Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt

14 LEADER projektų

Lapkričio 12 d. savivaldybės administracija pristatė 14 sėkmingai įgyvendintų LEADER projektų. Darbai vyko Didžiasalio, Tverečiaus, Naujojo Daugėliškio, Mielagėnų, Ceikinių, Kazitiškio ir Vidiškių  seniūnijose.

Daugiausia jų atlikta vandentvarkos srityje. Nauji gręžiniai, vandens kokybės gerinimo įrenginiai, nauji vamzdynai – labai reikalingi kokybiškesniam gyvenimui kaimo vietovėse. Kadangi visų tądien pristatytų projektų darbų apžiūrėti nepavyko, apsilankyta tik švarų vandenį nuo šiol turinčiuose Bernotuose ir Gilūtose, o projektų aptarimas surengtas Šiūlėnuose. Čia įgyvendinti du projektai – įrengti nuotekų valymo įrenginiai ir suremontuotas kultūros namų pastatas.

Džiaugdamiesi atnaujintu kaimo klubu šiūlėniškiai suorganizavo juostelės kirpimą ir muzikantų iš Ignalinos pasikvietė. Apžiūrėję kelis vandentvarkos  projektus Gilūtose ir Bernotuose į Šiūlėnus atvyko ir savivaldybės vadovai, atsakingi specialistai bei statybininkai. Juos visus pasitiko šventiškai nusiteikusi bendruomenės pirmininkė ir kultūros specialistė Marijona Lukoševičienė. Ji sakė, kad šiam, svarbiausiam kaimo pastatui, pirmą kartą panaudota Europos Sąjungos parama. Nors buvo atlikta tik dalinė renovacija, tačiau sutvarkius stogą, pakeitus langus ir duris, atnaujinus vidaus patalpas, dabar žmonėms ir jaukiau, ir maloniau, ir daug šilčiau čia užeiti bei būti. Renginių metu šalti jau nebereikės...

Kartu su meru Henriku Šiaudiniu bendruomenės pirmininkė perkirpo juostelę ir prieš užeinant į vidų visus svečius ir susirinkusius gyventojus pakvietė bendrai nuotraukai. Juk tikrai nedažnai panašiomis progomis tenka susirinkti, todėl tokias akimirkas svarbu išsaugoti.

Šiūlėnų kaimo klubas dabar iš tolo šviečia naujais langais ir baltomis įėjimo durimis. Buvo suremontuotas ir pastato stogas, įrengti nauji lietvamzdžiai, atlikti kai kurie vidaus remonto darbai.

Pagrindinėje salėje, pirmo aukšto dalyje antrajame aukšte įsikūrusioje bibliotekoje  įrengtos pakabinamos lubos, sumontuoti šviestuvai, pakeistos laiptinės ir šoninės įėjimo į salę ir rūsio durys. Projekto vertė apie 168 tūkst. Lt. Įgyvendinant projektą daug prisidėjo ir bendruomenės žmonės. Jie dažė grindis, sceną, tvarkė patalpas ir aplinką.

Meras Henrikas Šiaudinis džiaugėsi kaime atliktais darbais ir didėjančiu bendruomenių aktyvumu. Jo teigimu, labai svarbu, kad kaimo žmonės darosi sąmoningesni ir supranta, jog reikia siekti ne tik patogesnio gyvenimo, bet ir rūpintis aplinka, tinkamai tvarkyti nuotekas. Kalbėta ir apie būsimas perspektyvas. Naujuoju  paramos periodu, kaip akcentuota, bendruomenės bus skatinamos rengti projektus, kurie gerintų žmonių užimtumą, verslumą, kurtų darbo vietas, rūpintųsi kultūros paveldo išsaugojimu ir su tuo susijusiomis veiklomis.

Už vandentvarkos ir kaimo infrastruktūros gerinimo darbus meras Henrikas Šiaudinis įteikė padėkas juos atlikusių įmonių atstovams. Daugiausia gerų darbų kaimuose nuveikė uždarosios akcinės bendrovės „Artva“, Eigesa“ bei ignaliniečiai „Melekso“ statybininkai. Trumpai visus 15 projektų pristatė savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus specialistas Rytis Kajėnas.

Kaip jis sakė, net 8 kaimuose buvo įrengti nauji vandens gręžiniai, Dietkauščiznos, Navikų, Dysnos ir  Makaniškės kaimuose – atnaujinti vandentiekio tinklai, Šiūlėnuose – nuotekų valymo įrenginiai, Gilūtų, Bernotų  kaimuose – geležies pašalinimo iš vandens sistema. Vidiškėse įrengta aikštelė prie šarvojimo salės. Iš viso savivaldybės administracija parengė ir jau baigia įgyvendinti 34 kaimo plėtros programos projektus.

Šiūlėnų kaimo bendruomenės pavyzdys tikrai rodo, kad kaimo žmonės turi idėjų ir įdomių veiklų. Kaimo klube surengtoje paroje visi galėjo pasigrožėti įvairiausiais vilnos vėlimo rankdarbiais – nuo pačių veltinių kaip apavo iki drabužių, skarų, galvos apdangalų bei tikrai įspūdingų aksesuarų. Ši bendruomenė ne tik atgaivino milo ir veltinių vėlimą, bet ir sėkmingai kuria amatų centrą, dalyvauja įvairiose parodose, šventėse, šio amato moko seminaruose. 


2014-11-12 pristatyti projektai:


"Geriamojo vandens tiekimo sistemos atnaujinimas Ignalinos rajono Dietkauščiznos kaime" Nr. LEADER-11-IGNALINA-02-002

Atnaujintų vandentiekio tinklų ilgis 0,67 km. darbai užbaigti 2014 m. gegužės mėn. pradžioje.

Rangovas UAB „Meleksas“. darbai užbaigti 2014 m. gegužės mėn. pradžioje.

Bendra projekto vertė 196528,00 Lt.

 

"Centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens geležies šalinimo sistemos įrengimas Ignalinos rajono Gilūtų kaime" Nr. LEADER-11-IGNALINA-02-005

 

UAB Eigesa“ įrengė geležies pašalinimo iš vandens sistemą, UAB „Rovasta LT“ pardavė gręžinio įrangą. Projekto vertė 168930,09 Lt.

Šioje kaimiškoje vietovėje bendrosios geležies kiekis viršijo normą 6,7 kartų. Projekto tikslinę grupę apimančioje vietovėje centralizuotai tiekiamo vandens vartotojai. Vandens nugeležinimo įrenginio našumas 6 m3/h.

 

"Geriamojo vandens tiekimo sistemos atnaujinimas Ignalinos rajono Vosiūnų kaime" Nr. LEADER-11-IGNALINA-02-029

Rangovas UAB „ARTVA“. Įrengti komunikacijų žymėjimo ženklai, išgręžtas ir įrengtas 70 m gylio gręžinys, nutiesti 459 m vandentiekio vamzdynai, sumontuota siurblinė, įrengta metalinė tinklo tvora aplink vandenvietę. Projekto vertė 179927,00 Lt.

"Geriamojo vandens tiekimo sistemos įrengimas Ignalinos rajono Kukoriškės ir Kaneišių  kaimuose" Nr. LEADER-11-IGNALINA-02-030

Rangovas UAB „Gensera“.  Išgręžtas 100 metrų gylio gręžinys, nutiesta apie 1,18 km vandentiekio tinklų, įrengti komunikacijų žymėjimo ženklai, gręžinys apjuostas tvora. Projekto vertė 180995,00 Lt

"Geriamojo vandens tiekimo sistemos įrengimas Ignalinos rajono Makaniškės kaime" Nr. LEADER-11-IGNALINA-02-031

Rangovas UAB „Ryšių statyba“.  Nutiestas apie 1,02 km ilgio vandentiekio vamzdynas. Išgręžtas 85 metrų gylio gręžinys kuris apjuostas metaline tvora. Projekto vertė 132058,18 Lt

"Geriamojo vandens tiekimo sistemos įrengimas Ignalinos rajono Jonėnų kaime" Nr. LEADER-11-IGNALINA-02-032

Rangovas UAB „Gensera“. Išgręžtas 100 metrų gylio gręžinys, nutiesta apie 1,18 km vandentiekio tinklų, įrengti komunikacijų žymėjimo ženklai, gręžinys apjuostas tvora. Projekto vertė 180995,00 Lt

"Viešosios erdvės prie šarvojimo salės sutvarkymas Ignalinos rajono Vidiškių kaime" Nr. LEADER-11-IGNALINA-02-035

Rangovas UAB „Meleksas“. Vykdant projektą buvo įrengti 3 suoliukai gyventojų reikmėms, suremontuotas privažiavimo kelias (79 m.), įrengta pralaida, įrengti 10 m vejos bortai, 206 m kelio bortai, aikštelės ir privažiavimo kelias išklotas trinkelių danga 467 m2. Projekto vertė 150099,88 Lt

"Vandentiekio vamzdynų atnaujinimas Ignalinos rajono Navikų ir Dysnos kaimuose" Nr. LEADER-11-IGNALINA-02-037

Rangovas UAB „Meleksas“. Įrengti komunikacijos žymėjimo ženklai, paklota apie 650 m labiausiai susidėvėjusio vandentiekio vamzdyno. Projekto vertė 181750,00 Lt

"Geriamojo vandens tiekimo sistemos įrengimas Ignalinos rajono Grybėnų kaime. II etapas" Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-001

Rangovas UAB „Medeniai“. Paklota apie 1,34 km vandentiekio tinklų Grybėnų kaime.  Projekto vertė 201600,00 Lt

"Ignalinos rajono savivaldybės Šiūlėnų kaimo klubo remontas" Nr. LEADER-13-IGNALINA-05-008

Rangovas UAB „Dringsta“. Projekto vertė 167700,00 Lt. Atlikus darbus įrengtos naujos lauko plastikinės durys, plastikinės nevarstomos pertvaros. Į salę įrengtos naujos apšiltintos metalinės durys, pakeistos durys į rūsį metalinėmis durimis. Taip pat pakeisto durys į laiptinę bei durys vakarinėje pastato pusėje įėjimo į salę. Suremontuotas stogas, įrengti nauji lietvamzdžiai. Sutvarkyti laiptai. Salėje, pirmo aukšto dalyje patalpų ir antro aukšto bibliotekoje įrengtos pakabinamos lubos, sumontuoti šviestuvai.

"Navikų kaimo infrastruktūros būklės gerinimas" Nr. LEADER-13-IGNALINA-06-001

Rangovas UAB „Artva“. Projekto vertė 198400,00 Lt. Buvo išgręžtas gręžinys, sumontuotas siurblys ir hidroforas.

"Šiūlėnų kaimo infrastruktūros būklės gerinimas" Nr. LEADER-13-IGNALINA-06-002

Rangovas UAB „Meleksas“. Projekto vertė 192200,00 Lt. Buvo įrengti buitinių nuotekų valymo įrenginiai bei nedidelė atkarpa buitinių nuotekų tinklų.

"Bernotų kaimo infrastruktūros būklės gerinimas" Nr. LEADER-13-IGNALINA-06-003

 Šioje kaimiškoje vietovėje bendrosios geležies kiekis viršijo normą 3,9 kartų. Projekto metu buvo įrengta vandens gerinimo stotis Ignalinos rajono Bernotų kaime, kad būtų pagerintos gyventojų aplinkos sąlygos bei vandens kokybė. Buvo vykdomi šie svarbiausi darbai: pastatyta vandens gerinimo stoties patalpa, įrengtas geležies pašalinimo  filtras, aeratorius, oro kompresorius. Darbus atliko  UAB „Eigesa“. Projekto vertė 170 tūkst.  Lt.

"Gilūtų kaimo infrastruktūros būklės gerinimas" Nr. LEADER-13-IGNALINA-06-004

Atliekant darbus buvo Pergręžtas esamą gręžinį Gilūtų kaime, kadangi iš gręžinio buvo išgaunama nepakankamas vandens kiekis, taip pat buvo hermetizuotos esamo gręžinio žiotys. Rangovas UAB „Artva“. Projekto vertė 32600,00 Lt.

Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-07 16:28:50
Naujienų prenumerata