Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.03.27
Informacija dėl apsaugos priemonių įsigijimo ir naudojimo

Kadangi savivaldybės administracija visais informacijos kanalais gauna labai daug įvairių klausimų, priekaištų,  nuomonių, pastebėjimų, tai manytume, kad vienam asmeniui skirtas atsakymas apie apsisaugojimo priemones, medicinos įstaigų veiklą, medikų apsaugą ir tyrimus gali būti naudingas ir kitiems gyventojams.


Pirmiausia norėtume pastebėti, kad apskritai niekada ir ypač šiuo sudėtingu karantino laikotarpiu nedera bendrauti įžeidžiančiu stiliumi. Gerbkime vieni kitus ir vertinkime bet kokias pastangas.

Savivaldybės administracija labai stengiasi surasti ir įsigyti taip reikalingų apsaugos priemonių. Medicinos įstaigoms išdalinta gauta partija veido kaukių, respiratorių, kostiumų, akinių, dezinfekcinio skysčio rankoms ir paviršiams. Taip pat perduota ir mūsų siuvėjų siūtų kaukių. Už pastangas ir darbą mes joms esame labai dėkingi. Šios kaukės, kaip patvirtino Ignalinos ligoninės ir Ignalinos rajono poliklinikos vadovai, yra tinkamos naudoti, nes pasiūtos iš natūralios medžiagos ir gali būti skalbiamos, lyginamos ir naudojamos daug kartų, kadangi virusas sunaikinamas 70 laipsnių temperatūroje. Medicininės vienkartinės kaukės turi būti dažnai keičiamos. Kaukės yra skirtos nepavojingomis sąlygomis dirbančiam medicinos personalui ir kitiems darbuotojams.

„Reikia tik džiaugtis, kad savivaldybė surado galimybių aprūpinti medicinos įstaigas ir kad atsirado žmonių, kurie ėmėsi iniciatyvos siūti kaukes. Šioje situacijoje kiekvienas turime prisidėti, kuo galime...“,– komentavo Ignalinos poliklinikos direktorius A. Ramelis. Jis taip pat akcentavo, kad  saugumui labai svarbus ir atstumas, kokiu bendraujama su pacientu. 2 klasės respiratoriai gali būti naudojami ligoninės priėmimo skyriuje ir jų apsaugos pakanka, jei pacientui neteikiama pagalba, kuriai būtinas artimas kontaktas. Esant tokiam kontaktui, jau reikalingas 3 klasės respiratorius.  „Medicinos įstaigų darbuotojai žino, kaip naudotis apsaugos priemonėmis, na o jų tyrimų organizavimas priklauso nuo valstybės. Tam, kad būtų atlikti visi tyrimai, reikia dvigubai daugiau pajėgumų. Labai svarbu, kad valstybė sudarytų galimybes ir privačioms laboratorijoms atlikti tuos tyrimus. Tiksliausias yra molekulinis tyrimas.“,– sakė A. Ramelis.

Šiuo metu ligoninė ir poliklinika pacientų neaptarnauja, priimami tik skubios pagalbos reikalaujantys ligoniai. Ignalinos rajono ligoninės direktorės Drąsuolės Jatulienės patikinimu, priėmimo skyriuje medikai yra aprūpinti respiratoriais, apsauginiais kostiumais. Tokia apsauga visiems be išimties medikams šiuo metu nėra būtina.

Kovo 26 d. savivaldybė įsigijo 500 respiratorių FFP2 (užsakyta ir laukiama dar viena partijos), iš valstybės rezervo dar gauta 550 litrų rankų dezinfekavimo skysčio, nedidelės paramos sulaukta ir iš A. Tapino įkurto fondo. 1000 kaukių ligoninė gavo iš „Utenos trikotažo“, įstaiga stengiasi įsigyti apsaugos priemonių ir savo lėšomis.  Savivaldybės finansinės galimybės yra labai nedidelės, o apsaugos ir dezinfekavimo priemonės kainuoja nemažai, šių prekių kainos nuolat kyla, todėl stengiamasi ieškoti verslo paramos.  

Ignalinos rajono savivaldybės administracija

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata