Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.09.20
Didžiasaliečiai vėl Žaliosios olimpiados finale!

2019 m. kovo mėnesį gimnazijos bendruomenė dalyvavo nacionalinio konkurso „Žalioji olimpiada“ pirmajame etape, kurį sėkmingai įveikę patekome į antrąjį. Gegužės mėnesį dešimtyje Lietuvos miestų vyko pusfinaliai, kuriuose buvo išrinkta 10 į finalą patekusių komandų. O dar trys, tarp kurių ir mūsų gimnazijos komanda, į „Žaliosios olimpiados“ finalą pateko atlikusios specialiai vasarai skirtą užduotį „Vasara be plastiko“.


 

Komandos nariai: IIIg klasės mokinės Goda Čepulytė, Ieva Gruzdytė, Miglė Kapliukaitė, Kotryna Tumanovaitė, Ig klasės vaikinai Algirdas Pauliukėnas ir Paulius Seliukas kartu su šeimomis vasaros atostogų metu – 66 dienas –  turėjo formuoti švaresnės bei draugiškesnės gamtai gyvensenos įprotį, mažinant plastiko naudojimą, pakeičiant jį daugkartinio naudojimo alternatyvomis:

  • Plastikinius pirkinių maišelius pakeičiant daugkartiniais medžiaginiais pirkinių maišeliais;
  • Vienkartinius kavos bei sulčių kokteilių puodelius pakeičiant daugkartiniais puodeliais, o

šiaudelių išvis atsisakant arba pakeičiant draugiškesniais gamtai;

  • Vienkartinius vandens buteliukus keičiant gertuvėmis;
  • Vienkartinės lėkštes keičiant daugkartinėmis, kasdien naudojamomis namuose arba

draugiškesnėmis gamtai lėkštėmis;

  • Vienkartinius stalo įrankius keičiant daugkartiniais.

Komandai reikėjo paruošti nuotraukų koliažus, kuriose aiškiai matytųsi, kaip kiekvienas komandos narys kartu su savo šeima prisidėjo prie plastiko vartojimo mažinimo, pateikti ataskaitą bei tam tikrus skaičius, kiek buvo nepanaudota vienkartinių maišelių, kavos ar kokteilių puodelių, vandens ar kitų gėrimų plastikinių buteliukų, kiek išvengta plastikinių vienkartinių šiaudelių bei vienkartinių indų, stalo įrankių.

Komisija nusprendė, kad užduotis atlikta puikiai, ir gimnazija pakviesta spalio mėnesį dalyvauti konkurso finale. Čia bus išaiškinta aplinkai draugiškiausia komanda nugalėtoja, kuri ir laimės pagrindinį prizą, o komandos mokykla taps kitų metų olimpiados ambasadore. Pagrindinis olimpiados prizas - kelionė į Europos šalį visai laimėjusiai komandai.

Dėkojame bendruomenės nariams, šauniai gimnaziją atstovavusiai komandai ir linkime sėkmės spalio mėnesį Vilniuje vyksiančiame finale.

 

Biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata