Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.05.15
Didžiasalyje varžėsi Aukštaitijos regiono tarmių mokovai

Didžiasalio „Ryto“ gimnazija turi senas tarmės puoselėjimo tradicijas. Daugiau kaip dešimtmetį mokiniai dalyvauja „Tramtatulio“ konkurse, esame turėję ir laureatų, ir diplomantų. Šiam konkursui mokinius yra ruošusios mokytojos Danutė Misienė, Nijolė Keraitienė, Nijolė Berdikšlienė. Tačiau tai ne vienintelis konkursas, kuriame galima pasitikrinti tarminio kalbėjimo gebėjimus.


Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kasmet visuose šalies regionuose rengia etnokultūros projekto „Mūsų lobynai“ varžytuves, kurios susideda iš dviejų dalių: komandinės „Atverk tautos lobynų gelmes“ ir individualios „Tarmių lobynai“. Pastarosiose varžytuvėse mūsų gimnazija kasmet dalyvauja nuo 2013 m. ir nuolat laimi prizines vietas.

Pirmą kartą į jas vyko mokytoja Aldona Misiūnienė su Dominyku Papšiu bei Skaidrė Pauliukėnienė su Algirdu Pauliukėnu. Sėkmingas pasirodymas regione įkvėpė, ir S. Pauliukėnienei pavyko į šią veiklą įtraukti vis daugiau mokinių. Tad neatsitiktinai mūsų gimnazijoje vyko šių metų etnokultūrinio projekto „Mūsų lobynai“ Aukštaitijos regiono  varžytuvės.  Jose dalyvavo Panevėžio miesto, Švenčionių, Ignalinos bei Zarasų rajonų moksleiviai. „Tarmių lobynų“ dalyje mūsų gimnazijai atstovavo penki mokiniai, kurių gebėjimai įvertinti skirtingais diplomais. Pirmos vietos diplomai įteikti Jurgitai Pauliukėnaitei, 3 kl. ir Gintarei Jurėnaitei, IVg kl. Antroji vieta atiteko Algirdui Pauliukėnui, 8 kl. ir Juliui Martinėnui, 5 kl. o trečioji – Kamilei Filipavičiūtei, 6 kl. Visus mokinius parengė mokytoja Skaidrė Pauliukėnienė. Varžytuvėse „Atverk tautos lobynų gelmes“ nugalėjo Zarasų r. Salako pagrindinės mokyklos komanda. Abiejų varžytuvių pirmųjų vietų nugalėtojų laukia respublikinis turas.

Svečiai prasitarė, kad šiek tiek baiminosi važiuodami į patį Lietuvos pakraštį, bet šiltas priėmimas ištirpdė visas baimes. Renginį vedė LMNSC turizmo ir etnokultūrinio ugdymo skyriaus metodininkas Arvydas Ščiukaitis.  Vertinimo komisija, kurią sudarė dr. Rasa Paukštytė-Šaknienė iš Lietuvos istorijos instituto, dr. Aurelija Gritėnienė iš Lietuvių kalbos instituto bei Darius Mockevičius, Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų gimnazijos Neformaliojo, papildomo ir meninio ugdymo skyriaus vedėjas, negailėjo šiltų žodžių visiems pasirodžiusiems mokiniams.  Po renginio svečiai aplankė mokyklos muziejų ir puikiai jį įvertino, o paskui buvo palydėti į Paliesiaus dvarą, kurio darbuotoja  Violeta Dapkuvienė surengė visiems ekskursiją. Visi ne tik žinių pasisėmė ir atnaujintu dvaru pasigrožėjo, bet ir namiškiams skanių dvaro kepyklos lauktuvių pripirko. Smagu, kad galėjome priimti geriausius visos Aukštaitijos tarmių mokovus.

Mokytoja Nijolė Keraitienė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.