Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.09.19
Pristatyti radiacinės saugos ir gyventojų apšvitos tyrimai

Rugsėjo 18 dieną Radiacinės saugos centras (RSC) kartu su Valstybine atominės energijos saugos inspekcija (VATESI)  Ignalinos rajono savivaldybės gyventojus kvietė į susitikimą tema „Branduolinės energetikos objektų poveikis gyventojų saugai ir aplinkai“. 


Buvo skaityti du pranešimai, atsakyta į klausimus, dalinti informaciniai leidiniai. Renginys didelio susidomėjimo nesulaukė, dalyvavo mero pavaduotojas M. Žymantas, keletas savivaldybės įstaigų atstovų, seniūnų. 

Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos viršininko pavaduotojas Darius Lukauskas pristatė svarbiausią informaciją apie Ignalinos atominės elektrinės (IAE) ekploatavimo nutraukimo darbus, radioaktyvių atliekų saugyklas, inspekcijos atliekamus patikrinimus. Kaip minėta, IAE įrenginių išmontavimas vyksta atskirais etapais. Visus darbus planuojama baigti iki 2038 metų, nereikalingų pastatų griovimą – iki 2026 metų. Apie 80 proc. Visos įrangos yra švari ir ją bus galima panaudoti.

RSV atstovė dr. Rima Ladygienė skaitė pranešimą „Gyventojų apšvitos stebėsena ir jos rezultatai“ ir susitikimo dalyvius supažindino su Lietuvos gyventojų iš visų galimų šaltinių patiriama apšvita, pristatė tyrimų duomenis apie gamtines ir profesinės apšvitos stebėseną, jonizuojančios spinduliuotės šaltinių poveikį. Vidutinė metinė apšvita Lietuvoje yra apie 1,39 mSv (palyginimui Alytuje – 1,36, Pasvalyje – 1,71, Švenčionyse – 2,29, Rokiškyje – 2,24). Lietuvos gyventojo 2018 metais nuo visų jonizuojančios aplinkos spinduliuotės šaltinių gauta vidutinė apšvita lygi 3,37 mSv (tai išorinė apšvita lauke ir patalpose, medicininė apšvita, branduolinių bandymų iškritos, radionuklidai maiste ir geriamajame vandenyje).

Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje aplinkos, maisto ir vandens tyrimai atliekami kiekvienais metais. Geriamojo vandens mėginiai imami 4 kartus per metus iš IAE valgyklos Visagine, iš Rimšės vandens vanderntiekio ir 2 iš privačių namų šachtinių šulinių.  Rimšėje imami ir pieno, daržovių, mėsos, grūdų mėginiai. Minėta, kad per 25 metų tyrimų laikotarpį (nuo 1992 m.) nė viename vandens mėginyje padidinto IAE išmetamo į aplinką radionuklido-tričio kiekio nebuvo nustatyta. Radionuklidų kiekis kituose maisto mėginiuose buvo nedidelis, panašus kaip ir kitose Lietuvos vietovėse.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata