Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.10.20
Popietė "Vaišingasis ruduo" Antaprūdės viensėdyje

Ruduo tai derliaus metas. Dauguma darbų nudirbta, gausus derlius užpildė aruodus. Spalvingų rudeninių lapų nuklotu taku, mes keliaukime į Antaprūdės  viensėdį, pas svetingus šeimininkus Vitą ir Mindaugą Balčiūnus, kur sutarėme organizuoti  popietę "Vaišingąsis ruduo".


 

Linkmenų kaimo bendruomenė įgyvendino projekto „Stiprinsime bendruomenę tradiciniais renginiais“, kuris finansuotas iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonę „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, įsigijo 2 laužo katilus, stovus jiems laikyti, įrankių ir indų maisto gamybai bei vienkartinių indų renginiams.

Šis renginys jau antras iš pagal projektą užplanuotų renginių. Šventei ruošėmės nuo pat ankstyvo ryto.  Norėdami parodyti, koks turtingas šįmet pas mus atkeliavęs ruduo, gaminome daug įvairių patiekalų: daržovių troškinį, raugintų kopūstų sriubą su bulvėmis, moliūgienę, kepė įdaryta cukinija, obuolių pyragas ir spanguolėmis puošti obuoliai.  Pagrindinė šeimininkė buvo Zita Leipuvienė, jos visą vasarą raugintų ir marinuotų daržovių ir grybų skonį įvertino kiekvienas. Į renginį besirenkančių šeimininkių išradingumo  dėka  stalas puikavosi ir gausa, ir spalvingumu.

Šventėje eilėraščių posmais džiugino sodybos šeimininkė Vita Balčiūnienė ir bendruomenės narė Aldona Dervinytė – Pelanienė, muzika ir dainomis linksmino seniūnas Jonas Alekna, kuriam dainuot padėjo visi susirinkusieji. Po gausių vaišių skanavimo, vyko moliūgų kilnojimo ir kitokios varžybos. Linksmybių užteko iki pat sutemų: šokome, dainavome, klausėmės skaitomos poezijos, žaidėme ir linksmas istorijas pasakojome. Tie kas aktyviausiai dalyvavo, dovanų namo parsinešė.

Šventėn atvykę nieks nesigailėjo, sočiai pavalgę, padainavę ir pasišokę šeimininkes išgyrę, už svetingumą gaspadoriams padėkoję, į namus sugrįžo

Už pagalbą ir geranoriškumą  norime padėkoti Linkmenų seniūnijos  seniūnui Jonui Aleknai. Sodybos šeimininkams Vitai ir Mindaugui Balčiūnams. Visoms gaspadinėms ir bendruomenės nariams prisidėjusiems prie šventės organizavimo ir žinoma visiems šventėje dalyvavusiems.

 

Ignalinos KC Linkmenų padalinio laisvalaikio organizatorė Marytė Alesionkienė

Linkmenų kaimo bendruomenės pirmininkė Jolanta Mačiulienė

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata