Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.11.06
Ignalina turi ambicingų norų ir vilčių pritraukti investicijas

Lapkričio 5 dieną savivaldybės vadovai ir atsakingi specialistai susitiko su VšĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovėmis Živile Kazlauskaite, Regioninės plėtros komandos vadove, ir Akvile Naginionyte, atsakinga už Vilniaus ir Utenos apskritis.


Savivaldybės iniciatyva organizuotame susitikime buvo pristatytos šios įstaigos teikiamos paslaugos ir bendardarbiavimo su savivaldybėmis patirtis, kalbėta apie galimybes pritraukti investicijas ir būtinus tam atlikti parengiamuosius darbus.

Viešnioms Ignalina pristatyta kaip turizmo ir sveikatinimo paslaugų vietovė, kurioje taip pat galėtų būti vykdoma ir netarši gamyba. Akcentuota, kad pramoninės zonos numatytos kitose rajono gyvenvietėse: Dūkšte, Vidiškėse ir Didžiasalyje. „Mus kaip savivaldybę domina naujų darbo vietų kūrimas, atlyginimų didėjimas ir konkurencijos skatinimas.“,– sakė meras Justas Rasikas, kuris minėjo, kad savivaldybė yra atvira įvairiems verslo pasiūlymams ir šiuo metu jau dirbama su kai kuriais iš jų. Meras taip pat minėjo, kad bendravimas su vietos verslininkais tik pradedamas, todėl visos viltys ir pastangos nukreiptos į ateitį.  

Živilė Kazlauskaitė aptarė savivaldybei aktualiausius klausimus: kaip svarbu kurti ir didinti žmogiškuosius resursus, pritraukti jaunimą bei parengti patrauklų verslui infrastruktūros panaudojimo pasiūlymą. Akcentuota, kad paruošti žmogiškųjų išteklių bazę – tai labai reikalinga ir prasminga ilgalaikė investicija. Akvilė Naginionytė Ignalinai siūlė įsidiegti profesinio orientavimo programas, mokyklose įvesti karjeros ugdymo pamokas, specialius būrelius, bendradarbiauti su Visagino profesine mokykla, jaunimą skatinti sugrįžti siūlant finansinę pagalbą ir kitas paskatas. Taip pat svarbu orientuotis ir į grįžtančiuosius iš užsienio, todėl savivaldybei buvo siūloma mokyklose ir darželiuose įrengti specialias klases vaikams, nemokantiems lietuvių kalbos, bei kitais būdais padėti grįžtantiems integruotis greičiau.  

Kita vertus, svarbu turėti aiškų planą ir tikslingai parengtą bei vizualizuotą informaciją apie esamus sklypus, pastatus, kuriuos savivaldybė yra nusprendusi siūlyti verslui. Informuota, kad „Versli Lietuva“ gali padėti savivaldybei patikrinti investuotojų patikimumą. Kalbėta ir apie nuolatinį dėmesį vietos verslui, naujai įsikūrusioms įmonėms. Patarta parengti tvarką, kurioje būtų numatytos investuotojus ypač dominančios lengvatos ir kita pagalba. Akcentuotas savivaldybės dėmesys, pasiryžimas bendradarbiauti ir didelis optimizmas, nes kartais, atrodytų, utopiškiausios idėjos gali būti įgyvendintos.

Susitikime aptarti konkretūs darbai, kuriuos profesionalūs ir patyrę „Investuok Lietuvoje“ specialistai galėtų padėti savivaldybei atlikti bei tinkamai save pristatyti galimiems investuotojams. Atsisveikinta optimistine gaida apie ambicingas idėjas, kurių būtinai reikia ir kurias Ignalina tikrai turi.

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 
  Spausdinti  
Ignalina turi ambicingų norų ir vilčių pritraukti investicijas
spausdinti visus
 
Asta 2019-11-12 11:41 spausdinti
Pirmiausia reikia gerai apmokamų darbo vietų. Kam tas darželis, jei mama neturi darbo? Ir kur prieš kelis metus žadėtos sveikatinimo įstaigos? Jos ir aplink jas atsirastų darbo vietų, tik dar reikia, kad ne grašius mokėtų, kad apsimokėtų dirbti, o ne pašalpų dairytis. Būtų t;kių paslaugų, važiuotų senukai relaksuotis, atsirastų daugiau darbo.
Asta 2019-11-12 11:37 spausdinti
Visų pirma reikalingos gerai apmokamos darbo vietos, nes ne visi puls kurti verslus. Po to jau galima svarstyti apie grįžimą, ir tik po to atsiras vaikų darželių poreikis. Kas iš to darželio, jei mamytė darbo neturės? Kur prieš kelis metus žadėtos sveikatinimo įstaigos?
Fdgd 2019-11-06 14:25 spausdinti
Būtų tikrai smagu grįžti namo 😊

Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: 3
Naujienų prenumerata