Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.11.07
Informacija dėl elektros energijos lengvatos 2020 metams

Finansų ministerija, vykdydama Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko pavedimą, išnagrinėjo Ignalinos, Visagino, Zarasų rajonų savivaldybių merų prašymą rasti galimybių ir 2020-2022 m. laikotarpiu taikyti lengvatinį elektros energijos tarifą Ignalinos atominės elektrinės regiono gyventojams. Savivaldybės gavo atsakymą, kad valstybės 2020 m. biudžeto projekte tam lėšos nėra numatytos. Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, komentuodamas atsakymą, patvirtino, kad šis sprendimas dar nėra galutinis ir ieškoma būdų, kaip lengvatos klausimo svarstymą atnaujinti.  


Energetikos viceministro R. Kėvelaičio pasirašytame ir Ignalinos, Zarasų bei Visagino savivaldybėms atsiųstame rašte pažymima, kad  "valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo lėšų sąmatoje 2019 metams buvo numatytos lėšos neigiamiems socialiniams ir ekonominiams valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo padariniams Lietuvos Respublikos Ignalinos atominės elektrinės regione sušvelninti. Atkreipiame dėmesį, kad 2019 m. patvirtintoje Fondo lėšų sąmatoje Fondo likutis 2020 m. sausio 1 d. yra lygus nuliui. Kartu pažymime, kad Energetikos ministerija yra parengusi ir pateikusi Vyriausybei Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo fondo įstatymo Nr. IX-466 pripažinimo netekusiu galios įstatymo projektą, pagal kurio nuostatas Fondas yra likviduojamas.

Energetikos ministro valdymo sričių 2020-2022 m. strateginiame veiklos plane lengvatinio elektros energijos tarifo taikymo Ignalinos atominės elektrinės regiono gyventojams priemonė nėra numatyta ir šiam tikslui lėšos 2020 m. valstybės biudžeto projekte nėra numatytos. Atkreiptinas dėmesys, kad 2020 m. valstybės biudžeto projekte išnaudota visa fiskalinę drausmę reglamentuojančiais teisės aktais leistina išlaidų erdvė.

Taip pat norėtume atkreipti dėmesį, kad nuo šių metų spalio mėn. įsigaliojo teisės aktai, įtvirtinantys naują mažosios žaliosios energetikos modelį, kuris leidžia gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose. Šiuo žingsniu visiems Lietuvos gyventojams atveriamos galimybės tapti žalios ir švarios elektros energijos gamintojais ir vartotojais, o kartu sumažinti sąskaitas už elektros energiją dabar ir ateityje. Galimybė tapti elektros energiją savo reikmėms gaminančiais vartotojais, galinčiais gaminti ir vartoti energiją skirtingose vietose yra ypač aktuali daugiabučių namų gyventojams. Toks vartotojas galės pasistatyti elektrinę vienoje vietoje, o joje pagamintą energiją vartoti kitoje vietoje. Svarbu ir tai, kad toks elektros energijos gamybos ir vartojimo būdas leidžia sumažinti išlaidas elektros energijai ~10%. Kviečiame paraginti vartotojus pasinaudoti šia galimybe, o Energetikos ministerijos specialistai pasirengę suteikti metodinę pagalbą".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata