Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2021.01.08
Projektą „Dideli ir maži ekranai“ vainikavo kūrėjų darbai

2021 m. sausio 6-ąją Ignalinos gimnazijos atstovai  sėkmingai įveikė visus medijų raštingumo etapus.  Dalyvauta Lietuvoje penktus metus vykdytame bendrame VšĮ ,,Meno avilio“ ir Britų tarybos medijų raštingumo projekte, kuris įgyvendinamas bendradarbiaujant su Nacionaline švietimo agentūra (NŠA), finansuojamas Britų tarybos ir  iš dalies Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.


Projektu siekiama ugdyti Lietuvos jaunimo ir mokinių ugdytojų medijų raštingumo gebėjimus, atrasti ir tyrinėti savo bendruomenę, puoselėti dialogą pasitelkiant kūrybines ir analitines medijų raštingumo veiklas. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus: filmus, socialinius tinklus, reklamas, kompiuterinius žaidimus, televizijos laidas, multimedijų žurnalistiką.

Gimnazija šį projektą atrado ir paraišką teikė pirmą kartą. Gavę patvirtinimą, 2020 m. spalio – 2021 m. sausio 6 d.  atsakingai projektą įgyvendinome. Organizatoriai pateikė vertingą metodinę medžiagą, suteikiančią žinių apie įvairias medijas ir siūlė įtraukiančių praktinių veiklų. Vedėme kelias pamokas tiek rudenį gyvai, tiek gruodį nuotoliniu būdu. Mokiniai sužinojo daug įdomaus ir naudingo apie filmus, reklamas bei jų kūrimo paslaptis. Analizuodami pasirinktus atvejus, mokiniai ugdėsi kritinį mąstymą, kūrybiškumą, mokėsi bendradarbiauti ir komunikuoti.

Veiklas vainikavo nuotoliniai susitikimai (dėl karantino) su medijų industrijos atstovais: vaizdo režisieriumi Mindaugu Docaičiu ir montažo režisieriumi Jonu Juškaičiu. Susipažinome sausio 5-ąją,  aptarėme savo kūrybinius bandymus, sužinojome apie prozinės poezijos stilių haiku ir antrąją dieną visą dėmesį skyrėme kelių minučių filmo parengimui pagal pasirinktą haiku. Tai buvo rimtas, netikėtas, daug laisvės žadantis iššūkis, nes mokiniai viską kūrė savarankiškai. Jie praktiškai patyrė scenarijaus autoriaus, filmuotojo profesijas, atliko montavimo ir įgarsinimo veiklas. Jei kildavo klausimų, nuolat virtualiai bendravo, daug praktinių patarimų gavo iš režisieriaus ir operatoriaus.

Visi gimnazistai, jaunieji kūrėjai, patyrė kūrybinę savo veiklos sėkmę. Prisiminimui turime sumontuotus ir įgarsintus filmus. Netrukus kviesime juos pasižiūrėti Ignalinos gimnazijos tinklalapyje.

Mums pavyko priartinti mokymosi procesą prie kasdienės mokinių aplinkos bei pomėgių ir  išnaudoti mokinių susidomėjimą vizualiąja kultūra. Matome ir tęstinumą bei praktinę naudą.

Vienos iš mokytojų, Marijos,  įspūdžiai: ,,Susipažinome su naujais įdomiais žmonėmis, praktiškai patyrėme kūrybinių bandymų džiaugsmą, turime gerosios patirties ir pradžiamokslį, kaip kuriama, montuojama... “.

„Kiekvieną dieną, ypač pandemijos metu, mus supa ekranai – dideli ir maži... Juose beveik gyvename  - dirbame, mokomės, kuriame, bendraujame, perkame... Niekas tiek nežino apie mus, kiek tie gudrūs ekranėliai... Todėl šiais laikais kiekvienam būtina žinoti apie jų įtaką mūsų gyvenimui, ypač vaikų ir jaunuolių formavimuisi, o daugeliu atvejų, net ir mūsų pasirinkimams.  Turėjome puikią galimybę patys pajusti ir išbandyti, kaip veikia judančių vaizdų kalba. Kai gyvenimas keliasi į  ekranus, šis projektas tampa didele dovana.“ – pasibaigus projektui teigė teatro mokytoja Jolanta.

„Šis projektas buvo nuostabus. Dirbtuvėse išmokau ne tik montuoti video, bet ir tikėti savimi bei nenuleisti rankų. Buvo be galo įdomu stebėti kaip mano, iš pirmo žvilgsnio,  prasta idėja tampa kažkuo nepaprastu. Tikiuosi, kad panašių projektų dar tikrai bus!“ Kamilė, I kl.

„Labai įdomu buvo tai, kad paskaitos ir dirbtuvės nebuvo vien teorija. Didžioji dalis veiklų buvo praktinės, daug bendravimo su visais ir kiekvienu, dėl to gavau daug patirties ir buvo tikrai įdomu veikti, bendrauti, o ne dalyvauti dėl to, kad kažkas liepė. Labai esu patenkinta ir džiaugiuosi, kad šis projektas vyko ir pas mus.“ Laura, IV kl.

„Džiaugiuosi, kad šio projekto metu savo jėgas išbandyti bei įgūdžius patobulinti galėjau su kino, vaizdo montažo srities profesionalais. Įgijau nemažai teorinių žinių apie kiną, jo gamybos procesą, vaizdo ir garso montavimą ir netgi pats sukūriau kūrybinį darbelį – trumpą video, taip paragaudamas mažą kąsnelį kino kūrėjo duonos. Tikrai žinau, kad ši patirtis pravers šiuolaikiniame, vis dažniau vaizdine, o ne tekstine informacija komunikuojančiame pasaulyje.“ Matas, III kl.

Ačiū organizatoriams – VŠĮ „Meno avilys“ –   projekto koordinatorei Dovilei Alebaitei,  Ritai Baškienei  ( NŠA) ir visai jaunai, bet labai kompetentingai  komandai!

 

Jaunimo ugdytojos projekte

Marija Kirkienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Jolanta Narbutaitienė, teatro mokytoja

 

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata