių maisto atsargų už sausio – vasario mėn. bus dalinami vasario 13 – 21 d. (darbo dienomis), nuo 8.00 val. iki 12.00 val.  Būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Produktai išduodami Ignalinoje, Laisvės g. 75A (buitinio pastato antrame aukšte).

2017.02.09  Meras susitiko su ligoninės darbuotojais

Vasario 7 d. savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis lankėsi Ignalinos rajono ligoninėje ir susitiko su darbuotojais. Buvo aptarta ligoninės veikla, finansinė situacija bei ateities perspektyvos ir galimybės.

2017.02.09  Globoti ar įsivaikinti gali ir tu

Dar daug mūsų rajono vaikų auga globos institucijose, kuriose sudarytos geros gyvenimo sąlygos, tačiau kiekvienam iš jų trūksta šeimos aplinkos. Gal Jūs turite galimybę ir norą suteikti namų užuovėją tėvų globos netekusiems vaikams, kviečiame ir prašome Ignalinos rajono šeimas artimiausiu metu kreiptis į  Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrių, kur Jums bus suteikta išsami informacija apie globos ir įvaikinimo galimybes. 2017 m. vasario 24 d. 10 val.  rajono savivaldybės mažojoje salėje atestuoti socialiniai darbuotojai planuoja pradėti mokymus pagal globėjų mokymo ir konsultavimo programą šeimoms, norinčioms globoti ar įsivaikinti vaikus.

2017.02.09  Ignalinos rajono vietos veiklos grupė kviečia teikti projektų paraiškas

Ignalinos rajono vietos veiklos grupė kviečia teikti paprastus kaimo vietovių vietos projektus pagal dvisektorės vietos plėtros strategijos „Dvisektorė Ignalinos rajono kaimo ir žuvininkystės plėtros strategija 2014-2020“ (toliau – VPS) priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ (kodas LEADER-19.2-SAVA-4).

2017.02.09  Kaip elgtis per šalčius

Hidrometeorologams pranešus apie didelius šalčius, kilsiančią pūgą, geriau pasilikti namie ir pasirūpinti maisto, vandens ir kuro atsargomis. Iš namų išvažiuoti ar išeiti rekomenduojama tik būtiniausiu atveju, nes per pūgą sumažėja matomumas, sutrinka tiek miesto, tiek tarpmiestinio transporto eismas. Kelininkai ne visada spėja laiku nuvalyti kelius.  Užsnigti keliai, blogas matomumas neleidžia orientuotis vietovėje, ir ši situacija gali sukelti pavojų  gyvybei.

2017.02.08  Socialinės paramos vaikams naujovės nuo 2017 metų

Nuo 2017 m. sausio 1 d. plečiasi ratas šeimų, galinčių gauti išmokas vaikams. Šeimos, auginančios ir (ar) globojančios vieną ar du vaikus, už vaikus nuo 7 iki 18 metų gali kreiptis dėl išmokų jeigu šeimos pajamos (skaičiuojant 12 mėnesių atgal)vienam šeimos nariui neviršija valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y. 153 Eur. Šeimos pajamos nesiskaičiuoja jeigu šeima gauna socialinę pašalpą arba paramą mokiniams.

2017.02.08  Siūlykite kandidatus Panevėžio regiono bibliotekų darbuotojų metų nominacijai „AD ASTRA“

PANEVEŽIO REGIONO BIBLIOTEKŲ DARBUOTOJŲ METŲ NOMINACIJOS „AD ASTRA" NUOSTATAI

Dokumentus apie kandidatų veiklą iki 2017 m. kovo 10 d. siųskite el. paštu adresu administratore@pavb.lt

2017.02.07  Organizuojamas Teritorijų planavimo komisijos posėdis

Informuojame, kad vasario 15 d. 14 val. vyks Ignalinos rajono savivaldybės teritorijų planavimo komisijos posėdis, kuriame bus derinamas Žemės sklypo (kadastro Nr. 4544/0002:0070), esančio Vėlūnų k., Rimšės sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projektas ūkininko sodybos vietai ir žemės ūkio veiklai reikalingų statinių statybos vietai parinkti.

2017.02.07  Skaitovų konkursas Ignalinoje

Vasario 7 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis turas.  Šio jau ilgus metus Lietuvos neformaliojo mokinių švietimo centro organizuojamo konkurso tikslas – ugdyti kūrybingą, mąstančią ir iškalbingą asmenybę. Konkursas vyksta keliais etapais: geriausi skaitovai išrenkami mokyklose, rajone, regione ir patys šauniausi dalyvauja respublikiniame etape. Savivaldybės etape savo sugebėjimus išbandė 11 skaitovų, iš jų penki 5-8 klasių ir šeši 9-12 klasių mokiniai iš Ignalinos, Vidiškių, Didžiasalio, Naujojo Daugėliškio mokyklų.

2017.02.07  Vasario 15 d. 10 val. šaukiamas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis

Darbotvarkė

2017.02.07  Informacija apie Ignalinos rajono savivaldybės tarybos darbą

Informacija apie  savivaldybės tarybos komitetų posėdžių laiką ir darbotvarkę 

2017.02.06  Ignalinos rajono savivaldybės mero darbotvarkė

2017 METŲ 6-OJI SAVAITĖ (2017-02-06– 2017-02-12)

2017.02.06  Kodėl visada svarbu kalbėti apie duoną?

Vasario penktoji – šv. Agotos diena, dar vadinama Duonos diena. Pasak etnologų, šioje šventėje susijungę pagoniški ir krikščioniški papročiai. Tądien bažnyčioje šventinama duona turi didelių galių: ji sauganti namus nuo ugnies, jos gabalėlis apsaugos miške nuo gyvatės įkandimo. Ko gero, neretas šiuolaikinis vairuotojas turi tokios duonos mašinoje ir tikisi, kad ji padės išvengti eismo nelaimės. O ką apie duoną apskritai žino ir ką mąsto šiandieniniai mokiniai? Juk dabar pasaulyje kasdien jos kepama apie du tūkstančiai rūšių. Tolo nutolo tie laikai, kada vaikai gyvai namuose matydavo visą duonos kelią, o pagarbaus elgesio buvo mokomi pirmiausia savo tėvų ir senelių.

2017.02.06  Informacija apie parengtą sprendimo projektą

Parengtas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Ignalinos ir Visagino skyriaus vedėjo sprendimo projektas dėl žemės sklypo (kadastro Nr. 4505/0003:0197), esančio Zuikiškės k., Ignalinos sen., Ignalinos r. sav., Utenos apskr., kaimo plėtros žemėtvarkos projekto rengimo pradžios ir planavimo tikslų.

2017.02.06  Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuras kviečia į paskaitą

Vasario 8 d. trečiadienį 17 val.  kviečiame į paskaitą apie širdies ir kraujagyslių ligas, rizikos veiksnius, jų korekciją ir prevencijos galimybes. 

2017.02.06  Palūšės šventei "Trauk stintelę" linkėta tapti tradicine

Palūšė – 2017 metų Lietuvos mažoji kultūros sostinė – šauniai pradėjo garbingą savo metų kelią žiemos švente „Trauk stintelę", sutraukusia daugybę dalyvių ir svečių iš aplinkinių rajonų bei didmiesčių. Nuo ankstaus ryto Lūšių ežero ledą apsėdo žvejai mėgėjai, o didžiausia atrakcija tapo stintelių traukimas tinklais. Ant ledo taip pat vyko rogučių tempimo, ledo ritulio varžybos, buvo organizuotas šiaurietiško ėjimo žygis, pasieniečių kinologų programa. Šventės dalyviai galėjo pasigrožėti ledo skulptūromis, milžinišku piešiniu ant sniego, ragauti žuvienės, keptų stintų, kareiviškos košės, žolelių arbatos, įsigyti amatininkų dirbinių.  Koncertavo Adutiškio kapela, Mielagėnų ir Linkmenų ansambliai.

2017.02.06  Vasario 24 dieną kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

Ignalinos rajono savivaldybė vėl jungiasi prie Lietuvoje didžiulio populiarumo sulaukusio Nacionalinio diktanto konkurso, kuris vyks vasario 24 d. 10 val. Mūsų rajone rašymo vieta nesikeičia - rajone savivaldybės administracijos didžioji salė (Laisvės a. 70, Ignalina). Diktantas bus transliuojamas per LRT Radiją (buvusi LRT radijo pirmoji programa). Atkreipiame dėmesį, kad konkursas pirmą kartą organizuojamas penktadienį. Antrasis (finalinis) turas vyks Vilniuje (balandžio antrą šeštadienį). Kviečiame registruotis.

2017.02.06  Sausio mėnesį visuomenę dominę kalbos kultūros klausimai

 

 Ar reikia kabučių: vieno langelio principas?

Terminai ir terminizuoti junginiai rašytini be kabučių. Taigi vieno langelio principo pavadinimas rašytinas be kabučių.

2017.02.06  Ignalinos rajonas respublikinėje spaudoje

 

2017.02.06  Vyko savivaldybės etapo fizikos olimpiada 9 – 12 klasių mokiniams

Vasario 3 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo fizikos olimpiada 9 – 12 klasių mokiniams. Į olimpiadą atvyko 20 mokinių iš rajono mokyklų. Olimpiados tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi fizika, gilinti ir plėsti šio mokslo žinias, mokinių mokslinį kritinį mąstymą, grindžiamą tvirtomis gamtos mokslo žiniomis.

2017.02.06  „Keiziukai“ – Aukštaitijos regiono kapelų varžytuvių „Grok, Jurgeli“ laureatai

Vasario 4 d. Biržuose Ignalinos krašto jaunimo kapela „Keiziukai“ - Renata Artimavičiūtė (vokalas, smuikas), Ugnius Dikmonas (kontrabosas, trimitas), Lukas Lazinka (akordeonas), Jaunius Čibiras (akordeonas), Ignas Kavaliauskas (būgnai), Rūta Kajėnė (birbynė) – pelnė žiūrovų simpatijų prizą ir tapo laureate Aukštaitijos regiono liaudiškų kapelų šventėje-varžytuvėse „Grok, Jurgeli 2017“. Lapkričio mėnesį kapela atstovaus Aukštaitijos regionui respublikiniame etape Kauno sporto halėje.

2017.02.02  Palūšė kviečia į žiemos šventę "Trauk stintelę". Į šventę iš Ignalinos veš autobusas.

Kol dar  balti sniego  patalai purūs, kol barsukas nesuskubo savo guolyje vartytis, kol saulės spinduliai išvien su speigo dantimis, mažoji  2017 metų Lietuvos kultūros sostinė Palūšė vasario 4 d. kviečia visus į Žiemos šventę ,,Trauk stintelę". Į šventę Palūšėje   iš Ignalinos autobusų stoties nemokamai veš autobusas, kuris išvyks 11 val. ir 11.30 val., o iš Palūšės į Ignaliną – 15.30 val. ir 16.00 val. 

2017.02.02  Ignalinos kultūros ir sporto centro sporto skyrius šeštadienį kviečia į Palūšę

Vasario 4 d. nuo 11 val. kviečiame ignaliniečius ir miesto svečius į Palūšę – sporto pramogų žiemos šventę. Kartu su vyksiančiomis poledinės žūklės varzybomis bei sniego senių lipdymo čempionatu vykdysime žiemos futbolo  3x3, žiemos krepšinio 3x3, rogučių tempimo, jėgos trikovės ir ledo ritulio varžybas.

2017.02.02  Ignalinos krašto muziejuje - dvi naujos parodos

Į Ignalinos krašto muziejų atkeliavo dvi naujos parodos: menininkės Nerijos Daubarės kūrybos darbų paroda „ Mažais žingsneliais link ateities"  ir Visagino dailininkų klubo „KVADRATAS" darbų paroda (vad. Andrej Denisenko).

2017.02.02  Meras Henrikas Šiaudinis dalyvavo susitikime su socialinės apsaugos ir darbo ministru

Savivaldybės iš esmės neprieštarautų vaiko teisių apsaugos sistemos keitimui, tačiau tai turi būti daroma atsižvelgiant į galimus komandinio darbo ir finansavimo sunkumus, darbuotojų atsakomybę, taip pat – jau esamą pažangią praktiką savivaldybėse. Tokią nuomonę sausio 31 dieną susitikę su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu išsakė Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovai.

2017.02.02  Savivaldybės atstovai dalyvavo Europos Parlamento nario B. Ropės ataskaitiniame renginyje

Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Laimutis Ragaišis ir savivaldybės tarybos narės Ona Zaleckienė ir Marijona Lukaševičienė sausio 27 d. dalyvavo Europos Parlamento Žaliųjų/Europos laisvojo aljanso, Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto nario Bronio Ropės 2016 metų veiklos aptarimo renginyje, vykusiame Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete.

2017.02.02  Konkursas – paroda "Dovanos kitaip..."

Ignalinos viešojoje bibliotekoje nuo vasario 2 dienos iki vasario 28 dienos vyksta konkursas – paroda ,,Dovanos kitaip..."‘. Konkurso – parodos tikslas yra formuoti kūrybos ir aktyvios veiklos principus, skleisti meninę patirtį ir sukauptas žinias savo bendraamžiams ir visuomenei.

2017.02.02  Vyko savivaldybės etapo anglų kalbos konkursas 9-10 klasių mokiniams

Vasario 1 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo anglų kalbos konkursas 9-10 klasių mokiniams. Į konkursą atvyko 14 dalyvių iš rajono mokyklų. Konkurso tikslas – skatinti mokinius domėtis anglų kalba, plėtoti mokinių kūrybinius gebėjimus, skatinti mokinių motyvaciją mokytis savarankiškai.

2017.02.01  Parengti įsakymų projektai

Parengti įsakymų „Dėl adresų Puziniškio k., Linkmenų sen., ir Gaspariškės k., Ceikinių sen., suteikimo“ ir „Dėl adreso Prūčių k., Rimšės sen., pakeitimo“ projektai.

2017.02.01  Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informacija
Ignalinos rajono savivaldybės administracija rengia Ignalinos rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginį veiklos planą.
2017.02.01  Bėčiūnų kaimo gyventojai rinkosi į tradicinę „Pusiaužiemio" vakaronę

Sausio 25-oji –pusiaužiemis. Sakoma, kad šią dieną miške savo oloje nubunda barsukas, iškiša galvą apsidairyti ir išeina pasivaikščioti arba smunka atgal į savo olą, bei gulasi ant to paties šono. Pagal tai sprendžiama, ar dar toli pavasaris. Šiais metais sausio 25 – oji diena buvo saulėta, tai tikėkimės, kad anksti pavasario sulauksime.

2017.02.01  Ignalinos kultūros ir sporto centro informacija

Ignalinos kultūros ir sporto centro Dailės studijoje vyko edukacinis keramikos užsiėmimas kaimo vietovių kultūros darbuotojams.

2017.02.01  Vasario mėnesio renginiai

Renginiai Ignalinos kultūros ir sporto centre ir rajone

2017.02.01  Kaip didžiasaliečiai vijo žiemą

Paskutinę žiemos dieną, likus 7 savaitėms iki Velykų, Didžiasalyje vyko triukšminga užgavėnių šventė. Ši šventė skirta išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Kad žiema labiau išsigąstų ir nesugalvotų viduryje pavasario sugrįžti, daug neatpažįstamai persirengusių ir kaukėmis pasipuošusių susibūrė į krūvą.

2017.02.01  Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje
Vasario renginiai
2017.02.01  Vasario mėnesio sporto renginiai

 

 

Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


 


 

  
  

 


  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.