Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.02.10
„Vilnos akvarelė“

Ignalinos kultūros ir sporto  centro Strigailiškio padalinyje vyko edukacija „Vilnos akvarėlė“. Vilnos vėlimas vienas iš seniausių lietuvių amatų, kuris populiarus ir šiais laikais. Pasirodo, kad iš vilnos galima nuvelti ne tik veltinius, šalikus, kepures, antklodes, skrybėles, kilimus, bet ir sukurti gražius paveikslėlius.


 


Šio amato technikos mus mielai sutiko pamokyti Vidmantė Visakavičienė ir jos padėjėja Svetlana. Vidmantė papasakojo, kaip tai reikia daryti ir visos moterys kibo į darbą. 

Pirmiausia paruošėme veltinio pagrindą, tada dėliojome spalvas pagal pasirinktą eskizą. Reikia prisiminti, kad  sklaidant vilną, imami jos maži pluošteliai. Šioje technikoje sukurti paveikslėliai yra ganėtinai švelnūs, jie neturi aštrių ir aiškių linijų. Edukacijos metu, darbelių kūrėjos jautėsi tarsi būdamos dailės pamokoje. 

Moterys liko patenkintos savo kūryba, nes mokytoja juos įvertino puikiai. Nuoširdų ačiū tariame Vidmantei Visakavičienei už suteiktas žinias ir malonų bendravimą, o Rimšės padalinio kultūros ir laisvalaikio organizatorei Svetlanai už atvykimą ir kolegišką bendradarbiavimą. Edukacinė popietė baigėsi, bet prie kavos puodelių, nesakėme „sudie“, bet iki kitų susitikimų.

IKSC Strigailiškio padalinio laisvalaikio organizatorė Rima Grušnienė

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata