Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt
Klausimai-atsakymai
Dėl renovacijos. Būtų ūkis organizavo susirinkimą, kuriame informavo (nors kažkodėl pavadino balsavimu), kad bus renkamas nuo kiekvieno buto 5 Lt/mėn. mokestis už paskolos administravimą. Kodėl būtent 5 Lt, o ne 1 Lt ar 2 Lt nesugebėjo tinkamai paaiškinti, bandė įtikinti, kad vykdys visas paskolą išdavusio banko funkcijas, nors iš tikrųjų būtų ūkio darbas bus išsiųsti lapelį, kuriame bus iš banko gauta informacija. Ir to lapelio atsisakyti , jų teigimu, nėra galimybės. Daugelis gyventojų pasiryžo paskolą išsimokėti per 20 metų. Kadangi daugumos žmonių paskola vyrauja apie 10 000-12 000 Lt, tai nesunku paskaičiuoti, kad vien tik būtų ūkio „administravimas“ per tą laikotarpį kiekvienam kainuos 1200 Lt, t.y. ~10% nuo sumos, kai tuo tarpu Šiaulių bankas, suteikęs paskolą renovacijai, už 3% metinių palūkanų sugebės ir paskolą administruoti, ir iš to uždirbti. Tai akivaizdus butų ūkio noras pasipinigauti susiklosčius tinkamai situacijai ir užtikrinti sau gerą gyvenimą 20 metų. Tikriausiai už tuos pinigus bus padidinti vadovų atlyginimai ir priimtas į darbą vienas kitas pažįstamas žmogus. Dabar būtų ūkyje sėdi 2 kasininkės, kurios didžiąją mėnesio dalį neaišku už ką gauna algas, nes žmonės eiti mokėti mokesčius tik į mėnesio pabaigą, ir turbūt tokių žmonių nėra daug, nes mokesčius daugelis susimoka internetu, kredito unijoje ir kitur. Gal galima vienai kasininkei paskirti funkciją karpyti tuos lapelius taip per mėnesį sutaupant tūkstančius gyventojų lėšų?
Klausimas: ar pabaigus renovaciją galima būtų persirašyti paskolų sutartis gyventojų vardu taip išvengiant būtų ūkio lupikavimo?
P.S. Norėčiau, kad šitas klausimas būtų paskelbtas viešai, nes aktualus daugeliui Ignalinos gyventojų.
Spausdinti
2014-01-16

Įgyvendinant daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos programą „Ignalinos enervizija“ daugiabučio namo kreditavimo sutartis sudaroma tarp kredito gavėjo UAB Ignalinos butų ūkio ir kredito teikėjo AB Šiaulių banko naudos gavėjų  (butų savininkų) naudai. Kreditas suteikiamas 20 metų su fiksuotomis 3% metinėmis palūkanomis. Pagal kreditavimo sutarties 8.1.11. punktą naudos gavėjai supažindinami su sudaryta kreditavimo sutartimi ir kiekvienam naudos gavėjui tenkančia visa daugiabučio namo modernizavimui banko finansuojama dalimi. Pagal kreditavimo sutarties nuostatus visus veiksmus, susijusius su kredito paskirstymo naudos gavėjams, mėnesiniu kredito ir palūkanų paskaičiavimu, surinkimu ir apmokėjimu bankui atlieka kredito gavėjas – UAB Ignalinos butų ūkis. Kreditavimo sutartis numato, kad naudos gavėjai visą kredito sumą gali sumokėti vienu mokėjimu, užbaigus namo renovavimo darbus, mokėti įmokas kartą į metus ir mokėti įmokas kiekvieną mėnesį. Sumokėjus visą kredito ir paskaičiuotų tai dienai palūkanų sumą, paskolos administravimo mokestis toliau buto savininkui neskaičiuojamas. Kredito gavėjo paskaičiavimu paskolos administravimo mokestis sudaro apie 0,3 % metinių palūkanų nuo naudos gavėjui suteikiamos kredito sumos.

UAB Ignalinos butų ūkio direktorius   Antanas Gylys

 
Atgal
Naujienų prenumerata