Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.05.17
Vidiškių gimnazijoje vykusios Europos dienos atgarsiai

Minint Europos dieną nuo pat ryto gimnazijos koridoriuose buvo jaučiamas mokinių sujudimas ir neslepiamas smalsumas, nes į gimnaziją turėjo atvykti buvusi biologijos mokytoja Ieva Čičelytė kartu su keturiais imigrantais – Pabradės pabėgėlių priėmimo centro gyventojais. Atvykę svečiai lankėsi anglų kalbos pamokose, kuriose mokiniai turėjo unikalią galimybę praktiškai išbandyti savo anglų kalbos žinias, klausdami ir diskutuodami su svečiais tiek kasdienine, tiek dalykine tematika. Džiugu, kad tos žinios nėra prastos, kadangi net šeštokas Aurimas Grušnius puikiausiai dirbo vertėju.


 

Mokiniai išgirdo žodį „labas“ tamilų, arabų, persų ir ispanų kalbomis, nė ką smalsiau buvo pamatyti, kaip atrodo užrašytas žodis šiomis kalbomis. Atstovai iš Šri Lankos, Kubos ir Afganistano džiaugėsi Lietuva ir nuoširdžiai pasidalino savo istorijomis, kurios nė vieną privertė susimąstyti, įvardijo nemažai Europos Sąjungos žmogui teikiamų privalumų, kurių galbūt mes, europiečiai, net nepastebime. Svečiai pamokose papasakojo savo istorijas, bendravo ir juokavo su mokiniais, kartu dainavo, grojo savo atsivežtais instrumentais.

Na, o dienai įpusėjus 5-III klasių mokinius į aktų salę pakvietė daina „I‘m European“. Čia visi labai smagiai paminėjime Europos dieną. Šiemet tai jau penkiolikta Europos šventė, kurią švenčiame, mes, lietuviai, būdami ES šeimoje! II klasės mokinės Gabija ir Ernesta trumpai priminė pagrindinius faktus, kaip atsirado Europos Sąjunga ir kodėl tūkstančiai europiečių švenčia Europos dieną, vedėjos čia pat surengė mini viktoriną žiūrovams, teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti. Visi susirinkusieji turėjo progą pabendrauti su svečiais, kurie labai šiltai atsiliepė apie mūsų gimnaziją, kartu prisiminę ir savo mokyklines dienas. O nuskambėjusios dainos iš Luis (Kuba) lūpų nė vieno nepaliko ne tik kad abejingo, bet dainavimas iš širdies daugumą žiūrovų pakėlė iš kėdžių ir įtraukė į smagų šokį.

Pasibaigus linksmajai daliai, mokiniai nuskubėjo į pamokas, o 7 ir II klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje „Ką žinai apie Europos Sąjungą?“. Komisijai susumavus rezultatus, tapo aišku, kad komandų žinios puikios, o nugalėjo – draugystė. Komandų nariai buvo apdovanoti europarlamentaro Broniaus Ropės įsteigtais prizais.

Tikimės, kad šios dienos įspūdžiai dar ilgam išliks mūsų prisiminimuose, o išgirsta informacija bei įgyta patirtis tikrai pravers ateityje.

A

čiū Ievai Čičelytei už bendradarbiavimą, svečiams – už sukurtą puikią nuotaiką, europarlamentarui Broniui Ropei – už įsteigtus prizus ir visiems kitiems, prisidėjusiems organizuojant Europos dienos paminėjimą.

Jurgita Raketienė, Vidiškių gimnazijos anglų kalbos vyresnioji mokytoja

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.