Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.12.03
Aptartos inovatyvių projektų galimybės

Gruodžio 3 dieną savivaldybėje aptartos inovatyvių projektų įgyvendinimo galimybės, išsaugant, panaudojant ir įveiklinant įdomius Ignalinos rajono paveldo objektus. 


Su Ignalinos rajono savivaldybės vadovais, kultūros įstaigų atstovais susitiko Ignalinos kraštiečių klubo narys, viešosios įstaigos „Užupio meno inkubatorius“ direktorius Giedrius Bagdonas, tarptautinio konsorciumo „Euro Baltarusija“ programų direktorė Tatjana Pašavalova bei garso instaliacijų kūrėjas, dar vadinamas Užupio garso ministru, Glebas Divovas. 

Jiems tarsi suteikiant naują gyvenimą, sukuriant tam tikrą istorinį pasakojimą ir šiuolaikinių technologijų pagalba naują realybę pritaikant turistų pritraukimui. Kitas projektas būtų susijęs su garsinių istorinę objektų charakteristiką papildančiu garsinių programų kūrimu, panaudojant dirbtinio intelekto muziką.

Kaip sakė G. Bagdonas, jam svarbi Ignalina, nes iš šio krašto kilę jo tėveliai ir jis norėtų, kad čia atsirastų naujų vėjų ir idėjų. Jo vadovaujama įstaiga suteikia  kūrybinių studijų erdves originaliems, inovatyviems menininkams bei padeda jiems įgyvendinti projektus.Tatjana Pašavalova pristatė tarptautinį projektą, kuriame kvietė bendradarbiauti ir Ignalinos rajono savivaldybę. Šiam projektui būtų pasiūlyti keli Ignalinos rajono kultūros paveldo objektai. Susitikime kalbėta apie Adomo Hrebnickio muziejų Rojaus kaime, Pimojo Pasaulinio karo įtvirtinimus, Ignalinos mieste esantį geležinkelio vandens bokštą, Kazokinės dvarą ir Katinautiškės kaimą. Išanalizavus šių objektų duomenis, bus apsispręsta ir pasirinktas vienas arba du geriausiai tinkantys projekto idėjai įgyvendinti. Idėjų autoriai jau yra pateikę projektą „Real Heritage Simulator: Human-Computer Interaction game for the revival of cultural properties” programai „Kūrybiška Europa” ir dar papildomai ieškos finansavimo galimybių  kitose programose, fonduose.

Meras Justas Rasikas susitikimo pabaigoje sakė, kad išgirsta informacija ir inovatyvios idėjos yra tikrai įdomios, vertos dėmesio, todėl savivaldybė norėtų bendradarbiauti jas įgyvendinant. Meras kvietė išsamiau pasidomėti minėtais paveldo objektais, pasikalbėti su Ignalinos krašto muziejaus, Ignalinos rajono turizmo informacijos centro vadovais, kurie mielai padės ir suteiks visą reikalingą informaciją. Svečiams meras dovanojo Ignalinos nuotraukų albumus ir vylėsi, kad šis, jau antrasis jų susitikimas, nebus paskutinis ir toliau vyks kūrybiškas bei prasmingas bendravimas.

 

Parengė Lina Kovalevskienė,

Tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata