Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.10.17
Paliesiaus dvare įvyko renginys, skirtas Tarptautinei pagyvenusių žmonių ir neįgaliųjų dienai

Ceikinių ir Mielagėnų seniūnijų kaimų gyventojai taip pat senjorai iš Mielagėnų parapinių globos namų buvo pakviesti į renginį Paliesiaus dvare, kuriame pirmiausia  pasiūlyta prisiminti su šiuo dvaru susijusias istorijos akimirkas. 


Jas pristatė  vyr. administratorė Birutė Jaškūnienė.  Prisiminimais apie Paliesiaus dvaro istoriją dalijosi ilgametė Bernotų kaimo bibliotekos vyr. bibliotekininkė Alma Filipavičienė.  Ji prisiminė, kaip stebėjosi ir džiaugėsi, kai, būdama  šešerių, čia, dvare pirmą kartą išvydo plačiaekranį filmą. Vaikystės įspūdžius prisiminė Bronislavas Talijūnas. O Antano ir Laimos Jusių gyvenime dvaro vaidmuo ypatingas – būtent čia   Laima pirmą kartą išvydo savo būsimą vyrą.

Daugelis iš susirinkusiųjų prisimena vietoj dvaro buvus įvairios paskirties statinius. Po rekonstrukcijos darbų čia įsikūrė Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika, o koncertų salėje „Pasaga“  jau šešti metai  vyksta koncertai, į kuriuos gausiai renkasi žiūrovų  ne tik iš Ignalinos. Puikia akustika ir išskirtiniais grojimo instrumentais garsėjantį dvarą pamėgo žymūs atlikėjai. Čia koncertuojama, taip pat daromi įrašai. Šią ir dar daug kitos  informacijos susidomėję klausęsi popietės dalyviai šiltai sutiko renginio iniciatorius ir rengėjus –  Ceikinių ir Mielagėnų seniūnijų seniūną Saulių Zabolevičių, Ignalinos rajono socialinių paslaugų centro darbuotojas Almą Pachomovą, Oną Mačiulienę, Dalią Trapikienę. Tai jų iniciatyva ir pastangomis į renginį dvare gausiai susirinko  aplinkinių kaimų gyventojai.

Susirinkusius pasveikino seniūnas Saulius Zabolevičius, Ignalinos rajono socialinių paslaugų centro vadovė, Mielagėnų globos namų direktorė Milda Dikmonienė,  Ignalinos rajono neįgaliųjų draugijos  pirmininkė Regina Slabadienė. Ji pakvietė senjorus, esant poreikiui, pasinaudoti nuo vasario mėnesio draugijos teikiama pavėžėjimo paslauga (vieno kilometro kaina – 0,15 EUR),  taip pat  nemokama asmeninio asistento paslauga. Dėl šių paslaugų reikia kreiptis į Neįgaliųjų draugiją (tel. 8 624 42082)

Gražius ir nuotaikingus pasirodymus susirinkusiems dovanojo  jaunosios atlikėjos seserys Austėja ir Raminta Akinskaitės,  „Glauniausio pasakoriaus“ titulą  respublikiniame pasakotojų konkurse rugsėjį pelniusi Janina Tuskenienė, Ceikinių folkloro ansamblis „Bobutės kuperkas“, meno mėgėjų kolektyvas „Dainoriai“. Prasmingais žodžiais, šiltais linkėjimais susirinkusieji raginti džiaugtis smagiomis bendravimo ir susitikimo akimirkomis ir mylėti gyvenim

Už paramą renginio organizatoriai dėkoja Paliesiaus dvaro savininkui ir darbuotojams, ūkininkams Erikai ir Rimantui Gaideliams, Danutei ir Alfonsui Balevičiams, Jūratei ir Arūnui Patiejūnams, Danguolei ir Zigmantui Kajėnams, Neringai ir Rimantui Grikiniams, Alesiai ir Nerijui Malinauskams, Ingai Maskoliūnienei, Česlavai  Černiauskienei,UAB „Romnesa“, Zitai Raketienei.

Roma Ksenzovienė

Ignalinos rajono socialinių paslaugų centras

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar rūšiuojate atliekas?
Taip
Ne
Nematau būtinybės
Retkarčiais
Rezultatai
Balsų: 93 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą