Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.02.10
Tarptautinis futbolo turnyras

Vasario 8-9 d. Ignalinos sporto ir pramogų centre vyko tarptautinis vaikų salės futbolo turnyras Lietuvos nepriklausomybės atgavimo dienai paminėti. Jame dalyvavo 16 komandų (per 170 dalyvių) iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Kaliningrado (Rusija). Turnyrą organizavo Ignalinos kultūros ir sporto centro Sporto skyrius su Lietuvos gatvės vaikų ir jaunių futbolo asociacija ir FK „Trakai“.


Pasak turnyro organizatorių, pati idėja kilo iš noro judėti pirmyn. „Susitikimo tikslas populiarinti futbolą, propaguoti sveiką gyvenseną, skatinti gyventojų užimtumą per sportinę veiklą ir galiausiai išaiškinti stipriausias turnyro komandas, tačiau patys vaikai tai suvokia, kaip smagiai praleistą laiką, naujų draugų, patirčių, savęs įsivertinimo ir motyvacijos stiprinimo reiškinį", – sakė vyr. sekretorius Genrikas Rudakas.

Šeštadienio rytą į Ignaliną atvyko komandos iš Trakų, Vilniaus, Druskininkų, Vilkijos, Švenčionių, Švenčionėlių, Panevėžio, Elektrėnų, Ukrainos, Kaliningrado, Latvijos. „Turnyras vyko dviejose amžiaus grupėse: I grupė – vaikų gim. 2007 m. ir jaunesni, II grupė – vaikų gim. 2008 m ir jaunesni. Žinoma, mano treniruojamiems, kaip, beje, ir kitiems vaikams, labai rūpėjo pamatyti kur kas daugiau patirties futbole turinčių Ukrainos ir Kaliningrado futbolo klubų jaunuosius žaidėjus. Jų technika labai praturtino mūsų vaikų patirtį. Kita vertus, vaikai susitikdami tarptautinėse žaidynėse su kitų šalių atstovais, realiai pajuto kultūrinius skirtumus. Vakare po varžybų vieni kitiems, nors ir vaikiškai, bet pasakojo, kaip jie supranta, kas vyksta pasaulyje, jų šalyse“, – sako Ignalinos KC komandos treneris Tadas Bernotas. 

Turnyre dalyviai pagal amžių buvo suskirstyti dar ir į A ir B pogrupius. Iš kiekvieno pogrupio po dvi komandas išėjo į pusfinalius, kurie tęsė kovą dėl apdovanojimų. 2007 m. pusfinalyje susitiko Vilniaus FK Rabona ir Vilkija (2:1) bei Panevėžys ir Ukraina (1:2). Finale dėl trečios vietos kovėsi Panevėžys ir Ukraina (4:1), o dėl I vietos Ukraina ir Vilniaus FK Rabona (2:0). Pirmoji „Nepriklausomybės taurė“ iškeliavo į Ukrainą.

2008 m. pusfinalyje susitiko Panevėžio FA1 ir Kaliningradas I (5:1) bei Vilniaus FK Rabona – Kaliningrado II (1:0). Finale dėl III vietos susigrūmė Kaliningradas I ir Kaliningradas II ir po baudinių Kaliningradas I laimėjo rezultatu 7:6. Dėl I vietos varžėsi Panevėžio FA1ir Vilniaus FK Rabona (1:0). „Nepriklausomybės taurė“ iškeliavo į Panevėžį.

Geriausias 2007 m. vartininkas Vilniaus FK Rabona Domas Čekavičius, o geriausias žaidėjas – ukrainietis Georgijus Golomaga. Geriausias 2008 m. vartininkas Kasparas Grigas iš Panevėžio, o geriausias žaidėjas – Kaliningrado I komandos narys Matvejus Ivanecas. Ignaliniečiai galutinėje įskaitoje, susitikę su Trakų komanda, liko VII vietoje.

 

Už informaciją ir nuotraukas dėkojame žurnalistei Linai Raginytei

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata