Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.05.20
Muziejų naktis Ignalinoje

Gegužės 18 d. nuo 18 val. Ignalinos krašto muziejus visus trokštančius sužinoti kažką naujo bei ieškančius naujų patirčių ir įsimintinų įspūdžių kvietė į jau vienuoliktą kartą Lietuvoje vyktantį Europos muziejų nakties renginį. Ignalinoje muziejų naktis organizuojama ketvirtą kartą. Renginio tikslas - atverti muziejaus duris lankytojams neįprastu metu, supažindinti visuomenę su muziejaus parodomis, rinkiniais, edukacine veikla.


Ignalinos krašto muziejaus nakties renginiai dalyviams leido rinktis: edukaciją Ebru menas, kurį vedė Živilė Šišovienė, papildytos realybės pabėgimo kambarį „skaitMENINIS muziejus“, stalo žaidimus ar tiesiog pasivaikščiojimą po muziejų ir pasiklausymą vinilinių plokštelių skambesio.

Renginio pradžioje mokymų vadovė Živilė Šišovienė pristatė ebru meną - tapymą ant vandens, papasakojo apie jo ištakas, piešimo principus. Svarbus pats kūrybos procesas, kuris pagal poreikį gali būti gydantis, ugdantis, atpalaiduojantis. Ši terapija gali išsakyti, tai ko negali kartais išsakyti mūsų žodžiai,– pasakojo Ž. Šišovienė.  Ebru meno išskirtinumas yra tas, kad čia susitinka trys stiprūs sielos gydytojai: vanduo, spalvos ir judesys. Galutinį rezultatą pamatome tik perkėlus paveikslą ant popieriaus. Ši edukacinė veikla sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo.

Dar muziejaus lankytojai buvo kviečiami  į papildytos realybės pabėgimo kambarį „SkaitMENINIS muziejus". Net ir suskaitmenintos kultūros vertybės dažnai lieka nepasiekiamos plačiai meno vartotojų auditorijai. Tokiems skaitmeniniams objektams dažnai trūksta interaktyvumo, o lankytojams priežasties domėtis eksponatais. Tad užėję į šį muziejaus kambarį lankytojai buvo kviečiami „patirti eksponatus“. Lietuvos muziejiniai ir kultūros eksponatai čia atgijo ir ėmė sąveikauti su žiūrovais. Tam, kad atgaivintumėte statišką plakatą, muziejaus nakties lankytojams į telefoną reikėjo parsisiųsti nemokamą mobilią programėlę. Tada nukreipus telefono kamerą į norimą objektą galėjai pamatyti, kaip pavyzdžiui, iš plakato išskrido Dariaus ir Girėno lėktuvas Lituanica, ar kaip į tuščią plakatą įžengė velnias ir ten padėjo Puntuko akmenį. Realus pasaulis susimaišė su virtualiu ir lankytojams  naudojantis telefonu buvo leista pažaisti su tikrove. O kad „skaitMENINIAME muziejuje“  lankytis būtų dar maloniau, dalyviai buvo užrakinami patalpoje. Ir raktą rado tik tuomet, kai nuskenavę ir atgaivinę visus objektus išsprendė pabėgimo iš muziejaus mįslę. SkaitMENINIS papildytos relaybės muziejus buvo paverstas į pabėgimo kambario žaidimą, tuo dar labiau vyliojęs nakties muziejaus lankytojus aplankyti šį kambarį.

Paprastai tokie renginiai prabėga labai greitai, net nepastebėjus. Kad praleistas laikas muziejuje būtų prasmingesnis, laiką galima buvo leisti ir žaidžiant stalo žaidimus, kurie nuo seniausių laikų vertinami ne tik kaip pramoga, bet ir sveikatai naudinga veikla. Dabar, kai daugelis žmonių yra nutolę, kai bendrauja pasitelkę moderniąsias technologijas, stalo žaidimas gali labai suartinti. Žaisdami privalome bendrauti su savo žaidimo partneriais ar priešininkais. Be to, žaidžiant stalo žaidimus apima teigiamos emocijos. Džiaugsmas, juokas, azartas bei, žinoma, noras laimėti.

Muziejai kviesdami lankytojus į iki vidurnakčio vyksiančius nemokamus renginius, stengėsi skatinti visuomenę dažniau lankytis muziejuose. Džiaugiamės, kad Ignalinos gyventojai buvo aktyvus ir muziejuje ilgai šurmuliavo lankytojai. O mes muziejininkai tuo labai džiaugiamės ir jau pradedam ruoštis kitiems metams. Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie mūsų veiklos. Už pravestą užsiėmimą, ebru meną - tapymą ant vandens, dėkojame Živilei Šišovienei. Už fiksuotas muziejaus nakties renginio akimirkas dėkojame fotografei Daivai Balevičiūtei.

 

Muziejaus informacija

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.