Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.06.23
Pristatytos įdomios iniciatyvos ir kūrybingi bei verslūs krašto žmonės

Birželio 22 dieną Ignalinoje lankėsi grupė respublikinės žiniasklaidos atstovų. Jie buvo priimti savivaldybėje, vėliau aplankė įdomias rajono vietas, kalbino naujas veiklas pradėjusius jaunus verslininkus, kūrybingas asmenybes. 


Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas susitikime su žurnalistais pasakojo apie Ignalinos kraštą ir minėjo, kad čia daug neišnaudotų galimybių, puikios sąlygos ir rekreaciniam turizmui, ir sportinei veiklai vystyti. Mero teigimu, svarbu „keisti įsisenėjusią nuomonę ir parodyti, kad nesame uždari“. Šiuo metu savivaldybė ypač stengiasi pritraukti investicijas (yra suformuota 11 sklypų),  kuriamas verslui patrauklių pasiūlymų paketas. 

Minėta apie pastangas perimti Lietuvos žiemos ir sporto centrą, Geležinkeliečių vaikų stovyklos bazę. Dėl pirmojo objekto savivaldybės taryba artimiausiu metu priims atitinkamą sprendimą.  Sudėtingiau dėl stovyklos, kuri bus parduodama. Savivaldybė negali sau leisti tokio pirkinio, nes šiuo metu prioritetas yra įmonių skolų mažinimas, pasenusios šildymo sistemos modernizavimas. Tačiau visgi siekiama, kad stovykla neprarastų savo paskirties ir netaptų uždara erdve. Ignalinos miesto paplūdimyje baigiama įrengti paplūdimio futbolo aikštė, atitinkanti FIFA standartus, šalia paplūdimio teritorijos esančiame sklype prie Gavaičio ežero bus pastatyta apie 20 poilsio namelių. Savivaldybė bendradarbiauja ir sporto renginius planuoja kartu su Lietuvos futbolo, badmintono, biatlono federacijomis. 

Kalbėta apie praeitais metais įsteigtą krepšinio asociaciją „Vilkakalnis“, pristatytas jos prezidentas Karolis Petrukonis, dabar dirbantis savivaldybėje IT specialistu su šeima gyvenantis Ignalinoje. Šio jauno žmogaus pavyzdys rodo, kad krepšinis atveria daugybę naujų kelių. Jis studijavo užsienyje, aplankė daugybę, sukaupė vertingos patirties ir dabar tai gali perduoti vaikams. „Stengiamės sudominti vaikus, rūpintis jų gerove, parodyti naujas galimybes...“,– sakė Karolis. 

Ignalinos turizmo informacijos centro direktorė Marija Garejeva pristatė turizmo paslaugas, kvietė aplankyti istorine ir kultūros paveldo prasme turtingą rytinę Ignalinos rajono dalį. Tai ir senieji kaimai (Mėčionys, Kukutėliai, Katinautiškė), paminklai žymiems kraštiečiams (Augustinui Voldemarui, profesoriams Zigmui Žemaičiui, Česlovui Kudabai), gražios ir unikalios bažnyčios ( Mielagėnų, Tverečiaus, Vosiūnų, Paringio). Šio krašto perlas – Paliesiaus dvaras, kuris pernai  pripažintas patraukliausia  Lietuvos sveikatos vietove.

Žurnalistai vėliau lankėsi Didžiasalyje, Dysnoje apžiūrėjo baigiamą įrengti  žuvies perdirbimo įmonę, aplankė Paliesiaus dvarą, Ignalinos miesto paplūdimį, naują viešbutį „Vila Romnesa", Palūšę, kur domėjosi „Palūšės piratų“ ir Valtinės baro veikla, Rimvydo Grušniaus „Aukštaitijos laivais“, Eglės Šilinikaitės stovyklaviete. 

 

 

Taip pat buvo pristatytas Šteimantų šeimos verslas Ignalinoje („Saromanija“), jauno verslininko Justo Blaževičiaus veikla ir planai, Gitanos Butavičiūtės braškių ūkis Panižiškės kaime, Martino Frolovo šeimos verslas ir gyvenimas paties pasistatytame moliniame name, jauno ir iniciatyvaus Mykolo Krivcovo organizuojamos vaikų poilsio stovyklos Krivasalio kaime, prie Švento ežero (plyname lauke sukurta puiki infrastruktūra ir poilsio erdvės, pastatytas šeimos namas), Valdo Danilevičiaus privatus gamtos muziejus. 

 

Kalbintos įdomios ir kūrybingos kultūros srities asmenybės: rašytoja Gintarė Adomaitytė ( VšĮ „Mano bangos“), režisierė, teatrinės kultūros puoselėtoja Jolanta Narbutaitienė, drožėjas Svajūnas Rimkevičius. Per vieną dieną pamatyta ir įspūdžių patirta tikrai daug. Smagu, kad Ignalinos kraštą atranda jauni, verslūs ir drąsūs žmonės, kad čia sugrįžta žmonės iš didmiesčių, emigracijos.  Tikrai turime kuo pasidžiaugti. 

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata