Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
Faks. (8 386) 53 148
El. paštas info@ignalina.lt

Mielagėnų seniūnijos bendruomenė

Mielagėnų seniūnijos bendruomenės atsiradimo pradžia - 2004 metų pabaiga, kai gruodžio pradžioje susibūrė iniciatyvinė grupė bendruomenei steigti. Pagrindinis iniciatorius ir grupės vadovas buvo Arūnas Domininkas Grabažis. 2004 m. gruodžio mėnesį įvyko du iniciatyvinės grupės susirinkimai, juose buvo nutarta steigti bendruomenę seniūnijos teritoriniu principu, kad būtų apimtas platesnis gyventojų sluoksnis. 2005 m. balandžio 15 d. įvyko steigiamasis bendruomenės susirinkimas, kuriame dalyvavo 26 atstovai iš įvairių seniūnijos kaimų. Jie tapo pirmaisiais bendruomenės nariais, kurios pirmininku buvo išrinktas Arūnas Domininkas Grabažis. Bendruomenė oficialiai įregistruota 2005 m. spalio 26 dieną. Susikūrimo metais narių skaičius buvo 26 nariai, o šiuo metu jų yra 48 asmenys. Bendruomenei šiuo metu vadovauja Valė Švarcienė. 

Bendruomenė savo kasdienybėje bando spręsti tokias problemas, kaip jaunimo užimtumas vakarais ir savaitgaliais. Tikimasi, kad sporto aikštyno sutvarkymas būtų veiksmingas jos sprendimas. Parengtas ir sykį teiktas projektas „Gyvenkime sveikiau, saugiau, harmoningiau“ yra tobulinamas bei ieškomos kitos galimybės gauti jam finansavimą. 

Bendruomenė dalyvauja visose miestelyje organizuojamose šventėse, daugelį jų pati ir organizuoja. Bendruomenė bendradarbiauja su seniūnija, mokykla, kaimo seklyčia. Mielagėnuose tradiciškai švenčiamos Joninių, Žolinių šventės, kur niekaip neapsieinama be bendruomenės pagalbos. Kartu su mokykla ir seniūnija organizuota Žolinių šventė Mielagėnus pavertė grožio oaze. 2008 m. Mielagėnų miesteliui sukako 240 metų. Šia ypatinga proga buvo pristatyti Mielagėnų vėliava ir herbas. Taip pat miestelis turi ir savo himną. Tai pirmoji bendruomenė Ignalinos rajone savo miesteliui sukūrusi vėliavą, herbą ir himną.

Aktyviausi Mielagėnų seniūnijos bendruomenės nariai: pirmininkas - Valė Švarcienė, Klotilda Duniauskienė, Ona Bučelienė, Leokadija Bagdonienė, Romutis Akinskas, Aldona Černiauskienė ir kt.

Bendruomenė per savo gyvavimo laikotarpį pateikė du projektus finansavimui gauti:

  • „Mielagėnų miestelio vėliavos ir herbo sukūrimas“
  • „Gyvenkime sveikiau, saugiau, harmoningiau“.

Tinkamu gauti finansavimą buvo pripažintas pirmasis projektas, kuris gavo finansavimą ir jau yra įvykdytas. Miestelis jau turi savo vėliavą ir savo herbą. 

Kitoms bendruomenėms norėtume palinkėti kantrybės įveikiant įvairias biurokratines kliūtis, dėl kurių kartais bendruomenės negali normaliai vystyti veiklos.


 

Paskutinis atnaujinimas: 2018-01-22 15:37:30
Naujienų prenumerata