Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2017.11.03
Vidiškių gimnazijos aštuntokai ir jų tėveliai – šaunūs socialinio projekto dalyviai

Paauglystė – tai, kai vieną dieną paauglys, eidamas į mokyklą, staiga supranta, kad pasaulis kitoks: jaudinantis, nepažįstamas ir naujas. Jis kasdien susiduria su įvairiais žmonėmis ir gauna labai daug dėmesio iš jį supančio pasaulio. Bręstančiai asmenybei svarbu daug ko išmokti, daug ką pažinti, o tam reikia suaugusiųjų supratingumo ir palaikymo.


 

Beveik visi tėvai jaučia atsakomybę už savo vaikus ir trokšta, kad jie užaugtų laimingi ir sveiki žmonės. O vienas svarbiausių vaikų sveikatos aspektų – psichikos sveikata. Ji neatsiejamai susijusi su fizine sveikata, savijauta ir sėkme mokykloje. Paauglystėje vaikai tampa vis savarankiškesni, nepriklausomi ir suteikia tėvams kartais ne tik džiaugsmo, bet ir kelia nemaža iššūkių. Dalis tėvų su šiais gyvenimo iššūkiais susitvarko patys, o kitiems reikia tam tikros pagalbos.  


 
Visą spalio mėnesį gimnazija vykdė Ignalinos rajono savivaldybės iš visuomenės sveikatos programos lėšų finansuojamą projektą „14-17 metų paauglių psichikos sveikatos stiprinimo ir psichikos sveikatos sutrikimų prevencija“. Mokymų tikslas – formuoti pozityvų bendravimą tarp vaikų, ugdyti saugią ir sveiką paauglio asmenybę. Užsiėmimų metu mokiniai turėjo galimybę prie arbatos puodelio sužinoti, prisiminti apie elektroninių cigarečių grėsmes, mokėsi bendrauti be patyčių, kuriant saugų klasės mikroklimatą, diskutavo, kaip laiku pasakyti ne, kur kreiptis pagalbos iškilus problemai. Taip pat mokiniai žiūrėjo filmą „Atjungimas“, skirtą paaugliams. Tai filmas apie tai, kaip internetas gali paveikti žmonių gyvenimus. Filme papasakotos trys skirtingos istorijos: pirmoji apie vaikiną, kuris internete rengia savo pasirodymus, antroji apie porą, kuri įklimpo į skolas ir prarado savo tapatybę, ir trečioji apie patyčias, kai mokinys Facebook`e susikuria paskyrą merginos vardu ir siekia apgauti klasės draugą. Peržiūrėjus filmą vyko diskusija-aptarimas, kurios metu mokiniai pasidalino įspūdžiais, suvokė atsakomybės svarbą, mokėsi supratingumo ir empatijos.


 
 
 
 
 
Pasibaigus mokymams, tėveliams ir jų vaikams buvo organizuota išvyka į Ignalinos sporto ir pramogų centre esantį baseiną. Dalyviai 2 valandas plaukiojo baseine, naudojosi pirčių kompleksu. Pasikrovę energijos ir geros nuotaikos, pabendravę tarpusavyje, pasisėmę gerų emocijų grįžo pailsėję, pasidalinę gerąja patirtimi apie vaikų paauglių auginimą ir auklėjimą. Juk iš tikrųjų kartais taip naudinga pakeisti aplinką ir pabėgti nuo kasdienės rutinos.

Dėkojame Ignalinos rajono savivaldybei ir Ignalinos sveikatos biuro specialistei Neringai Patiejūnaitei už paramą ir pagalbą vykdant projektą.

Jurgita Rėkašienė, socialinė pedagogė metodininkė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata
 

  

 

 


  

  
  
 

 
 

  
 
 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
© 2005 Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.