Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.01.16
Kokį šildymo būdą pasirinkti?

Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų. 


Šilumos tiekimo įmonėje esantys biokuro katilai yra per daug galingi ir pasenę technologine bei ekploatavimo saugumo prasme. Sausio 15 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje dar kartą aptarti šilumos gamybos klausimai. Savivaldybėje lankėsi Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas dr. Valdas Lukoševičius, energetikos technologijų specialistai Evaldas Čepulis ir Mantas Paulauskas.  

Svečiai pateikė savo pasiūlymus dėl šilumos ūkio modernizavimo ir paskaičiavimus. Pristatyme dalyvavo meras Justas Rasikas, mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, tarybos sekretorius Vilius Cibulskas, UAB Ignalinos šilumos tinklų direktorius Mindaugas Lapėnas, inžinierius Dovydas Šimkūnas, UAB „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ vadovas Arvydas Keturka.

 

Akcentuota, kad šilumos gavyba turi būti modernizuojama, nes, kaip sako specialistai, nieko nedarant krizinė situacija tik gilėtų, būtų prarandamos lėšos ir perspektyvos. Siūloma investuoti į gerą biokuro katilą su kokybišku reguliavimo diapazonu, kuris tiktų naudoti vasarą ir žiemą, ypač šaltu laikotarpiu panaudojant dar ir esamus katilus. Buvo pateikta lyginamoji analizė, kokios būtų investicijos, aptarnavimo, ekploatacijos išlaidos, šilumos gamybos kaina ir kt., naudojant biokuro katilą, šilumos siurblį ir saulės kolektorius.

Savivaldybės vadovų manymu, reikėtų siekti Ignalinoje įgyvendinti pilotinį projektą ir tam gauti išskirtinės schemos paramą.  Tai būtų naujo biokuro katilo pastatymas ir alternatyvių šaltinių (šilumos siurblys, saulės kolektorius) panaudojimas. Alternatyvi šilumos gavyba būtų naudojama vasarą, katilas – žiemą. Toks pasirinkimas yra visų nedidelių miestelių ateitis. Pasilikti vien prie biokuro naudojimo netikslinga, nes jo kainos, kaip prognozuojama, vis didės.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata