Į pradžią IGNALINOS
RAJONO
SAVIVALDYBĖ
Savivaldybės biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
 Struktūra ir kontaktai  Teisinė informacija  Veiklos sritys  Korupcijos prevencija  Administracinė informacija  Paslaugos
Versija neįgaliesiems
- NAUJIENOS -
2019.06.19
Nugalėtojų taurė Ignalinos gimnazijos jaunųjų paramedikų rankose

Nuo nelaimingų atsitikimų ir nelaimių neapsaugotas nė vienas, kartais kiekviena sekundė yra itin reikšminga ir daug ką nulemti gali laiku suteikta tinkama pagalba. Mokyklose, kur mažesnių ar didesnių nelaimingų atsitikimų tikimybė nemenka, turėti mokančius suteikti pirmąją pagalbą žmones ypač svarbu.  


Ignalinos gimnazijoje jau ketvirtus metus aktyviai veikia jaunieji mokyklos paramedikai. Jie dalyvauja mokymuose, kuriuose įgyja teorinių žinių, nagrinėja pirmosios pagalbos teikimo situacijas ir kruopščiai analizuoja, kaip jose reikėtų elgtis. Savo žinias ir įgūdžius jaunieji mokyklos paramedikai pasitikrina ne tik laikydami egzaminus, bet ir rungdamiesi regioninėse ir respublikinėse varžybose.


 

Jau trečius metus birželio pradžioje jaunieji mokyklos paramedikai iš visos Lietuvos susirenka į Maltos ordino pagalbos tarnybos  organizuojamas Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų paramedikų  varžybas, kuriose komandos rungiasi dėl geriausios vardo ir pereinamosios nugalėtojų taurės. Varžybos organizuojamos siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog laiku ir teisingai suteikta pagalba gali išgelbėti žmogaus gyvybę. Nemažai patirties sukaupusi Ignalinos gimnazijos jaunųjų paramedikų komanda, vadovaujama vokiečių kalbos mokytojos Astos Urbanaitės ir sveikatos priežiūros specialistės Ingos Žilo, varžybose dalyvavo jau  trečią kartą ir pagaliau iškovojo  pergalę bei parsivežė pereinamąją nugalėtojų taurę.


 
Varžybose dalyvavo 10 komandų iš įvairių Lietuvos miestų. Jaunieji paramedikai turėjo parengti kūrybiškus prisistatymus, pademonstruoti teorines žinias. Didžiausia varžybų dalis –brigadų užduotys, kurių metu komandoms teko teorines pirmosios pagalbos žinias pritaikyti imituotose situacijose (sužeidimai, panikos priepuoliai, insultas ir t.t.) Jaunųjų paramedikų komandai svarbiausia komandinis darbas, vienas kito supratimas, tolerancija, veiksmų suderintumas, ramybė ir, svarbiausia, gebėjimas suteikti reikiamą pirmąją pagalbą.
 
 
 
 
 
Ypač daug emocijų varžybų dalyviams sukėlė naktinis brigadų iškvietimas į autobuso avariją bei melagingas iškvietimas vos užmigus. Visa tai jauniesiems paramedikams leido pajusti  nepagražintą greitosios pagalbos darbuotojo kasdienybę ir lavinti savo įgūdžius.  


 
Laisvu laiku jaunuoliai bendravo, dalinosi patirtimi, kepė dešreles, zefyrus, smagiai šoko ir dainavo. Be to, trijų dienų stovyklos–varžybų dalyvių laukė ir nemažai susitikimų. Jonavos miesto ugniagesių komanda parodė, kaip gaivinti skenduolį, o Vaidoto mechanizuoto pėstininkų bataliono kariai supažindino  su  Lietuvos kariuomenės ginkluote ir  šauktinių tarnybos ypatumais: paruošė  kliūčių ruožą ir mokinių bei vadovų komandos savo kailiu išbandė sunkius karių mokymus.
 

 
 
 
Jaunieji Ignalinos gimnazijos paramedikai ir jų vadovės grįžę po varžybų džiaugėsi ne tik pergale ir parsivežta nugalėtojų taure, bet ir puikiu komandiniu darbu, savitarpio supratimu ir patobulintais įgūdžiais. Juk greitas ir tikslus reagavimas nutikus nelaimingam atsitikimui gali išgelbėti gyvybę.

Asta Urbanaitė,  Ignalinos gimnazijos jaunųjų mokyklos paramedikų vadovė

 
Atgal   Spausdinti  
Spausdinti
El.paštas Į pradžią Svetainės žemelapis


Naujienų prenumerata


Savaitės klausimas
Pasiūlykite savo klausimą

  


 


  
 


 


  


 

 
 

 
 

 
 
© Ignalinos rajono savivaldybė. Visos teisės saugomos. Į viršų (Left Alt+z Enter) Sprendimas: Idamas, naudojama Smart Web sistema.