Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.10.15
Prekybos žmonėmis prevencijos mokymai

Spalio 15 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje vyko prekybos žmonėmis, smurto ir patyčių prevencijos mokymai „Psichologiniai tapimo auka mechanizmai. 


Rizikos veiksnių identifikavimas, prevencija ir intervencija. Psichologiniai pagalbos aukoms metodai ir darbas su šeima“, skirti bendrojo ugdymo ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklų vadovams, socialiniams pedagogams, klasių auklėtojams, mokyklų Vaiko gerovės komisijų nariams, seniūnijose dirbantiems socialiniams darbuotojams, bibliotekininkams ir kitiems suinteresuotiems asmenims.

 

Mokymus vedė Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rita Gasiukevičienė, kuri neseniai pati dalyvavo tokiuose mokymuose, organizuotuose savivaldybių atstovams įgyvendinant ES projektą „Pedagogų ir švietimo pagalbos specialistų kvalifikacijos tobulinimas“, ir mielai pasidalijo įgytomis žiniomis su susirinkusiaisiais.

Tai jau antrieji tokie mokymai. Pirmoji mokymų dalis apie prekybos žmonėmis sampratą, formas, situaciją ir galimus prevencinius veiksmus vyko gegužės mėn. Mokymų tikslas – įgalinti mokymų dalyvius laiku pastebėti galimus prekybos žmonėmis, smurto ir patyčių atvejus, gebėti suteikti reikiamą pagalbą potencialioms aukoms ir jau nukentėjusiesiems.

Mokymų metu dalyviai sužinojo, kaip tampama auka, išmoko atpažinti rizikos tapti auka veiksnius, atliko prekybos žmonėmis prevencijos, intervencijos ir postvencijos rajone SSGG analizę, supažino su individualiais ir grupiniais konsultavimo metodais.

Mokymų dalyviams išduoti kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai. Dalyvių nuomone, mokymai buvo įdomūs ir naudingi. Įgytomis žiniomis mokymų dalyviai ketina pasidalinti su kolegomis, jas taikyti ne tik darbe, bet ir kasdieniame asmeniniame gyvenime.

Kitai mokymų grupei mokymai vyks spalio 23 d.

 
Rita Gasiukevičienė,
Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė
tel. 8 386 39145, el. p. rita.gasiukeviciene@ignalina.lt 
 

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar rūšiuojate atliekas?
Taip
Ne
Nematau būtinybės
Retkarčiais
Rezultatai
Balsų: 86 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą