Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.11.18
„Ringė“ grojo garsiajame „Kapelmaušyje“

Lapkričio 16 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centro liaudiškos muzikos kapela „Ringė“ koncertavo Panevėžio krašto geriausių kapelų šventėje „Kapelmaušyje“, kuri vyko Cido arenoje. 


Renginyje dalyvavo  apie 400 atlikėjų – kapelos, varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Aukštyn“, šokėjai, amatininkai, Miežiškių mėgėjų meno teatro aktoriai, į šventę įsitraukė šaulių kuopos kareiviai. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Liudas Mikalauskas padėjo nusikelti į tarpukario Lietuvą ir atliko keletą to laikotarpio dainų. Aukštaitijos regiono kapelų šventėje-varžytuvėse šiemet minėti Nepriklausomybės atkūrimo kovų metai ir Sąjūdžio 30-metis.

Visos renginyje dalyvavusios kapelos turėjo paruošti namų darbus – pasirinkti savo krašto dainų, kurios atspindėtų tą nelengvą, bet prasmingą kelią. Visą spalį atrankos turuose varžėsi daugiau kaip dvi dešimtys kapelų iš Panevėžio, Radviliškio, Pasvalio, Kauno rajonų, Ignalinos ir Visagino miestų. Į finalinį koncertą  buvo atrinktos pačios geriausios dešimt liaudiškos muzikos grupių, todėl galima sakyti, kad ir pralaimėjusiųjų nebuvo. 

Kuri kapela šiemet nusipelnė nugalėtojo titulo, sprendė ne tik autoritetinga profesionalų komisija, bet ir žiūrovai. Dėl geriausiojo vardo šįkart žiūrovų ir komisijos nuomonės sutapo – žiūrovų simpatijų prizas ir garbingiausioji nugalėtojo karūna tiesiai iš auksinio balso savininko L. Mikalausko rankų ateko jauniausiai atlikėjų amžiumi  – Visagino „Bernų kapelai“. Prizines vietas užėmė Panevėžio rajono kapelos. Tačiau be padėkų, specialių prizų, dovanų ir audringų ovacijų neliko nė vienas kolektyvas. „Ringė“ garbingai atstovavo savo kraštui. Ypač šiltai žiūrovai sutiko ignaliniečių sugrotą  senovinį valsą ir dainą „Nerimstantis smuikas“. Kaip sakė kapelos vadovė Frančeska Skačkauskienė, jau vien būti atrinktiems, dalyvauti repeticijose ir  groti tokioje įspūdingoje šventėje yra puikus įvertinimas ir naudinga patirtis.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata