Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.12.05
Pasveikinta 90-metė

Pagerbta dar viena mūsų krašto ilgametė. 90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Dūkšte gyvenanti Bronislava Vadeišienė. 


Sveikatos, stiprybės ir Dievo palaimos garbiai jubiliatei linkėjo savivaldybės meras Justas Rasikas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, seniūnas Vytautas Kazėnas. Mamos švente džiaugėsi dukros Danutė ir Janė, žentas Zenonas. Su didžiausiu malonumu išklausiusi jai sugiedotą „Ilgiausių metų“,  Bronislava visus kvietė susėsti prie stalo, išgerti arbatos, suvalgyti torto. Ji pati pasakojo apie taip greit prabėgusius metus, džiaugėsi savo šeima, anūkais ir proanūkiais bei sakė dar norinti sulaukti 100 metų.

Bronislava kilusi iš Zarasų rajono Janutiškės kaimo. Sukūrusi šeimą apsigyveno netoli Dūkšto esančiame Moliakalnyje. Su vyru Jonu nusipirko ten mažą namuką, įsikūrė, dukreles leido į Dūkšto mokyklą, nes jų krašte arti buvę tik lenkiškos. Abu dirbo žuvininkystės ūkyje, jis žvejojo, ji antis prižiūrėjo. Daug ir sunkiai dirbo. Vakarais moteris mezgė kepures ir parduodavo jas namudininkų parduotuvei „Dovana“. Taip ir dukros megzti išmoko. Bronislava jaunystėje buvusi tikrai darbštuolė: ir audė, ir nėrė, ir siuvinėjo. 1975 metais šeima pradėjo statytis namą Dūkšte. Pirmą kartą iš mokslų Vilniuje namo grįžusias dukras mama pasitiko geležinkelio stotyje ir parsivedė į naujuosius namus. Tai buvę smagu. Ir dabar šeimos namuose visi susibėga, ypač daug šurmulio vasaromis būna, kai suvažiuoja anūkai. Jie labai myli močiutę, vadina ją „popa baba“, nes ligota jau ir pati nedaug ką gali. O juk kažkada juos visus padabodavo, dukroms padėjo. Paskui išsivažinėjo jaunieji po pasaulį. Moterį našlystės dalia ištiko. Bronislava pasakojo apie staigią ir netikėtą savo vyro mirtį daugiau nei prieš 20 metų...

Nors pati ir nevaikšto, tačiau senolė dar guvi, linksma, mėgsta žiūrėti televizorių, labai domisi politika. Bronislava apsupta artimųjų dėmesio, rūpesčio ir meilės. Ją nuolat lanko ir prižiūri dukros, kasdien užeina, krosnį pakuria žentas. Smagu buvo su šia šeima už vieno stalo sėdėti, klausyti linksmų pasakojimų. Taip nuoširdžiai jie rodo savo jausmus, taip gerbia savo šaknis ir džiaugiasi galėdami susibėgti ten, kur visada yra laukiami.  

Parengė Lina Kovalevskienė,

Tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata