Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.10.19
Ignalina gražiai užbaigė Lietuvių kalbos dienų sostinės misiją

Šie metai ypatingi – Ignalina garbingai nešė Lietuvių kalbos dienų sostinės vardą. Spalio 16 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje surengtas baigiamasis, devintasi,  Lietuvių kalbos dienų renginys.


Prisiminta ir pasidžiaugta buvusiomis veiklomis, dėkota partneriams ir pagalbininkams, apdovanoti konkursų nugalėtojai ir dar kartą eilėmis ir muzika pagerbta mūsų kalba. Susirinkusius pasveikino savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, kalbos tvarkytoja ir kalbos dienų renginių koordinatorė Laima Sidorenkienė. Renginyje koncertavo Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklos mokiniai, džiugino Birutės Paukštienės ir Aldonos Čeponienės dainos.

 

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis Ignalinai dėkojo, kad ji garbingai ir kūrybingai susitvarkė su karantino metu kilusiais iššūkiais, visus numatytus darbus puikiai atliko ir visada išliks pirmoji sostinė. Paskaitos, viktorinos, konkursai, filmų peržiūros, gražiausių lietuviškų vardų rinkimas, eilės ir muzikos kūriniai paliko gražių prisiminimų. Na, o baigiamajame renginyje A. Antanaitis skaitė paskaitą „Mes kiekvienas esame kalbos ir valstybės kūrėjas“. Kalbėta apie tautos pagrindus, idealus, laikmečio grimasas ir amžinus dalykus. Šiandien, pasak pirmininko, mums jau nebereikia atlikti jokio žygdarbio, tik turime išsaugoti, ką turime. O kalba ir  yra tas didysis turtas bei tautos ir valstybės protas.

 

Dėkota kartu su savivaldybe Lietuvių kalbos dienų renginius organizavusiems: Ignalinos viešajai bibliotekai, Ignalinos krašto muziejui, Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklai, taip pat kūrybiškai prisidėjusiems kultūros darbuotojams. Lietuvių kalbos dienų partneriams ir renginių koordinatorei įteiktos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos padėkos. Ignalinos svečiams –  Audriui Antanaičiui ir renginius koordinuoti padėjusiai Komisijos programų skyriaus vedėjai Vilijai Ragaišienei – įteiktos savivaldybės atminimo dovanėlės.

 

Rajone, kaip ir kasmet vyko savivaldybės administracijos organizuotas konkursas „Padėk suklupusiam žodžiui“. Baigiamajame renginyje apdovanoti šio konkurso nugalėtojai. Moksleivių grupėje nugalėtoju tapo Ignalinos gimnazijos mokinys Matas Kovalevskis, antrosios ir trečiosios vietos laimėtojos – Goda Čepulytė ir Paula Gimbickaja,  Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokinės. Paskatinamuoju prizu apdovanotas Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos mokinys Nauris Bridžius. Suaugusiųjų grupėje tris prizines vietas laimėjo Virginija Kamarauskienė, Roma Ksenzovienė ir Danguolė Meldžiūnaitė.

 

Ignalinos viešoji biblioteka organizavo konkursą „Tauta, kalba, valstybė“ 5–8 klasių mokiniams ir 9–12 klasių mokiniams bei suaugusiesiems. Apdovanoti nugalėtojai:  mokiniai Eglė Cicėnaitė, Julius Martinėnas, Kamilė Filipavičiūtė, Greta Kardelytė, Adrija Baranovskaja, taip pat vyresni mokiniai ir suaugusieji Algirdas Pauliukėnas, Linas Martinkėnas, Darija Žuravliova, Nijolė Keraitienė ir Gintarė Jurgelėnienė.

 

Lietuvių kalbos dienų sostinės misiją Ignalina baigė, kitais metais bus paskelbta kita sostinė. Na, o renginių organizatoriai sakėsi turėję daug gražių patyrimų, susiradę naujų bičiulių, išgyvenę bendrystę ir draugiškumą. Būsimai sostinei ignaliniečiai linki gražių idėjų ir įsimintinų renginių.

  

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata