Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.11.06
Nusilenkta Lietuvos lyrikui

Lapkričio 5 d. Ignalinos viešojoje bibliotekoje surengtas jaukus ir šiltas vakaras poezijos mylėtojams. Renginys skirtas paminėti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Jono Strielkūno 80-metį. Su ignaliniečiais bendravo rašytoja Gintarė Adomaitytė ir poeto eiles skaičiusi aktorė Ligita Kondrotaitė.


Prisiminta Jono Strielkūno asmenybė, dalintasi pastebėjimais apie jo kūrybą – tokią iki skausmo nuoširdžią, gilią ir be galo dainingą. Poetas prisimintas kaip labai kuklus, ramaus charakterio žmogus, aukštaitis nuo Vabalninko, daugelio poezijos knygų autorius, ne vienos literatūrinės premijos laureatas, vertėjas iš slavų kalbų. Minėta jo ypatinga draugystė ir meninis ryšys su poete Elena Mezginaite.

Aktorė L. Kondrotaitė labai jausmingai ir su meile pasirinko ir perteikė J. Strielkūno eiles, kuriose taip gražiai pasirodo ir subtilus kalbėjimas, ir lyrinis atsidūsėjimas, prisiminimas, ir dramatizmo šešėlis. Šių laikų baltųjų eilių jūroje poeto eilėraštis iškyla lyg deimantas –  iki blizgesio nugludintas,  tobulas savo rimu ir ritmu...

Tiems, kas norėtų daugiau sužinoti apie J. Strielkūno asmenybę ir kūrybą, buvo pasiūlyta paskaityti profesorės Viktorijos Daujotytės monografiją „Gyvenimas tarp turgaus“. Šioje knygoje autorė  tartum iš naujo atranda poetą, per jo biografijos ir kūrybos sąlyčius aiškinasi eilėraščio paprastumo stebuklą, tradicijos ir modernumo jungtis.

Renginys vyko pagal  Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos įgyvendinamą projektą „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje X“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata