Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.04.15
Atliekų tvarkymo taisyklių paskirtis, vykdymas ir administracinė atsakomybė

Atliekų tvarkymo taisyklių paskirtis – reglamentuoti komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimą vadovaujantis aplinkosaugos, techniniais-ekonominiais, higienos reikalavimais ir atliekų tvarkymo planų sąlygomis, šių atliekų tvarkymo procesą, jų prevencijos ir pakartotinio naudojimo reikalavimais, kurie užtikrintų saugų atliekų tvarkymą, nekeltų pavojaus žmonių sveikatai, tenkintų visuomenės poreikius ir nepažeistų gamtą tausojančio darnios plėtros principo.


 

Į sąvartynus mūsų šalyje išvežama keli milijonai tonų įvairių atliekų, beveik pusė jų – nerūšiuotos komunalinės atliekos, kurių kiekis sąvartynuose grėsmingai didėja. Todėl labai svarbu atliekas rūšiuoti ir tai daryti geriausia ten, kur jos susidaro – namuose, išskirstant į atitinkamus konteinerius. Nerūšiuodami atliekų, mes ne tik darome didelę žalą gamtai, bet ir patys nukenčiame finansiškai, kadangi buitines atliekas atliekų tvarkytojas (Utenos apskrities nepavojingų atliekų sąvartynas) atlieka kontrolinius perrūšiavimus ir kuo daugiau neišrūšiuotų atliekų randa, tuo labiau kyla mokestis už jų sutvarkymą. Prie atliekų tvarkymo mokesčio dydžio taip pat smarkiai prisideda prie buitinių atliekų konteinerių paliktos stambių gabaritų, statybinės, pavojingos, elektros, elektroninės įrangos, biologiškai skaidžios bei žaliosios atliekos kurias už atskirą mokestį surenka UAB „Kompata“ ir automatiškai minėtos įmonės išlaidos priskaičiuojamos į mūsų mokamą rinkliavą.  Šias šiukšles privalome patys išrūšiuoti ir pristatyti į Ignalinos atliekų priėmimo ir saugojimo aikštelę (Ignalina, Švenčionių g. 31, tel. 862179553) ar Ignalinos biologiškai skaidžių kompostavimo atliekų aikštelę (Ignalina, Agarinio g. 15, tel. 865098368).

Visiems Ignalinos rajono savivaldybės teritorijoje esantiems ir (ar) veikiantiems fiziniams ir juridiniams asmenims, juridinių asmenų filialams bei atstovybėms privalu laikytis Ignalinos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 2 d. sprendimu Nr. T-160 patvirtintų Ignalinos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių, kurios draudžia stambių gabaritų, statybines, elektros ir elektronikos, pavojingas, žaliąsias atliekas mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius, palikti šalia jų ar kitose tam vietose. Už minėtų taisyklių nesilaikymą baudžiama pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnį, kuris užtraukia įspėjimą arba baudą nuo trisdešimt iki šimto keturiasdešimt eurų, o pakartotinai pažeidus užtraukia baudą nuo šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų, be to, teks sutvarkyti užterštą vietą arba apmokėti sąskaitą už atliekų sutvarkymo išlaidas.

Ignalinos rajono savivaldybės administracija tikisi, kad ignaliniečiai myli mūsų kraštą, jo  nuostabią gamtą, todėl teisingai tvarkys atliekas, bus pilietiški ir perspės tuos, kurie nėra tokie atsakingi ar elgiasi piktybiškai. Būkime pavyzdžiu savo vaikams, kaimynams, draugams,  atvykstantiems mūsų svečiams.

 

Ignalinos rajono savivaldybės administracija

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata