Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt
- NAUJIENOS -
2020.07.29
Byla dėl buvusio „Ignalinos vandenų“ direktoriaus kyšininkavimo perduota teismui

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Utenos apylinkės teismui perdavė nagrinėti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pareikšti 5 fiziniams asmenims ir 1 juridiniam asmeniui.


Savivaldybės įmonės UAB „Ignalinos vanduo“ buvęs direktorius V. Š. kaltinamas kyšininkavimu, vienos privačios bendrovės direktorius R. Z. – papirkimu ir dar trys įvairių bendrovių darbuotojai – dokumentų klastojimu. Vienam privačiam juridiniam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl papirkimo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad, vykdant vandentiekio rekonstravimo darbus Ignalinos rajone ir atlikus viešųjų pirkimų konkurso procedūras, vyko galimai neteisėti susitarimai tarp rangovų ir perkančiosios organizacijos UAB „Ignalinos vanduo“. Pastarosios įmonės direktoriui tarpininkaujant, viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi bendrovė, kaip įtariama, neteisėtai perleido pagrindinius rekonstravimo darbus kitai bendrovei. Kad būtų nuslėpti neteisėti veiksmai ir kas realiai dirba objekte, galimai buvo teko klastojami dokumentai, patvirtinant tikrovės neatitinkančius duomenis apie tai, kad objekto rangos darbus atliko konkurso laimėtoja, nors faktiškai pagrindinius darbus atliko kita bendrovė.

Įtariama, kad konkursą laimėjusios bendrovės direktorius R. Z. valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui – UAB „Ignalinos vanduo“ direktoriui V. Š. už palankumą „atsilygino“ kyšiu – ne mažesnės kaip 900 eurų vertės paslaugomis.

Baudžiamajame kodekse už kyšininkavimą numatyta bauda arba laisvės atėmimas iki 7 metų, už papirkimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 5 metų, už dokumentų klastojimą – bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 3 metų.

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros
Komunikacijos skyriaus pranešimas

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata