Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
Klausimai-atsakymai
Laba diena! Daug kalbų apie renovaciją. Baisu gyventojams prisiimti finansinius įsipareigojimus (15-20 metu ir žiemą ir varasą moketi už renovaciją). Kadangi mažai kas jaučia stabilumą savo gyvenime, norėtusi sužinoti kas bus, jei kartais prarastum darbą ir negalėtum mokėti, ar bus taikoma kompensacija, jei butas turi viršplotį, o pajamos sakykim siekia kokius 600 Lt per mėnesį. Gal yra gresmė prarasti turimą butą, jei susidarytu skola, o gal eilinį kartą pasipelnys antstoliai? Taigi, apie privalumus renovacijos pasakojama labai daug, o apie gresmes gyventojams sutikusiems renovuoti namą labai mažai kalbamą. Gal ir nėra čia nieko baisaus? Spausdinti
2013-03-01

Renovuojant daugiabučius namus pagal programą "IGNALINOS ENERVIZIJA" finansavimo sutartį su kredito įstaiga pasirašys namo administratorius t.y. UAB Ignalinos butų ūkis. Namo butų savininkai susirinkimo metu nusprendžia, kad administratorius skolintųsi savo vardu, o butų savininkai įsipareigoja kiekvieną mėnesį mokėti jiems paskaičiuotas įmokas. Nesumokėtos įmokos būtų išieškomos tokia pačia tvarka kaip ir kiti butų savininkų įsiskolinimai.

Turintiems teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją, kreditą ir palūkanas padengia valstybė. Priklauso teisė į būsto šildymo išlaidų kompensaciją ar ne būsto savininkas gali sužinoti kreipdamasis į savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyrių.

Tai reiškia, kad dėl įvairių priežasčių pablogėjus buto savininko materialinei padėčiai (netekus darbo ar sumažėjus atlyginimui) papildomų išlaidų dėl atliktos daugiabučio namo renovacijos buto savininkas neturės.

Daugiau ir išsamesnės informacijos galite gauti Darbo ir socialinės apsaugos ministerijos interneto svetainėje. Konkrečiu atveju dėl kompensacijų gyventojai turėtų kreiptis į savivaldybės Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyrių.

Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas V. Čepulėnas

 
Atgal
Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar rūšiuojate atliekas?
Taip
Ne
Nematau būtinybės
Retkarčiais
Rezultatai
Balsų: 86 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą