Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2019.10.17
Dalintasi renovacijos patirtimi, aptartos problemos ir nauji iššūkiai

Spalio 16 dieną Ignalinos rajono savivaldybėje priimta Baltarusijos delegacija ir ją lydintys Būsto energijos taupymo agentūros atstovai. Svečiai iš Minsko, Gardino, Mogiliovo savivaldybių, komunalinio ūkio įstaigų ir Pasaulio banko atstovai domėjosi renovacijos procesu Lietuvoje,  o į Ignaliną atvyko kaip į pirmąjį Lietuvoje baigiamą renovuoti miestą.


Minėtuose Baltarusijos miestuose bus vykdomi pilotiniai daugiabučių namų renovacijos projektai, todėl svečiams buvo įdomu išgirsti renovacijos procesus gerai išmanančių specialistų nuomones, įvertinti gerąją patirtį ir sužinoti problemas, su kuriomis teko susidurti bei kurios iškilo baigus renovaciją.  Savivaldybės meras Justas Rasikas kalbėjo apie iššūkius ir planus siekiant, kad Ignalina būtų pirmoji ne tik renovacijos, bet ir šilumos ūkio pertvarkos srityje.

Ignalinos rajone renovacijos procesus administruoja UAB Ignalinos butų ūkis.  Bendrovės vyriausiasis inžinierius Aleksandras Dolgovas pristatė renovacijos eigą nuo 2010 metų, kai mieste buvo renovuoti pirmieji daugiabučiai namai pagal Probleminių teritorijų programą. Tuomet paramos intensyvumas buvęs apie 85 procentus ir gyventojams tereikėję prisidėti po kelis tūkstančius litų. 2012 metais buvo parengta ir patvirtinta programa „Ignalinos enervizija“ ir jau 2016 m. renovuoti 78 namai. Parama tuomet siekė 55 proc., dabar ji yra 45  proc.  Kalbėta apie darbų eigą, sutikimus su gyventojais, išsakyti patarimai, akcentuota, kad renovacijos administratorius turi ne tik organizuoti darbus, bet ir kontroliuoti, nuolat komunikuoti su gyventojais, reaguoti į kiekvieną pastabą.


Pasak Aleksandro Dolgovo, visi miesto daugiabučiai dabar sutaupo ne mažiau nei 50 procentų šilumos energijos, kai kuriuose namuose sutaupymas siekia 60 ar  70 proc., o vienas namas (Turistų g. 45) sutaupo iki 78 proc. šilumos energijos suvartojimo.

UAB  Ignalinos šilumos tinklų  direktorius Mindaugas Lapėnas atskleidė neigiamą renovacijos pusę, kurią tiesiogiai patiria įmonė, sumažėjus šilumos suvartojimui ir dar esant nesumokėtoms skoloms už anksčiau įgyvendintus projektus. Pakeitus  trasas, šilumos nuostoliai Ignalinoje yra mažiausi Lietuvoje (apie 12 proc.), šilumos sunaudojimas sumažėjo perpus, taip pat sumažėjo ir įmonės pajamos, o šildymo katilai jau yra per daug galingi ir nuostolingi.

„Mes valdžioje esame tik apie pusę metų ir į dabartinę situaciją žiūrime per ekonominę prizmę. Kaip palikimą gavome ir gerus, ir blogus dalykus. Todėl šiandien turime kuo skubiau spręsti ekonomines problemas ir galvoti apie šilumos ūkio pertvarką. Lazda turi du galus. Gražūs renovacijos ir šilumos sutaupymo skaičiai kitu galu kirto šilumos tiekimo įmonei...“,– kalbėjo meras ir svečius iš Baltarusijos perspėjo, kad pradėję renovaciją jie tuo pačiu metu pradėtų mąstyti ir apie būsimas pasekmes bei numatytų reikalingus šilumos ūkio pertvarkymo darbus. Meras sakė, kad šiuo metu jau yra kuriama ateities šilumos ūkio vizija, dirba ekspertai ir rengiami pasiūlymai. Ignalina norėtų būti pirma ne tik renovacijoje, bet ir modernizuodama šildymo sistemas. Svarstomas hibridinis šildymo būdas, kurio pagrindą sudarytų biokuro naudojimas ir dar būtų pasitelkiama  saulės energija bei geoterminės sistemos.

Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta patvirtino mero žodžius ir siekį bendradarbiauti su savivaldybe. Jis teigė, kad buvusi Ignalinos šlovė, kai čia važiuodavo daugelio Lietuvos savivaldybių delegacijos, priblėso, nes renovacija visur įsibėgėjusi, todėl  dabar Ignalinai reikia imtis antrosios darbų dalies.

Po pokalbio savivaldybėje svečiai apžiūrėjo renovuotus namus Aukštaičių, Miko Petrausko, Turistų gatvėse. Vėliau apsilankė Ignalinos šilumos tinklų įmonėje. Svečiai uždavė nemažai klausimų, džiaugėsi matytais vaizdais ir sakė, kad Ignalina ir visi atnaujinti pastatai jiems paliko labai gerą įspūdį bei suteikė teigiamų vilčių. 

 

parengė Lina Kovalevskienė,

tel. (8 386) 52522, el.p. lina.kovalevskiene@ignalina.lt

 

 

 
  Spausdinti  
komentarų nėra
Atgal
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
Naujienų prenumerata

Savaitės klausimas
Ar rūšiuojate atliekas?
Taip
Ne
Nematau būtinybės
Retkarčiais
Rezultatai
Balsų: 93 žmonių
Pasiūlykite savo klausimą