Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.07.27
Psichologinė pagalba šeimoms

Vykdant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos  priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ finansuojamą projektą ,,Vaikas ir šeima auga bendrystėje‘‘ teikiamos individualios psichologinės konsultacijos žmonėms, esantiems krizinėje situacijoje ir susiduriantiems su tam tikromis problemomis. 


Pagalba teikiama vaikams, suaugusiems, šeimoms. Pagrindinės problemos, dėl kurių klientai dažniausiai  kreipiasi psichologinės pagalbos: tarpasmeninių santykių problemos, emocinės problemos, impulsyvumo/pykčio nevaldymo sunkumai, priklausomybės įveikimas, nepasitikėjimas savimi, vaikų auklėjimo klausimai. Kliento ir psichologo ryšys suteikia informaciją apie tarpasmeninius santykius, kuriuos klientui teko patirti praeityje. Tai, kaip klientas suvokia psichologą, neretai atspindi jo ankstesnius ryšius, todėl jo ryšys su psichologu suteikia galimybę klientui keistis. Psichologo pagalba įgalina ne tik pripažinti, įvardinti problemas, bet ir ieškoti būdų jas spręsti. Gaudami tokią pagalbą asmuo/šeima stiprėja ir aktyviau sprendžia bei tvarkosi su iškylančiais sunkumais.

 

Kita projekto veikla - linksmosios ir išradingosios kelionės

Vykdant  projektą ,,Vaikas ir šeima auga bendrystėje‘‘ vaikų dienos centre ,,Eldoradas‘‘ organizavo  dieninę stovyklą ,,Linksmai ir išradingai keliauju, iškylauju‘‘.  Šios stovyklos metu vaikai turėjo galimybę aplankyti, pamatyti vietoves, kuriose dar nebuvo, išbandyti naujas pramogas, praplėsti savo akiratį, pagilinti žinias. Ekskursijų metu apsilankėme Dubingių žirgyne, Molėtų rajone, dar kitaip vadinamu laimės terapija tarp gyvūnų. Ir iš tiesų ar gali jaustis kitaip, kai aplink tiek įvairių gyvūnų: kupranugaris, poniukai, asiliukai, ožkytės, stručiai, lamos. Vaikai galėjo pajodinėti su žirgais. Kai kuriuos gyvūnus matė pirmą kartą ir ant žirgo sėdėti dar nebuvo tekę. O kur nuostabus ,,Šnabždančių akmenų sodas‘‘ – augalų įvairovė, vandens čiurlenimas, akmenukų takeliai, stebuklingosios auksinės žuvelės.

Kitą dieną vykome į Triušiukų slėnį, Utenos rajone, kur mūsų laukė gausybė veislių triušiukų. Juos galėjome paglostyti, pamaitinti, sužinoti panašumus ir skirtumus tarp triušių ir kiškių. Galėjome paglostyti asiliukus, poniukus. Taip pat pamatėme kengūras, elnius, danielius, gausybę paukščių: kalakutai, vištos, antys, žąsys, povai. Tikras gyvūnų ir paukščių karalystės kampelis.

Trečiąją dieną mūsų laukė kelionė laivais Lūšių ežeru, Ignalinos rajone. Kapitonai pasakojo vaikams apie praplaukiamas apylinkes, apie giliausią ežero vietą. Vaikai galėjo patys pabūti ,,kapitonais‘‘, pavairuoti laivą, išbandyti matomumą su laivo žiūronais ir tiesiog mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais.

Taip pat apsilankėme Ignalinoje prie Žaliojo ežero, kuris įsikūręs Lietuvos žiemos sporto centras.

Ekskursijų, išvykų metu taip pat mėgavomės žaidimais, maudynėmis, vaišėmis gamtoje. Stovyklą užbaigėme žaidybine viktorina, kuri apibendrino vaikų įgytas žinias ir patirtus įspūdžius. Daugiau pamatę, sužinoję, patyrę ir su puikia nuotaika keliaujame vasaros takeliais tolyn...

 

 

Ignalinos vaikų dienos centro ,,Eldoradas‘‘ vadovė  Vaiva Juršėnienė

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata