Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.07.07
Švenčių atgarsiai rajone
Valstybės dienai skirti šventiniai renginiai, „Tautiškos giesmės giedojimas" vyko visose seniūnijose. Kviečiame pasidžiaugti gražiausiomis akimirkomis.

Naujajame Daugėliškyje 

Liepos 5 d. IKSC Naujojo Daugėliškio padalinyje vyko Ignalinos kultūros ir sporto centro projekto „Prisėskime įkvėpti laisvės“, skirto kovo 11-osios 30-mečiui ir Valstybės dienai paminėti, renginys.

Šventėje dalyvavo Ignalinos rajono savivaldybės atstovai ir signataras Nikolajus Medvedevas. Minėjimą pradėjome V. Kudirkos „Tautiškos giesmės“ giedojimu. Susirinkusiuosius su švente sveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero patarėjas Stasys Butkūnas. Signataras Nikolajus Medvedevas pasakojo apie vieną reikšmingiausių Lietuvos istorijoje sprendimų – atkurti Lietuvos Nepriklausomybę, linkėjo kiekvienam iš mūsų gyventi pagal V. Kudirkos „Tautiškos giesmės“ žodžius – „Ir šviesa, ir tiesa Mūs žingsnius telydi.“.  Žavesio bei jaukumo renginiui suteikė aktoriaus, režisieriaus, kompozitoriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo, bardo Andriaus Kaniavos atliekami kūriniai.

21 val. su viso pasaulio lietuviais giedojome Tautišką giesmę. Po giesmės neskubėjome skirstytis,  smagiai nusiteikę  žaidėme  viktoriną „Lietuva“, komandos pasidalijo  saldžius prizus.

 

Kačergiškėje

Šiandien mes kiekvieną dieną kuriame savo Valstybę ir patys esame už ją atsakingi. Per šį laikotarpį augo, keitėsi, gražėjo mūsų Valstybė, šiandien galime didžiuotis čia gyvenančių žmonių darbais ir pasiekimais. Šventę skirtą Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui ir Valstybės dienai paminėti pradėjome šv. Mišiomis Kačergiškės Jono Krikštytojo bažnyčioje. Šv. Mišias nuoširdžiai aukojo kunigas Bernardas Augaitis. Iškilmingumą mišioms, gražiu giedojimu, suteikė  moterų ansamblis „Volungė“. Po mišių  Gabija ir Ugnė skaitė eiles apie Lietuvą, tėviškę ir laisvę.

 

„Laivė yra dalykas, kuris niekada neišsemiamas. Yra daug jos pavidalų, sakykime, politinė, ekonominė, religinė, moralinė laisvė. Jei žmogus gauna vieną kurią nors laisvę, jis jau mano, kad jis yra laisvas. Tačiau taip nėra, ir eiti į laisvę yra ilgas žmonijos kelias“, –  rašė  poetas Justinas Marcinkevičius. Įamžinant laisvės siekį, Kačergiškėje, prie bažnyčios  šventoriaus buvo atidengtas ir pašventintas atminimo suolelis su užrašu „Prisėskime  įkvėpti laisvės“ . Tokiu pavadinimu  Ignalinos kultūros ir sporto centras vykdo projektą. Prisidėdami prie šio projekto įgyvendinimo, Šiūlėnų senųjų amatų padalinys, Naujojo Daugėliškio seniūnijos seniūnas Gintas Ruseckas kartu su darbuotojais pastatė atminimo suolelį, jo autorius,  medžio drožėjas Egidijus Trafimovas.

Atminimo suolelį atidengė kunigas Bernardas Augautis ir Ignalinos savivaldybės tarybos narė Marijona Lukaševičienė. Ji sveikino visus susirinkusius. „Vienas svarbiausių mūsų laimėjimų – Lietuvos piliečių karta, gimusi ir subrendusi Nepriklausomybėje. Tai – Laisvės karta, kuri ne tik naudojasi kokybiškai naujomis galimybėmis, bet ir jas kuria, gindama pamatinius demokratijos, žmogaus teisių ir laisvių principus. Naujosios kartos vardai skamba garsiausiose pasaulio scenose ir arenose, o jų kūryba bei pasiekti rezultatai mus įkvepia, palieka žymų įspaudą pasaulio kultūros ir meno metraščiuose“, –sakė ji.

Visi buvo pakviesti   sugiedoti V. Kudirkos „Tautišką giesmę“. Linksmas ir nuotaikingas dainas dainavo moterų ansamblis „Volungė“. Nuoširdžiai dėkojame kunigui Bernardui Augaičiui, tarybos narei Marijonai Lukaševičienei, seniūnui Gintui Ruseckui, seniūnaičiui Gintui Čepuliui, moterų ansambliui „Volungė“, Egidijui Trafimovui, Genadijui Gluchovui, Kazimierui Blažiui, visiems kurie gražiais ir savanoriškais darbais prisidėjo prie šventės organizavimo.

Šiūlėnų bendruomenės informacija

 

Didžiasalyje

Liepos 6 d.  Valstybės-Mindaugo karūnavimo dienos minėjimas prasidėjo pirmosios vyriausybės vadovo Augustino Voldemaro gimtojoje sodyboje Dysnoje. Čia buvo pastatytas Laisvės suolelis, jo autorius Aldonas Čepulis. Šventė tęsėsi Didžiasalio kultūros namuose, kur buvo atidaryta Juozo Navicko fotografijų paroda “Didžiasalis nuotraukose”. 21 val. kartu su visais pasaulio lietuviais sugietota “Tautiška giesmė”. Koncertą dovanojo meno mėgėjų kolektyvas “Dainoriai”, sesutės Austėja ir Raminta Akinskaitės.

 

Linkmenyse

Šiais metais liepos 5 d., dalyvaudami Ignalinos kultūros ir sporto centro projekto ,,Prisėskime įkvėpti laisvės“ renginiuose, skirtuose kovo 11 – osios 30 – mečiui ir Valstybės dienai paminėti, sulaukėme  į šventę atvykusio signataro  Nikolajaus Medvedevo. Jis savo kalboje  labai aiškiai įvardijo laisvės svarbą Lietuvai, pakvietė visus kiek galima prisidėti prie šalies gerovės kūrimo, neieškant laimės vykstant svetur. Mero pavaduotojas Juozas Rokas savo sveikinimo kalboje dalinosi patirtimi, siekiant mūsų šalies nepriklausomybės, dėkojo signatarui, ir įteikė atminimo dovaną. Linkmenų seniūnijos seniūnas Jonas Alekna sveikino susirinkusius, dėkojo padėjusiems, statant atminimo suolelį, kuris tą dieną iškilmingai buvo atidengtas. Juostelę perkirpti buvo pakviesti : signataras Nikolajus Medvedevas, mero pavaduotojas Juozas Rokas ir seniūnas Jonas Alekna.  Iškilmingai buvo sugiedotas himnas ir visi dalyviai pakviesti bendrai nuotraukai.  Šventėje koncertavęs bardas Andrius Kaniava, abejingo nepaliko nei vieno. Visi nuoširdžiai plojo ir dėkojo. 

  

 

 

 

Jau tradicija tapo liepos 6 d. dieną ,,Tautišką giesmę“, vienijantis su visos Lietuvos ir pasaulio lietuviais, giedoti parkelyje prie kunigaikščio Lengvenio skulptūros.  Nors ir smarkiai lyjant, susirinko nemažas būrys vietos gyventojų ir svečių, kad primintų sau ir kitiems, jog ,,lietuviais esame mes gimę“, kad mes mylime savo šalį, esame vieningi.   Sveikinimo žodį tardamas seniūnas pasidžiaugė, kad  susirinko visi tie , kurie negali likti abejingi, kuriems svarbi ši diena, kuri vienija lietuvius visame pasaulyje. Parkelyje prie mūsų krašto kunigaikščio Lengvenio skulptūros Tautiška giesmė skambėjo šeštą kartą.

 

Ceikiniuose

Liepos 6 dieną 19 val. rinkomės į vieną būrį pabūti kartu ir paminėti Lietuvai svarbių įvykių - kartu minėjome ne tik Mindaugo karūnavimo dieną, bet ir dėl COVID-19 neįvykusi kovo 11-osios paminėjimą. Vakare visi, kas norėjo, rinkosi į kūrybines dirbtuvėles su bibliotekininke Onute Martinėniene '' Tik laisvi užaugam dideli ''. Ačiū visiems, kuriai noriai dalyvavo ir pasidarė trispalvius laisvės malūnėlius. Iš tiesų smagu tai, jog visi renginio svečiai turėjo malūnėlius, nes keletui, kurie lyg ir patingėjo pasigaminti malūnėlius, noriai pagamino ir aprūpino pati Onutė.  Juk tik kartu užaugam dideli.

 

                                                                                                                                                                                       

Taip pat šios gražios dienos proga kiekvienas norintis galėjo skirti eiles Lietuvai. Eilėraščiais parūpino Ceikinių biblioteka. Smagu, kad tų, kurie skyrė eiles buvo ne vienas. Tad ačiū sakome  Rimai Kindurienei, Justinai Trapikaitei, Aldonai Garlienei, Laimai Mikalkienei, Alvydui Balčiui, Donatui Rakšteliui,  Lukrecijai Bunoraitei, Povilui Trapikui, Gabijai Gurevičiūtei, Raimondai Dūdėnaitei, Anastasijai Šimkūnienei, Ramintai Dūdėnaitei, Rimai Gimžiūnienei. Jei tik Lietuva prabiltų ir ji Jums pasakytų nuoširdų AČIŪ.

Renginį vedė Ema Trapikienė, kuri pradžioje pakalbėjo apie šias svarbias datas ir įvykius ir pristatė renginio idėją - diena Lietuvai iš širdies skambančia muzika ir balsais sukurta melodija, gražiomis eilėmis ir žodžiais Lietuvai ir mūsų laisvei, bendru himnu ir buvimu kartu. Sveikinimo žodį tarė seniūnas Saulius Zebolevičius, bendruomenės pirmininkė Onutė Martinėnienė bei kultūros ir laisvalaikio organizavimo specialistė Ema Trapikienė. Eiles skaitė jaunosios mūsų krašto skaitovės Gabija Gurevičiūtė  ir Lukrecija Bunoraitė.  Dainas Lietuvai ir svečiams skyrė moterų kolektyvas'' Serbenta'', "Iuventus", Alydas ir Ema. Pabaigoje "Serbenta" užvedė keletą dainų, kurias dainavo ir visa publika. Ačiū visiems, kurie atėjote pabūti kartu, paminėti šią svarbią mums Lietuviams, ir mūsų valstybei Lietuvai, dieną. Smagu, kad mūsų susirinko nemažas būrys.  21.00 val. dūmų trispalvė ir Janinos Tuskenienės vedamas Lietuvos himnas nuskambėjo Ceikiniuose iš visos širdies.

 

Vidiškėse 


 

 

 

 

MielagėnuoseTverečiuje


 

 
 
Strigailiškyje

 
 
 
 
 
 
 
Mažėnuose 


 
 
 
Bus papildoma
 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata