Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.10.16
Tverečiuje pristatyta Nijolės Labuckaitės-Bielinienės knyga

Įgyvendintas dar vienas  Ignalinos rajono biudžeto lėšomis finansuotas projektas „Kultūros paveldo ir jo kultūrinės vertės išsaugojimas“ pagal Ignalinos rajono savivaldybės administracijos skelbtą programų konkursą Kultūrinių, socialinių, švietimo, sporto veiklų, turizmo plėtojimo priemonių finansavimui.


 

Tverečiaus miestelio bendruomenei pristatyta naujausia žinomos poetės Nijolės Labuckaitės-Bielinienės knyga „Vingiorykštė“. Knygą iliustravo taip pat tverečėnė, gerai visiems pažįstama dailininkė Dalia Pajedienė. Renginį organizavo bibliotekininkė Audronė Filipavičienė. Parengta ir spalvingų, įsimenančių  iliustracijų paroda.


Ant stalo, papuošto spalvingais rudeniniais lapais ir obuoliais,  puikavosi N. Bielinienės knygų paroda. Ši kūrėja gali pasigirti išties gausu poezijos derliumi: „Vingiorykštė“ – jau penktoji jos išleista knyga, bene pati gražiausia. Renginį vedusi A. Filipavičienė pasidžiaugė įdomiais ir turiningais eilėraščiais, mokytoja Nijolė Keraitienė aptardama knygelę pastebėjo, kad ji labai mokytojiška gerąja prasme: autorė gilinasi į senuosius, liaudiškus augalų pavadinimus ir šalia gražiai, neįkyriai pateikia senovinių žodžių paaiškinimus. Labai įdomus autorės žvilgsnis į lietuvių mitologiją, išmoningai kuriami sakmių siužetai. Neatsitiktinai knygelę autorė skyrė visai šeimai.

Pati autorė papasakojo apie  kūrybos procesą, apie įkvėpimo ieškojimą, paskaitė eilėraščių. Mintimis apie knygos iliustravimą pasidalino ir Dalia Pajėdienė. Tačiau tikrąja knygelės krikštamote pelnytai galima vadinti Tverečiaus bendruomenės pirmininkę Janiną Paulavičienę, kuri inicijavo ir rengė projektą jos leidybai, ieškojo papildomų lėšų, nuolat rūpinosi šiuo darbu. Tai visoms dėkodama pabrėžė ir laikinai einanti seniūno pareigas Dangutė Petkevičienė, kuri taip pat nuolat rūpinasi šio krašto kultūros garsinimu.

Taigi smagi knygelė pradėjo gyvenimą ir nekantriai laukia savo skaitytojų.

Nijolė Keraitienė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytoja

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar rūšiuojate atliekas?
Taip
Ne
Nematau būtinybės
Retkarčiais
Rezultatai
Balsų: 86 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą