Ignalinos rajono savivaldybė

Grožėkis, ilsėkis, pramogauk...
Biudžetinė įstaiga
Laisvės a. 70, LT-30122 Ignalina
Įstaigos kodas 2887 68350
Juridinių asmenų registras
PVM mokėtojo kodas LT887683515
Tel. (8 386) 52 096
El. paštas info@ignalina.lt

Ignalinos rajono laikraštis "Nauja vaga"

"Nauja vaga" Nr. 3, 2020 m. sausio 11 d.


  • Plius - minus

 

Lietuvą valdant „žaliesiems“ ir prie jų prisiglaudusiems kitapartiečiams,  nuo sausio 1 dienos didmiesčių sankryžose buvo nuimtos žaliosios rodyklės, mažinusios spūstis gatvėse.  Po savaitės „karo“ – ginčų už ir prieš, rodyklės grąžinamos į buvusias savo vietas. Gerai, kad Ignalinoje nėra šviesoforų, nebuvo dėl ko ir ginčytis. Tarsi nėra ir (gal yra, tik į valdžią nesiveržia) Lietuvos lenkų rinkimų akcijos- Krikščioniškų šeimų sąjungos, todėl dėl postų nekariaujama, kaip Vilniuje. Prezidentas Gitanas Nausėda toliau skaičiuoja susisiekimo ministro nuodėmes, o premjeras sako, kad nemato už ką jį reikėtų atleisti: nėra jokios kompromituojančios informacijos apie jį. Tai, kad skyrė lėšų Upės gatvei išasfaltuoti  į Sauliaus Skvernelio namus, kad dar vienam bendrapartiečiui  Pabradėje iki namų nutiesė asfaltą – tai tik geri darbai, už kuriuos ministras vertas pagyrimo. Juk jis tiesiog... nieko nežinojo, kur bus panaudoti ministerijos skirti pinigai. Dar savo kuruojamoje srityje pakeitė kitais apie 500 žmonių, tarp naujųjų darbuotojų yra bendrapartiečių. Tačiau, matyt,  remdamasis Ignalinos rajono buvusia patirtimi, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis irgi užstoja Jaroslavą Narkevičių: neva bendrapartiškumas nėra priežastis nepriimti žmogaus į darbą.

Lietuva stebi, kas laimės šį karą. Premjeras pažadėjo antradienį Prezidentui pateikti savo nuomonę. Dėl susisiekimo ministro (ar paliks jį toliau dirbti, ar išgrūs lauk) ir dėl ūkio ir inovacijų ministro. Bet jis jau daug kartų ir daug ką žadėjo. Patikėsim dar kartą?

Ignaliniečiai vis dar džiaugiasi rajono  herbo lelijomis papuošta eglute. Aikštėje gražu  ir šviesu. O kaip būtų įspūdinga, jei žemę apklotų baltas sniegas! Bet dangus jo šiemet mums pagailėjo. Ūkininkai jaudinasi, kad, spustelėjus šaltukui, be balto apkloto nesušaltų žiemkenčiai. Kaimo šuliniai toliau senka. Oi kaip reikia žiemos! Bet šioje klimato kaitoje yra ir pliusų – mus pasiekia nedidelės šildymo už butus sąskaitos...

Šioje savaitės apžvalgoje  ne kartą pavartojau žodį karas. Galime tik džiaugtis, kad gyvename šalyje, kur nekrenta bombos, kaip Irane ar Ukrainoje,  kur galime ramiai kurti savo ateitį, dėl kurios savo gyvybes paaukojo keturiolika Lietuvos patriotų, 1991 metų sausio 13-ąją žuvusių Vilniuje prie Seimo ir televizijos bokšto. Nepamirškite jų atminimui pirmadienį ryte sudalyvauti akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Laima Miliuvienė

  • Mero savaitė

Ignalinos rajono meras Justas RASIKAS atsako į žurnalistės Laimos Miliuvienės klausimus.

- Šios savaitės mero darbotvarkėje buvo numatytos konsultacijos su biudžetinių įstaigų ir įmonių vadovais dėl rajono biudžeto formavimo. Kaip sekasi skaičiuoti pinigus?

- Sunkiai. Norėtųsi padaryti daug, bet finansinės galimybės stabdo. Nors rašiau raštus į įvairias centrinės valdžios institucijas dėl to, kad mums neteisingai sumažino lėšų dėl  neva rajone sumažėjusių daug darbo vietų, apie tai kalbėjau ir susitikime su Prezidentu Gitanu Nausėda Utenoje, tačiau svarstant ir priimant valstybės biudžetą  į tai nebuvo atsižvelgta. Juk Ignalinos rajone liko dirbti tie patys darbuotojai, pasikeitė tik jų priklausomybė. Pavyzdžiui, Ignalinos rinktinės pasieniečiai  ar policijos kai kurie pareigūnai kaip dirbo, taip ir dirba mūsų rajone, tačiau priklauso Vilniaus rinktinei, Utenos policijai. Šie žmonės naudojasi visomis mūsų rajone teikiamomis viešosiomis paslaugomis, nors mokesčius moka ne mums. Ir už tai mus dar nubaudė, sumažindami skiriamas valstybės biudžeto lėšas. Be to, Vyriausybės nutarimas padidinti savivaldybės įstaigų darbuotojų atlyginimus tam neskiriant pakankamų lėšų,  mūsų biudžetui ne į naudą. Todėl ir sunku surasti balansą tarp pajamų ir išlaidų, bet pasiekti jį teks.

- Seimo narys Gintautas Kindurys pranešė, kad trys „valstiečiai“ – Tomas Tomilinas, Algimantas Dumbrava ir jis Seime iškovojo ignaliniečiams elektros kainos 10 procentų lengvatą. Tačiau „Igničio“ įmonė informavo vartotojus, kad lengvata skirta tik trims mėnesiams. Kas čia buvo ir kaip iš tikrųjų bus?

- Aš dėkingas visiems, kas kartu ėjome pas Vyriausybės kanclerį, į Energetikos ministeriją, įrodinėjome savo partijų frakcijoms Seime, kad tokia  lengvata regiono žmonėms reikalinga.  Šioje „kompanijoje“ būdavo trys merai – Zarasų, Visagino ir Ignalinos, Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Algimantas Dumbrava. Beje, pastarojo indėlis šioje istorijoje, manau, svariausias. Kiek žinau, Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas dėl to „spaudė“ ir premjerą Saulių Skvernelį. Tačiau centrinės valdžios atstovai nemato naudos, sakė, kad tie 10 procentų mūsų regiono žmonių neišgelbės. Siūlyta pamiršti ubago įvaizdį ir nevaikščioti su ištiesta ranka, o Seimo nariams buvo tiesiai šviesiai pasakyta: ieškokite kitokių būdų laimėti rinkimus.  Mums netgi buvo pasiūlyta gyventojus paagituoti įsirengti saulės energijos projektus. Seimo narys Gintautas Kindurys net buvo suabejojęs: gal iš tikrųjų pasirašyti ketinimų protokolą ir pereiti nuo elektros energijos prie saulės. Bet šių įrenginių kaina ta pati visoje Lietuvoje, tai kokia čia mums iš to parama? Utenoje Prezidentui irgi išdėsčiau savo nuomonę ir jis mane patikino, jog elektros tiekimo įmonei tikrai bus padengti nuostoliai dėl kainos nuolaidos. Seime  buvo balsuota dėl 300 000 eurų kompensacijos. Tačiau pagal ankstesnių metų suvartotą elektros energiją Ignalinai, Zarasams ir Visaginui kompensuoti reikėtų 1 milijono eurų. Bet vis tiek esu dėkingas visiems, kas prisidėjo kovojant dėl mūsų žmonių gerovės. Deja, tų pinigų užteks tik trims mėnesiams. Štai ir visa istorija...

- Tarp savivaldybės įmonių vadovų atsirado naujų veidų...

- Buvęs Ignalinos butų ūkio vadovas Antanas Gylys baigė savo darbo kadenciją ir išėjo iš darbo šalių susitarimu. Jo darbo vietą laikinai užėmė Artūras Jatulis, anksčiau buvęs Valstybės sienos apsaugos Ignalinos rinktinės vado pavaduotojas. Įvyko atranka į Ignalinos  visuomenės sveikatos biuro direktoriaus pareigas. Gaila, kad dalyvavo tik du pretendentai. Atranką laimėjo linkmeniškė Žana Meidūnienė. Galbūt kitus sustabdė sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinti reikalavimai. Buvo keturi pretendentai dalyvauti konkurse dėl Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnybos vadovo pareigų, deja, nė vienas neatitiko keliamų reikalavimų.  Reikės konkursą skelbti iš naujo. Antrą  kartą skelbiame konkursą Ignalinos rajono poliklinikos vyr. gydytojo pareigoms užimti – pirmame konkurse  neatsirado norinčių. O kai kas nors užima vietą, tada pasigirsta kaltinimų, kad meras neva savus „prastumia“.  Domėkitės, dalyvaukite konkursuose ir atrankose, laimėsite  – ir gausite darbą.

- Vis dėlto turite naują žmogų savivaldybėje – mero patarėją?

- Tai konservatorių partijos atstovas Stasys Butkūnas. Jis, be kitų klausimų, kuruos ir patarinės bendruomenių klausimais, bus mano ausys ir akys. Dažniausiai – toliausiai nuo centro esančiame Didžiasalyje. Po savaitę dirbs ir kitose seniūnijose, priiminės gyventojus, kad žmonėms nereikėtų važiuoti į centrą. Dūkšte aš pats vieną dieną per savaitę priiminėsiu gyventojus. Tačiau dėl to mes, savivaldybės vadovai ir skyrių vedėjai,  neatsisakome sumanymo rengti susitikimus su gyventojais seniūnijų centruose. Sausio 21 dieną 14 valandą toks susitikimas įvyks Linkmenyse.

- Ignalinoje jau kuris laikas stovi pusiau požeminiai komunalinių atliekų konteineriai. Kada jais  bus galima naudotis?

- Šis projektas paleistas prieš dvejus metus, bet tada nepagalvota, kad reikės ir specialaus automobilio jiems ištuštinti. O jis kainuoja apie 170 tūkstančių eurų. Žodžiu, gavome palikimą – konteinerius be automobilio. „Kompatos“ skola dabar mažėja, bet pinigų kol kas mašinai nupirkti nėra. Nesikratom to, ką gavome, o ieškom būdų, kaip išeiti iš šitos padėties. Visagino ir Švenčionių savivaldybės jau daugiau kaip metai turi ir pusiau požeminius konteinerius, ir specialiuosius automobilius. Suderėjom su Visagino komunalininkais, kad kol neturime savo transporto, jie ištrauktų šiukšles. Tačiau prie naujųjų konteinerių dar reikia sutvarkyti aplinką, pakloti plyteles. Senųjų konteinerių neišmesime, tikimės, jie bus panaudoti kaimuose.

- Paskelbta, kad priešmokyklinukai gaus nemokamą maitinimą, tačiau į šią „akciją“ įsijungė tik 51 savivaldybė. Ar tarp jų yra Ignalina?

- Taip.

- Per LRT trečiadienį buvo pradėta rodyti laida „Neatpažintas meras“. Jūs irgi norėjote toks būti. Kada pamatysime laidą iš  Ignalinos? Ir kaip jūs ten patekote?

- Kiek žinau, filmuotis sutiko 16 merų. Dauguma jų – tik šią kadenciją išrinkti, kad gyventojai dar ne visus gerai  pažintų. Tiesiog man paskambino žurnalistas Edvardas Kubilius ir pasiūlė sudalyvauti laidoje. Sutikau, nes iš tikrųjų yra tarnautojų, kurie vienaip sutinka merą, o visiškai kitaip iš gatvės atėjusį akivaizdžiai prasčiau gyvenantį ar problemų turintį  žmogų. Man pačiam norėjosi įsitikinti, kaip yra mūsų rajone. Filmavimo kamera buvo prisegta prie mano drabužių, kai kur kitur, kiek žinau, į savivaldybę užeinantį lydėjo dar vienas žmogus su paslėpta kamera. Jei norite pamatyti, kaip man sekėsi, žiūrėkite laidą trečiadienį, sausio 15 dieną 21.30 val.

- Dėkoju už atsakymus.  

  • Jūs skambinote ir …

dėkojote,

Prieš Naujuosius metus ignalinietė ponia Minidorija apsipirkinėjo mažojoje „Maximoje“. Grįžusi namo, pastebėjo, kad rankinėje nėra piniginės.

„Susinervinusi mama pagalvojo, jog piniginę pametė arba kažkas pavogė. Nors pinigų joje nebuvo daug, tačiau buvo banko kortelė, nuolaidų kortelės. Pirma mintis buvo skambinti į banką ir užblokuoti sąskaitą“, - pasakojo nukentėjusiosios dukra.

Praėjus  šokui, mažojoje „Maximoje“ ieškojo apsauginių – gal jie ką nors matė, gal ką nors žino apie pradingusią piniginę. Jų ten neradus buvo patarta kreiptis į didžiosios „Maximos“ apsaugos tarnybą. Jie kantriai peržiūrėjo tos dienos vaizdo įrašus ir pamatė, kad viena pirkėja pastebėjo pamirštą prie kasos piniginę ir atidavė ją kasininkei.

„Koks buvo mamos džiaugsmas, kai piniginę atgavome. Gaila, nežinome nei tos sąžiningos moters vardo, nei kasininkės vardo, nei apsauginių vardų. Bet jiems iš visos širdies norime padėkoti už sugrąžintą džiaugsmą. Telydi jus visus laimė šiais metais“, - dėkojo ponios Minidorijos vardu jos dukra.

  • stebėjotės,

Ignalinietis Petras gyvena Turistų gatvėje Ignalinoje. Miegamajame daugiabučių namų kvartale jau lyg ir baigti renovacijos darbai.

„Ten, kur gyvena buvęs administracijos direktorius, namas nudažytas gražiomis ryškiomis spalvomis. Šalia esantis – kur kas blankesnėmis. O paskutinis, tiksliau pirmasis važiuojant nuo Palūšės, vos vos paspalvintas. Ką, renovuotojams pritrūko dažų? – stebėjosi ignalinietis. – Ar neturėjo čia savo žodžio tarti rajono architektas? Dabar išties keistai atrodo – et bet padaryta. O juk norime būti gražiu kurortiniu miesteliu...“

  • piktinotės

Ignalinietis Juozas skambino „vištų klausimu“.

„Privataus namo savininkė Ignalinoje, Laisvės g. 67, laiko vištas. Nors kiemas aptvertas tvora, bet ji per maža ir vištos gana dažnai peršoka per ją ir išeina pasivaikščioti po miestą. Matot, kokia šių metų žiema? Vištos kapstosi gatvės pakraščiuose, pridergia ant šaligatvio, - piktinosi ponas Juozas. – Manau, jeigu moteris nori laikyti vištas mieste, tegul užsitveria aukštesnę tvorą, kad jos augintinės netrukdytų kitiems“.

 

Jūsų nuomones telefonu išklausė ir užrašė:

Laima MILIUVIENĖ 52474, el. paštas nv.laima@ignet.lt,

Vida ŽUKAUSKAITĖ  54161, el. paštas nv.vida@ignet.lt

  • Tradicinė rajono ūkininkų šventė

Kai metai pradeda skaičiuoti pirmąsias dienas, Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus ūkininkai Šiūlėnuose  susirenka į savo tradicinę šventę, kad aptartų praėjusių metų rezultatus, pasidžiaugtų nuveiktais darbais, nubrėžtų gaires ateičiai ir numatytų, kaip spręsti kylančias problemas. Taip buvo ir praėjusį penktadienį.

Į šventę atvažiavo ūkininkai iš Ignalinos ir kolegos iš Švenčionių rajono, garbių svečių sąraše – rajono meras Justas Rasikas ir administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėjas Henrikas Šiaudinis, Seimo nariai Gintautas Kindurys ir Vytautas Rastenis bei padėjėjas ir rajono Tarybos narys Enrikas Doviakovskis, Ignalinos kredito unijos vadybininkė Laima Malinauskienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos vadovė Ignalinoje Nadežda Lašinskienė ir konsultantė Gabija Rokė, „Biržų tiekimo“ generalinis direktorius Saulius Silickas ir vadybininkas Jurijus Čeikinas, Ignalinos bitininkų draugijos „Austėja“ pirmininkas, rajono Tarybos narys Vytautas Gimžauskas ir dar daug kitų, kuriems išvardyti ir puslapio neužtektų. Ir nukrovė svečiai beveik trečdalį salytės dovanų maišais maišeliais, skirtais aktyviems ir pažangiems ūkininkams paskatinti, su švente pasveikinti. Tik, deja, nemažai dovanų liko neįteikta, nes... ne visi ūkininkai atvažiavo į šventę. Susirinkusieji juokavo:

„Matyt, juos žiema apgavo. Pažiūrėkit, kas darosi už langų – žolė žaliuoja, žiemkenčiai kyla. Žemdirbio nuojauta sako:  gal jau laikas ir pavasario darbus pradėti, gal tos žiemos ir visai nebus – po kelis derlius nuimsime. Ne laikas švęsti...“.

Šventė prasidėjo Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko pavaduotojos, Ignalinos skyriaus pirmininkės Marijonos Lukaševičienės pranešimu. Jis buvo daugiau dalykiškas, nei šventinis.

„Po Nepriklausomybės atkūrimo ūkininkavimo pradžia buvo sunki. Tada buvome neįdomūs niekam, nes turėjome tik savo rankas, niekam nereikalingą žemę ir menkas darbo priemones. Dar turėjome svajonę – kada nors gyvensime taip, kaip gyvena ūkininkai senosiose Europos Sąjungos šalyse, - kalbėjo Marijona Lukaševičienė. – Įvairių specializacijų ūkiai nesusiformavo per vienerius metus. Tam reikėjo ir tebereikia bent dešimtmečio juodo darbo, nuolatinės priklausomybės bankams, įsipareigojimų laikymosi, įgyvendinti nemažai tikslingų ir dar daugiau betikslių reikalavimų, Europos Sąjungos paramos, kuri iki šiol, palyginti su kitų ES šalių ūkininkais, yra viena iš mažiausių“.

Akivaizdus kaimo gyventojų mažėjimas apsunkina ūkininkų darbo jėgos paieškas, o vienam ūkininkui tik su savo šeimos nariais sunku susidoroti su darbais. Tenka samdomiems darbininkams didinti atlyginimus, kartais mokėti net tokius, kokių patys sau ūkininkai negali leisti išsimokėti. Pasak LŪS vicepirmininkės, Lietuvos ūkininkų sąjunga dabar vienija 41 rajono ūkininkų sąjungą, o joje yra beveik penki tūkstančiai ūkininkų.

„Visai nesvarbu, stambus, vidutinis ar smulkus tai būtų ūkis, svarbiausia – sumanus. Galite man prieštarauti, bet žvelgdama į dabartinę ir programuojamą naujajam laikotarpiui bendrąją žemės ūkio politiką, aš nematau išeities. Savo sąnaudomis mes jau pasivijome ekonomiškai išsivysčiusias Europos šalis, tačiau gaunamomis pajamomis mes niekaip nesusilyginame, kad ir kaip sunkiai dirbame, nes Europos Sąjungos žemės ūkio politika nėra teisinga ir vienoda visų šalių atžvilgiu. Nors deklaruojamas solidarumas, atotrūkių tarp regionų mažinimo siekis“, - sakė Ignalinos skyriaus pirmininkė.

Kaip sakė Marijona Lukaševičienė, Žemės ūkio ministerijos užsakymu Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas yra parengęs projektą „Strateginės kryptys iki 2030 metų: tvarus Lietuvos žemės ūkis – gyvybingam kaimui“, tačiau vaizdelis surašytuose planuose akivaizdžiai skiriasi nuo gyvenimo realybėje. Kad ir kaip norėtume, kad Lietuva garsėtų karvių ir kiaulių bandomis, panašu, jog to nebus. Prie didelių sąnaudų, mažų supirkimo kainų, nesuvaldomų ligų protrūkių to pasiekti nepavyks. Vis dažniau išgirstama, kaip ilgus metus kurti ir puoselėti pienininkystės ūkiai likviduojami, auginančių kiaules mūsų šalyje tuoj teliks keli ūkiai.

„Ūkininkams nerimą kelia „Vietovių su kliūtimis žemėlapis“. Ignalinos rajone iš 12 seniūnijų šešios yra didelio nepalankumo, trys – Ceikinių, N. Daugėliškio ir Dūkšto – mažo palankumo, o trys visai nepapuolė į tą žemėlapį. Tai Mielagėnų, Tverečiaus ir Didžiasalio seniūnijos, kurios labiausiai nutolusios nuo logistikos centrų ir esančios pasienyje su Baltarusija“, -  vardijo Marijona Lukaševičienė.

Skyriaus pirmininkė atkreipė ūkininkų dėmesį, kad kartais norėdami pasigirti prikūlę daug  grūdų, įvardija tikrintojams Pasvalio ar Joniškio žemių derlius, nors tokius gavo tik iš labai mažo žemės plotelio, o kitur derliai – visiškai menki. Taip sudaroma iliuzija, jog ir mūsų nepalankiose žemėse galima užauginti gausius derlius.

LŪS Ignalinos skyriui priklauso 116 narių, šiemet sąjungos gretas papildė nemažai jaunų ūkininkų. Tarp jų yra aktyvių narių, tačiau yra ir tokių, kurie prisimena esantys sąjungos nariai tik tada, kai prireikia kokios nors pažymos. Ne visi laiku ir nario mokestį sumoka. 2019 metais surinkta 1386 eurai mokesčio. Vis dar dirbama visuomeniniais pagrindais, todėl išsiverčiama ir su tokiais pinigais, net sugebama paremti kultūrinius ir sportinius renginius, o praėjusią vasarą klebono Marijono Savicko prašymu paaukota 2000 eurų, skirtų Paringio Jėzaus širdies bažnyčios vitražams.

Šiais metais rajono ūkininkai galės dalyvauti mokymuose – skyriaus pirmininkė yra pateikusi Vietos veiklos grupei projektą, kuris jau laimėjo finansavimą. Be mokymų, jame bus ir kelionės į Palūšę susipažinti su ten veikiančių verslininkų veikla ir apsilankymas Meikštų dvare. Todėl ūkininkai kviesti surasti laiko ir galimybių dalyvauti šiame projekte ir praplėsti savo akiratį.

Marijona Lukaševičienė vardijo, kur jai pačiai tenka dalyvauti, kaip LŪS vicepirmininkei ir rajono skyriaus pirmininkei, ir apgailestavo, kad sunku prisikviesti kitus ūkininkus vykti kartu į seminarus ar mokymus – juk žinios iš pirmų lūpų gali būti naudingesnės nei perpasakotos. Apgailestavo ir dėl to, kad brandūs ir modernūs rajono ūkiai dažniausiai nesutinka dalyvauti „Metų ūkio“ konkursuose: gal baimindamiesi žiniasklaidos dėmesio, gal gailėdamiesi su įvairiomis komisijomis galimai prarasto laiko. O rajone tikrai yra ūkių, iš kurių galėtų pasimokyti ir šalies žemdirbiai.

Buvo kalbėta ir apie Žaliųjų kryžių akciją, apie protesto akciją „Lietuva, tavo kaimas miršta“, kuriose dalyvavo ir rajono ūkininkai, gal ne taip aktyviai, kaip norėjosi. Skyriaus pirmininkė dėkojo rajono merui Justui Rasikui ir administracijos direktorei Jūratei Balinskienei, kurie palaikė ūkininkų akcijas ir net kartu su visais važiavo pirmuoju traktoriumi, vairuojamu Algirdo Cicėno, Ignalinos miesto gatvėmis.

Sveikindamas rajono ūkininkus su švente, Ignalinos rajono meras Justas Rasikas dėkojo ūkininkams už jų meilę žemei, už darbą.

„Ūkininkai – didelė jėga. Nepasiduokite politikų manipuliacijoms. Juk matot, prieš rinkimus daug žadama, o paskui trejus metus esate pamiršti, kad net norint atkreipti politikų dėmesį prireikia važinėti traktoriais miestų gatvėmis“, - sakė rajono meras.

Perduodamas europarlamentaro Bronio Ropės linkėjimus ir visiems, esantiems salėje, 2020 metų kalendorius, jo padėjėjas Henrikas Šiaudinis  įvertino žemdirbių  svarbą: rajone nėra kitokio verslo, tik žemės ūkis.

Buvo dar daug linkėjimų, dovanų, užstalės ir Petro Bernatavičiaus dainų. Žiema ūkininkams – atokvėpio metas. Tie, kas matydami žalią pievą už lango, patikėjo, jog tai – dar ne pavasaris, smagiai praleido penktadienio popietę.

Laima Miliuvienė


Ignalinos rajono laikraštis "Nauja vaga"
spausdinti visus
 
аš 2019-10-12 15:35 spausdinti
Vida, laikykl ir taip toliau.Tylu, ramu, informatymu. Pagarba Tau.
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: 1
Paskutinis atnaujinimas: 2020-01-13 09:34:05
Naujienų prenumerata