Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.04.19
Margučiai pavasarį gieda

Belaukiant šv. Velykų kviečiame užsukti į Ignalinos krašto muziejų ir apžiūrėti Nijolės Trinkūnienės margučių parodą „Margučiai pavasarį gieda". Eksponuojama net 240 margučių, margintų vašku,  dažytų aniliniais ir  iš juodalksnio ir ąžuolo žievės pagamintais natūraliais dažais. Paroda veiks iki balandžio 30 dienos. 


Margutis, kaip gyvybės, atsinaujinimo, vaisingumo simbolis nuo senų senovės buvo svarbus per visas pavasario šventes: nuo Velykų iki Sekminių. Šiandien įvairiais raštais ir ornamentais marginti kiaušiniai mums simbolizuoja Velykas. Juose mes regime per kartų kartas perduotą ir simboliniais ženklais išreikštą kūrybinę tautos dvasią. Nijolės Trinkūnienės margučiai ypatingi, labai meniški, dailūs, širdimi išmyluoti ir tikrai pavasarį giedantys.

 

parengė Lina Kovalevskienė

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.