Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.04.15
Kultūros darbuotojai aplankė Utenos kraštą

Ignalinos rajono kultūros darbuotojai Kultūros dieną paminėjo išvyka. Balandžio 13-ąją buvo aplankytas Utenos kraštas, Saldutiškio kultūros įstaigos, Triušiukų slėnis. Dalyvauta edukacinėje programoje Utenos alaus darykloje, susipažinta su gamybos eiga, aplankyti pagrindiniai cechai, alaus muziejus.  


Visiems buvo įdomu pamatyti visą kelią nuo grūdo iki putojančio alaus, pamatyti, kaip atrodo salyklas, apynių granulės, žvilgtelėti pro langelį talpyklose, pamatyti alaus brandinimo, išpilstymo, pakavimo  procesus. Pasakota apie produkcijos įvairovę,  modernią įrangą, vadybą, reprezentacinę ir rėmimo veiklą. Vėliau, apžiūrėjus gamyklos muziejaus ekspozicijas,  vyko alaus ir nealkoholinių gėrimų degustacija.

 

Saldutiškyje kultūros darbuotojams buvo įdomu pabendrauti su kolegomis, pasižiūrėti, kaip jiems sekasi. Saldutiškis – seniūnijos centras. Miestelis didžiuojasi šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (pastatyta 1928 m.), mokykla, kultūros namais, išlikusiu dvaro parku. Netoli miestelio tyvuliuoja Aiseto ir  Lamėsto ežerai, visai šalia ir Labanoro giria. Ignalinos krašto kultūros darbuotojus sutikusi Utenos kultūros namų Saldutiškio skyriaus vadovė Giedrė Šimkūnaitė- Kandratavičienė papasakojo apie miestelį, čia vykstančias šventes ir senąjį kultūros namų pastatą, kuris buvo pastatytas 1934 metais kaip Šaulių namai. Saldutiškyje susibūrę trys meno mėgėjų kolektyvai, pagrindiniai vasaros renginiai – vokalinių ansamblių festivalis ir kraštiečių šventė.

Miestelio biblioteka įsikūrusi pagrindinės mokyklos pastate. Bibliotekininkė Regina Kirkienė papasakojo apie savo darbą, miestelio skaitytojus, mokinukus, su kuriais kasdien tenka bendrauti, pasidalijo pastebėjimais dėl patalpų atnaujinimo, kompiuterinės įrangos, projektinės veiklos. Marijona Lukaševičienė kultūros darbuotojai ir bibliotekininkei dėkojo už šiltą priėmimą, už pasidalijimą, linkėjo sėkmės darbuose ir gražios Kultūros dienos bei dovanojo Ignalinos krašto tautodailę ir paveldą pristatančius leidinius.

Smagiai pasibūta Triušiukų slėnyje. Tai Renatos ir Ramūno Lamanauskų ūkis, kuriame laikoma apie 50 rūšių triušių, galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, avytėmis, alpakomis, kengūromis, įvairiausiais egzotiniais paukščiais. Ūkio šeimininkė labai maloniai bendravo, daug pasakojo apie savo augintinius, kuriuos sakė mylinti kaip vaikus. Laikas prabėgo nepastebimai. Namo parsivežta tikrai gerų įspūdžių ir šilto bendravimo, pabuvimo kartu malonių prisiminimų.  

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 


 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.